خودرو

راهکارهایی برای نگهداری بهتر موتور خودرو

موتور ماشین شما قلب تپنده ماشین شماست.

راهکارهایی برای نگهداری بهتر موتور خودرو

آراد; اگر موتور ماشین شما به درستی کار نمی کند، می توانید مطمئن باشید که به این زودی ها به جایی نخواهید رسید. نگهداری صحیح موتور، سواری شما را تضمین می کند.

معمولاً اگر موتور خودروی شما مشکل داشته باشد، در حین رانندگی بیش از حد گرم می شود یا حتی قطع می شود. موتور معیوب یک نگرانی اصلی برای ایمنی وسیله نقلیه شما و ایمنی سرنشینان آن است.

از آنجایی که موتور شبیه یک قطعه بزرگ از خودرو به نظر می رسد، از اجزای مختلفی تشکیل شده است که با هم کار می کنند تا نیرو را در خودروی شما ایجاد و توزیع کنند.

برای جلوگیری از بروز مشکل در آینده و صرفه جویی در هزینه ها باید به طور مرتب خودرو خود را با مراجعه به کارگاه های مجاز و مجرب سرویس کنید.

تمیز نگه داشتن موتور

موتور خودرو مهمترین عامل در حرکت خودرو شماست. در واقع، بدون آن، ماشین شما اصلا معنی ندارد.

به همین دلیل مهم است که موتور خودروی خود را از گرد و غبار و کثیفی تمیز نگه دارید. اما منظور ما شستن موتور خودرو نیست. کثیفی اصلی خودرو نادیده گرفتن ریزش روغن است که منجر به بلع مکرر گرد و غبار می شود.

فراموش نکنید که هر بار که روغن را تعویض می کنید سعی کنید داخل موتور را هوا دهید. گردگیری موتور تشخیص نشتی کم روغن را آسان تر می کند.

سرویس انژکتور و تنظیم موتور

سرویس انژکتور شامل تعویض شمع، بررسی و تعویض کابل و کویل، شستشوی انژکتور و بررسی سیستم خودرو با دیاگ و چهار گیج گاز می باشد. سرویس انژکتورها باید به صورت دوره ای هر 20000 کیلومتر انجام شود.

سرویس به موقع انژکتورها و تنظیم موتور باعث کاهش مصرف سوخت و افزایش شتاب خودرو می شود و در کاهش آلاینده ها تاثیر بسزایی دارد.

بررسی تسمه ها و بلبرینگ های بیکار

قرقره میل لنگ چیست؟خرابی قرقره میل لنگ پراید.قیمت قرقره میل لنگ پراید.قیمت قرقره میل لنگ سمند.میل لنگ پراید قیمت پرداختی پیکان سر میل لنگ سر میل لنگ 206 علائم خرابی تسمه سر میل لنگ اتوکانیکال فولی و فلکه برقی تعویض سر میل لنگ آموزش قرقره میل لنگ سمند

تسمه ها وظیفه اتصال قطعات مختلف را به یکدیگر دارند. اتصال میل لنگ به میل سوپاپ، پمپ آب به پمپ روغن مهم ترین اتصال است و این قسمت های مهم توسط تسمه تایم انجام می شود. دینام، پمپ هیدرولیک و کولر خودرو توسط تسمه دینام به هم متصل می شوند.

هر کدام از این قطعات دارای وظایف مهمی هستند که خرابی هر یک از این قطعات باعث مشکلات رانندگی و یا هزینه های چند میلیونی می شود.

برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، معمولاً صنعتگران توصیه می کنند تسمه ها و بند ها را چک کنید.

سلامت کمربندها را می توان با بازرسی چشمی به خوبی درک کرد. تسمه ها از پلاستیک ساخته شده اند و اگر تسمه ها ساییده شوند معمولا ترک می خورند یا شکننده می شوند.

سرویس روغن

آموزش مکانیک خودرو، نحوه صحیح بررسی روغن موتور، اثرات روغن زیاد در موتور، اثرات کم روغن در موتور، بررسی خودرو قبل از استارت زدن

ساده ترین و رایج ترین نوع سرویس خودرو تعویض روغن خودرو است که همه می دانند باید به موقع تعویض شود. تعویض روغن مهمترین عامل در سلامت موتور خودرو است.

متاسفانه بسیاری از رانندگان تعویض روغن خودرو خود را به تعویق می اندازند.

تغییر نامنظم روغن می تواند باعث مشکلاتی در عملکرد موتور و عملکرد کلی خودرو شما شود.

با گذشت زمان، روغن شما می تواند سیاه، کدر و چسبنده شود و خاصیت روان کنندگی خود را از دست بدهد. این مشکل باعث آسیب جدی به موتور خودرو می شود.

روغن موتور باید هر 6 ماه یا 5000 کیلومتر چک و تعویض شود تا مطمئن شوید ماشین شما روغن کافی و لازم دارد و آیا روغن موتور همچنان مناسب است یا خیر!

اگر متوجه مشکلی در موتور خود شدید، بهتر است با مکانیک خود قرار ملاقات بگذارید.

هر چه مشکل موتور طولانی تر درمان نشود، آسیب بیشتری ایجاد می کند. آنچه می تواند یک تعمیر ساده باشد می تواند به نیاز به تعویض بسیاری از قطعات و اجزای مختلف تبدیل شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا