تکنولوژی

راهنمای لاک اسکرین iOS 16 و همه ویجت‌هایی که می‌توانید به آن بیافزایید

نسخه شانزدهم سیستم عامل محبوب iOS با تغییرات جذاب و کاربردی همراه شده است تا گزینه های سفارشی سازی بیشتری را در اختیار دارندگان آیفون قرار دهد. در این مقاله، راهنمای صفحه قفل iOS 16 را مورد بحث قرار می دهیم و تمام مراحل را در یک تصویر به شما نشان می دهیم. تا پایان این مقاله ترنجی همراه باشید

راهنمای صفحه قفل iOS 16 و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

دیروز در مجله آرادبه یک آموزش جامع در مورد نحوه شخصی سازی صفحه قفل آیفون در iOS 16 ما پرداخت کردیم اگر هنوز این مقاله را نخوانده اید، پیشنهاد می کنیم آن را بررسی کنید. در این مقاله در مورد گزینه های سفارشی سازی صفحه قفل جدید iOS 16 و نحوه استفاده از آنها صحبت کردیم. می توانید با افزودن افکت های فیلتر مختلف به والپیپر و تغییر فونت، رنگ و حتی سیستم نمایش اعداد، قفل صفحه آیفون خود را شخصی سازی کنید.

اما احتمالاً مفیدترین گزینه های سفارشی سازی جدید در iOS 16 مربوط به ویجت های صفحه قفل است. در نهایت، اپل ابزارک هایی را به صفحه قفل آیفون اضافه کرد، بنابراین با iOS 16، اطلاعاتی که برای شما مهم هستند در یک نگاه در دسترس هستند. سیستم عامل iOS 16 در حال حاضر در وضعیت بتا عمومی است و مقاله ما بر اساس این نسخه از سیستم عامل است.

یک آموزش جامع در مورد نحوه شخصی سازی صفحه قفل آیفون در iOS 16

توجه داشته باشید که برخی از عناصر ممکن است در نسخه نهایی که در پاییز امسال منتشر می شود متفاوت باشند. صفحه قفل iOS 16 دارای دو ردیف ویجت است که یکی در بالای ساعت و دیگری در زیر آن قرار دارد. در این بحث به بررسی این دو قسمت خواهیم پرداخت.

ویجت های ردیف جلو (بالای ساعت)

iOS 16 در حال حاضر از 15 ویجت ردیف اول در شش برنامه، از جمله تقویم، ساعت، تناسب اندام، یادآوری، وضعیت سهام و آب و هوا پشتیبانی می کند. از آنجایی که آنها بر اساس برنامه مرتب شده اند، می توانید به راحتی ویجت مورد نظر خود را پیدا کنید. شما همچنین یک بخش پیشنهادات دارید تا تعدادی ویجت توصیه شده را دریافت کرده و از آنها استفاده کنید. با این حال، از آنجایی که فضای موجود در ردیف جلو کاملاً محدود است، می‌توانید هر بار فقط یک ویجت داشته باشید که همیشه در سمت راست تاریخ است.

دو ویجت برای برنامه تقویم وجود دارد، یکی روز جاری هفته، تاریخ و ماه را نشان می دهد و دیگری رویداد بعدی شما را نشان می دهد. اپلیکیشن ساعت نیز دارای دو ویجت است. اولی زمان زنگ بعدی را به شما نشان می دهد و دومی زمان فعلی را در یک شهر انتخاب شده نشان می دهد. به طور پیش فرض، ویجت دوم برای نمایش زمان در کوپرتینو تنظیم شده است، اما اگر روی آن در قسمت سفارشی سازی ضربه بزنید، می توانید شهرهای دیگر را نیز انتخاب کنید.

برنامه‌های تناسب اندام، یادآوری‌ها و سهام ابزارک‌های خاص خود را دارند. ویجت برنامه تناسب اندام آمار فعالیت های شما مانند کالری سوزانده شده و زمان صرف شده در فعالیت های ورزشی را نشان می دهد. در مورد یادآوری‌ها و ویجت‌های سهام، اولی یادآورهای آینده را برای روز به شما نشان می‌دهد و دومی به شما امکان می‌دهد آخرین وضعیت سهام یک شرکت خاص را پیگیری کنید. شما می توانید سهام هر شرکت را با استفاده از ویجت سهام در فرآیند سفارشی سازی ردیابی کنید.

با این حال، اپلیکیشن آب و هوا در حال حاضر بیشترین ویجت ها را دارد. از طریق هشت ویجت این برنامه قادر خواهید بود وضعیت فعلی ماه را مشاهده کنید و همچنین هنگام غروب خورشید و طلوع مجدد آن در دسترس باشید. علاوه بر این، این ویجت دمای فعلی و شرایط آب و هوایی منطقه شما و احتمال بارش باران را نشان می دهد. ویجت هایی نیز وجود دارد که کیفیت فعلی هوا، شاخص UV و سرعت باد را نشان می دهد.

برای دسترسی سریع به برنامه مورد نیاز، همه این ویجت‌ها وقتی روی آنها ضربه می‌زنید، برنامه‌ای را که با آن مرتبط هستند باز می‌کنند. بنابراین با ضربه زدن روی گزینه وضعیت دما در صفحه قفل شما را مستقیماً به برنامه آب و هوا می برد.

ابزارک ها در ردیف سوم (زیر ساعت)

در این خط، اپل گجت های بیشتری را برای انتخاب در اختیار شما قرار می دهد. همچنین، در اینجا می توانید حداکثر چهار ویجت را در کنار یکدیگر داشته باشید که می توانند به روش های مختلف ترکیب شوند. با این حال، ما در اینجا دو نوع ویجت داریم. یکی مدل کوچکی است که اطلاعات کمتری را نشان می دهد و دیگری مدل بزرگی است که اطلاعات اضافی بیشتری را نشان می دهد و داده های بیشتری از همان نوع مدل کوچکتر خود ارائه می دهد. از آنجایی که مدل دوم تقریباً دو برابر اندازه است، نمی‌توانید حداکثر تعداد ویجت‌ها را در هر ترکیب داشته باشید. متأسفانه، افزودن حتی یک ویجت به ردیف سوم به طور خودکار جلوه عکس لایه‌ای عالی را غیرفعال می‌کند.

اکنون در ردیف سوم، iOS 16 ویجت هایی را برای هشت برنامه، از جمله باتری، تقویم، ساعت، تناسب اندام، خانه، یادآوری، سهام و آب و هوا ارائه می دهد. ویجت‌ها در اینجا نیز بر اساس برنامه‌ها مرتب شده‌اند و دقیقاً مانند ردیف اول، یک بخش پیشنهادی دارید.

ویجت‌های برنامه باتری، درصد باتری دستگاه یا لوازم جانبی متصل را نشان می‌دهند. ویجت کوچکتر فقط میزان باتری باقیمانده را نشان می دهد (از طریق نوار پیشرفت). اما مدل بزرگتر علاوه بر نوار پیشرفت، درصد باتری را به اعداد و نام گوشی یا لوازم جانبی متصل شما را نیز نشان می دهد. با رفتن به برنامه تقویم، ویجت کوچکتر اینجا فقط زمان قرار بعدی شما را به شما نشان می دهد. اما مدل بزرگتر نام آن رویداد و زمان شروع و پایان آن را نیز نشان می دهد.

برنامه ساعت همچنین دارای چندین ویجت است. این ویجت شامل یک ترکیب باینری و دو ابزارک ساعت کوچک (یکی آنالوگ و دیگری دیجیتال) است که زمان جاری را در یک شهر انتخاب شده نمایش می دهد. ویجت دو اندازه نیز تفاوت زمانی تلفن و مکان انتخابی را نشان می دهد. یک ساعت جهانی بزرگ و ابزارک های زنگ هشدار کوچک در دو اندازه وجود دارد. برای تغییر مکان نمایش داده شده کافیست در قسمت سفارشی سازی روی ویجت ها ضربه بزنید.

برنامه بعدی تناسب اندام است. در اینجا یک ویجت کوچک دارید که چرخه فعالیت برنامه را نشان می دهد و یک ویجت بزرگتر که نشان می دهد چه مقدار کالری سوزانده اید و چه مدت فعال بوده اید. اپلیکیشن Home در حال حاضر دارای چهار ویجت بزرگ است که خلاصه ای از کل فضای خانه، لوازم جانبی امنیتی و چراغ های آن را نشان می دهد و دو ویجت کوچک که اطلاعاتی را درباره تنها یک لوازم جانبی خانه نشان می دهد.

برای برنامه Reminders، اکنون یک ویجت دو اندازه دارید که نمایش داده می شود و امکان دسترسی به لیست یادآورهای شما را برای روز جاری فراهم می کند.

کسانی که در بازار سهام معامله می کنند می توانند سه ویجت را برای صفحه قفل خود تنظیم کنند. با iOS 16، اپل همچنین ویجت Watchlist را معرفی می کند که به کاربران اجازه می دهد عملکرد حداکثر سه شرکت را در طول روز ردیابی کنند، همچنین یک ویجت کوچک و یک ویجت دو اندازه برای نظارت بر عملکرد یک شرکت واحد.

مطابق با PhoneArenaدر مورد اپلیکیشن Weather که آخرین مورد در لیست ویجت هاست، این بخش دارای ویجت هایی در دو اندازه برای رویدادهای ماه و شرایط فعلی منطقه است. ویجت رویدادهای ماه، فاز فعلی ماه، زمان طلوع ماه و طول شب را نمایش می دهد. ویجت شرایط همچنین دمای فعلی و بالاترین و پایین ترین شرایط دمایی ممکن را برای منطقه شما نشان می دهد. برنامه هواشناسی همچنین دارای شش ویجت کوچک است که رویدادهای خورشیدی، احتمال بارش، دمای فعلی، شاخص UV، کیفیت هوا و سرعت باد را برای منطقه شما نشان می‌دهد.

در حال حاضر می توانید حداکثر 5 ویجت (1 ویجت در ردیف بالا و 4 ویجت در ردیف سوم) داشته باشید، اما به دلیل امکان جابجایی سریع بین صفحات قفل مختلف، به راحتی می توانید اطلاعات بسیار معنی داری داشته باشید. نظر شما در مورد راهنمای صفحه قفل iOS 16 چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا