گردشگری

راهنمای خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه مشمول قانون شماره 2644 سال 2012 می باشد که به عنوان قانون ثبت زمین نیز شناخته می شود که شرایط خرید هر نوع ملک را فراهم می کند: ملک مسکونی، ملک تجاری، زمین کشاورزی یا هر نوع زمین دیگری. سرمایه گذاران خارجی که به دنبال خرید املاک و مستغلات در ترکیه هستند مشمول محدودیت های خاصی هستند که می توانند در سفارتخانه ها یا کنسولگری های ترکیه در کشورهای خود پیدا کنند. اطلاعات مربوط به محدودیت های مربوط به خرید ملک در این کشور نیز توسط موسسه حقوقی ما در ترکیه قابل ارائه است. ما همچنین می توانیم در خرید ملک در استانبول، مهم ترین شهر ترکیه، به شما کمک کنیم.

شرایط و قوانین خرید ملک در ترکیه 2021

پیدا کردن ملک در ترکیه

ترکیه کشوری بزرگ با مناطق زیادی است که می توان در آن ملک خریداری کرد. شهروندان خارجی می توانند املاک مسکونی یا زمینی را بخرند که در آن خانه بسازند، در حالی که سرمایه گذاران خارجی بسته به نوع فعالیتشان، انتخاب های مختلفی دارند. لازم به ذکر است که اتباع خارجی که قصد خرید ملک در ترکیه با هدف شروع ساخت و ساز در آن را دارند باید دو سال قبل از شروع ساخت و ساز پروژه ساختمان را ارائه دهند. این پروژه بسته به هدف ساختمان برای تصویب به یکی از وزارتخانه های ترکیه ارائه می شود. وکلای گات ترکی به شهروندان خارجی توصیه می‌کنند که یک پروسه بررسی دقیق املاک و مستغلات را انجام دهند تا مطمئن شوند که ملک فاقد هر گونه بدهی یا سایر مشکلات فنی است، صرف نظر از اینکه تمایل به خرید ملک در استانبول یا شهرهای دیگر دارند.

مراحل خرید ملک در ترکیه

دو مرحله برای خرید ملک در ترکیه در بالا ذکر شده است: مرحله اول یافتن ملک و سپس انجام فرآیند بررسی دقیق است. در مرحله بعد، باید یک وکیل در ترکیه استخدام کنید که بتواند قرارداد خرید و فروش را از طرف خریدار مذاکره کند. لازم به ذکر است که برای حفظ ملک باید بین 10 تا 25 درصد قیمت به حساب بانکی واریز شود. سپس می توان قرارداد نهایی را امضا کرد. قبل از صدور عنوان ملک جدید، باید درخواست اولیه توسط مالکان قدیمی و جدید ارائه شود. آخرین مرحله برای خرید ملک در ترکیه این است که مالک جدید درخواست خود را به همراه سایر مدارک به اداره ثبت اسناد و املاک ارائه کند تا ملک را واگذار کرده و سند مالکیت جدیدی صادر کند.

هزینه های خرید ملک در ترکیه

نکاتی در مورد خرید ملک در ترکیه

به سرمایه گذاران خارجی که مایل به خرید ملک در ترکیه هستند توصیه می شود برای اطمینان از انتخاب صحیح مراحل زیر را انجام دهند:

هنگام تصمیم گیری برای خرید ملک در ترکیه، برای انتخاب مکان مناسب از این کشور دیدن کنید.

گزینه های خود را با یک مشاور املاک در رابطه با قیمت املاک در میان بگذارید.

یک وکیل ترکیه ای استخدام کنید تا ملک را برای هر گونه تحمیل بررسی کند، به خصوص وقتی صحبت از یک املاک تجاری باشد.

خارجی ها می توانند با دادن وکالتنامه به وکیل، املاک را از راه دور خریداری کنند.

سرمایه گذاران خارجی که به دنبال خرید زمین در ترکیه هستند باید بدانند که نمی توانند بیش از 30 هکتار زمین خریداری کنند.

خارجی ها هنگام خرید ملک در ترکیه باید یک بیمه نامه (همچنین به عنوان بیمه داسک شناخته می شود) داشته باشند.

حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اقامت

مالیات بر املاک و مستغلات هنگام خرید ملک در ترکیه 4.4٪ از ارزش کل معامله تعیین می شود.

سایر هزینه های مربوط به خرید ملک، هزینه های ثبت و اسناد رسمی است که می تواند حدود 1% از معامله را شامل شود.

در اینجا یک اینفوگرافیک با جزئیات در مورد نحوه خرید ملک در ترکیه آورده شده است:

آیا قبل از خرید ملک در استانبول سفر بازرسی لازم است؟

بله، یک سفر بازرسی برای خارجی هایی که می خواهند در استانبول ملک بخرند، توصیه می شود و این برای اطمینان از خرید. از آنجایی که این گزینه ممکن است در اختیار کارآفرینان خارج از کشور نباشد، توصیه می کنیم با یکی از وکلای گات ترکی تماس بگیرید و در این مورد درخواست حمایت کنید. سفر بازرسی می تواند توسط یکی از وکلای گات ترکی در ترکیه و در کنار یک مشاور املاک مجرب در این زمینه انجام شود. چنین بازرسی وضعیت اولیه ای دارد و نشان می دهد که آیا در ملکی که می خواهید بخرید مشکلی وجود دارد یا خیر. علاوه بر این، در زمان خرید ملک در استانبول، بررسی ملکی الزامی است و مشاوره حقوقی کامل توسط یکی از وکلای ترکیه ای ما ارائه می شود.

بررسی املاک و مستغلات در ترکیه

افرادی که سرنخی از بازار املاک و مستغلات در ترکیه ندارند و نیاز به خرید ملک دارند، باید در زمینه بررسی املاک و مستغلات از پشتیبانی حرفه ای درخواست کنند. چنین رویه‌ای کاملاً توصیه می‌شود و به این دلیل که دارایی کاملاً تأیید شده است. بررسی دقیق املاک و مستغلات در صورت وجود هرگونه بدهی یا دعوای حقوقی، گزارش کاملی را با اطلاعاتی در مورد وضعیت حقوقی ملک ارائه می دهد. همچنین، مجوزهای ساخت و ساز با مقامات محلی تأیید می شود، بخشی از روند بررسی املاک و مستغلات که یکی از وکلای ما در ترکیه می تواند در آن کمک کند. در اینجا جزئیات کوتاهی در مورد روش بررسی املاک و مستغلات برای املاک در ترکیه آمده است:

اسناد کامل یا ملک را می توان توسط یکی از وکلای گات ترکی تجزیه و تحلیل کرد.

کارشناسان ما می توانند بررسی کنند که آیا ملک درگیر دعوا است یا خیر.

همچنین مجوزهایی که ملک بر اساس آن ساخته شده است تأیید می شود.

هر گونه تحمیل معمولاً در زمان انجام بررسی املاک و مستغلات شناسایی می شود.

توصیه می شود از هرگونه پیش پرداخت خودداری کنید و منتظر گزارش فاش شده توسط بررسی املاک باشید. اجازه دهید تیم وکلای ما در ترکیه در مورد فرآیند بررسی املاک و مستغلات و روش های خرید صحیح ملک در یکی از شهرهای ترکیه به شما اطلاعات بیشتری بدهند.

نحوه انجام بررسی لازم

متخصص در زمینه املاک و مستغلات به سازمان ثبت اسناد و املاک یا هر اداره ثبت عمومی دیگری که ملکی در آن ثبت شده است مراجعه می کند و ثبت صحیح را بررسی می کند. راستی آزمایی بعدی مربوط به اجاره نهایی آن ملک و سایر تعهدات خواهد بود. اگر سرمایه گذار علاقه مند به خرید زمین در ترکیه باشد، بررسی املاک و مستغلات شامل تأیید نقشه های زمین در شهرداری محلی خواهد بود. در همان نهاد، متخصص بررسی املاک و مستغلات می تواند مجوزهای ساخت و ساز یا سایر مجوزهای صادر شده توسط مقامات محلی را تأیید کند.

چنانچه سرمایه گذار قصد احداث ساختمان در زمین معینی را داشته باشد، بررسی شامل نقشه های شهر و ضوابط مربوط به ساختمان خواهد بود. سایر جنبه هایی که باید بررسی شوند، تعهدات مالیاتی و مسائل زیست محیطی هستند.

خرید ملک در ترکیه توسط چند قانون تنظیم می شود، مانند: قانون سند مالکیت، قانون کاداستر، قانون مدنی و قانون مالکیت.

املاک در ترکیه با توجه به اینکه ترکیه ششمین اقتصاد بزرگ اروپا بوده و علیرغم بحران های اقتصادی در سال های اخیر رشد اقتصادی مناسبی داشته است، می تواند زمینه سرمایه گذاری جذابی باشد. پس از اصلاح قوانین و حذف قانون متقابل در مورد شهروندان خارجی که مجاز به خرید ملک در ترکیه هستند، کارآفرینان خارجی تشویق به سرمایه گذاری در ترکیه می شوند.

حقایق کوتاه در مورد بخش املاک و مستغلات در ترکیه

همانطور که آخرین آمار سال 2018 می گوید، سرمایه گذاران بین المللی کاملاً توسط بخش املاک در ترکیه و فرصت های تجاری در بازار جذب شده اند. ثبات سیاسی و اقتصادی کشور، داشتن یک مقصد عالی برای تعطیلات و داشتن امکان خرید ملک به ارز محلی از جمله دلایلی است که کارآفرینان خارجی ترکیه را برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات انتخاب می کنند. سرمایه گذارانی از روسیه، کویت، عراق، آلمان و ایران از جمله خریداران ملک در ترکیه هستند. استانبول، آنتالیا، بورسا و آنکارا شهرهای برتر ترکیه هستند که درصد زیادی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در آن ها انجام می شود. در زیر می توانید برخی از حقایق و آمارهای مهم در مورد بخش املاک و مستغلات در ترکیه را کشف کنید:

قیمت ملک در ترکیه 9.2 درصد در طول سال منتهی به نوامبر 2018 کاهش یافت.

املاک و مستغلات به ارزش حداقل 250000 دلار با تابعیت ترکیه ارائه می شود.

8٪ نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای فروش ملک در ترکیه است که از نرخ 18٪ (تا پایان سال 2019 موجود است) کاهش یافته است.

در سال 2018 حدود 6276 ملک توسط خارجی ها در ترکیه خریداری شده است.

چرا هنگام خرید ملک در ترکیه از مشاوره حقوقی بخواهید؟

برخی از سرمایه گذاران خارجی ممکن است زمان لازم برای خرید ملک در ترکیه را نداشته باشند و بیشتر از آن، ممکن است با انواع سوء تفاهم ها مانند موانع زبانی، جنبه های قانونی، اسناد و غیره مواجه شوند. همچنین افرادی که مایل به خرید هستند. یک ملک در ترکیه باید به کلاهبرداری های احتمالی که ممکن است رخ دهد توجه کند، به خصوص اگر آنها در ذهن خود درخواست بررسی دقیق املاک و مستغلات را نداشته باشند. چنین ترس هایی طبیعی است، بنابراین حمایت از یک وکیل ترک نه تنها توصیه می شود، بلکه اجباری است، به ویژه برای خارجی ها در ترکیه. برای اینکه بتوانید بازار را به درستی تجزیه و تحلیل کنید و خطرات را به حداقل برسانید، بهتر است با یکی از وکلای ما در ترکیه صحبت کنید و در مورد حمایت هایی که می توانند از نظر قانون، بررسی املاک و مستغلات، قرارداد ملک و بسیاری از موارد دیگر ارائه دهند، اطلاعات بیشتری کسب کنید. بیشتر. حمایت حقوقی یک تیم مجرب از وکلا نقش بزرگی برای کارآفرینان بین المللی ایفا می کند که تصویر کاملی در مورد قوانین در زمینه املاک در ترکیه و نحوه انعقاد معاملات ندارند.

قانون املاک و مستغلات در ترکیه

قانون ثبت اسناد و املاک، خرید، فروش و مالکیت اموال غیرمنقول را برای سرمایه گذاران خارجی تنظیم می کند و کسانی که می خواهند این نوع تملک ها را انجام دهند باید مبنای قانونی سرمایه گذاری در املاک را بدانند.

طبق قانون املاک و مستغلات، هنگام خرید ملک در کشور، خریدار باید نسبت به انتقال مالکیت از مالک اقدام کند. این کار در اداره ثبت اسناد و املاک مربوط به شهر یا محل ملک انجام می شود. فرآیند خرید با یک قرارداد فروش/خرید اولیه منعقد شده بین طرفین شروع می شود که شامل شرایط اصلی فروش است و به طرفین برخی اختیارات می دهد.

قرارداد فروش به تنهایی برای انتقال مالکیت ملک کافی نیست. خریدار و فروشنده هنگام درخواست به اداره ثبت اسناد و املاک باید مدارک زیر را ارائه دهند:

سند مالکیت ملک؛

مدارک شناسایی؛

سند بیانیه ارزش ملک؛

بیمه نامه زلزله؛

عکس های فروشنده و خریدار;

سند پرداخت حق الزحمه سند مالکیت و سایر مالیات ها در صورت لزوم.

مدارک نیاز به ترجمه دارند و خریداران در صورت عدم حضور خود در حین فروش می توانند از وکالت نامه استفاده کنند.

محدودیت خرید ملک در ترکیه

قانون املاک و مستغلات ترکیه شامل محدودیت هایی در مورد نوع و مساحت زمینی است که می تواند توسط خارجی ها خریداری شود. محدودیت ها به شرح زیر است:

خرید حداکثر 30 هکتار زمین؛

خرید ملک در مناطق نظامی و مناطق امنیتی امکان پذیر نیست.

افرادی که زمینی را خریداری می کنند که هیچ ملک غیرمنقولی در آن ساخته نشده است، باید ظرف دو سال پس از خرید زمین، طرح توسعه املاک را ارائه دهند.

برای سایر مسائل مربوط به املاک و مستغلات مانند وام مسکن برای افراد یا شرکت ها در ترکیه، می توانید یک استعلام به یکی از کارشناسان ما ارسال کنید.

محدودیت خرید ملک در ترکیه

نحوه خرید ملک در استانبول

خرید ملک در استانبول پیچیده نیست، با این وجود، قبل از تصمیم گیری باید به پیشنهادات موجود در بازار توجه کرد. فرآیند خرید ملک در استانبول می تواند به طور کامل توسط یکی از وکلای ترکیه ای ما با تجربه در این بخش مهم نظارت شود. قبل از خرید ملک در استانبول، بررسی دقیق ملک مورد نیاز است، و برای اطمینان از اینکه خرید هیچ مشکل پنهان یا مسائل دیگری ندارد. تمامی مدارک ملک در استانبول توسط وکلای گات ترکی به دقت تایید می شود، پس حتما با ما تماس بگیرید و از مشاوره حقوقی بخواهید. در اینجا برخی از جزئیات در مورد املاک در استانبول آمده است:

اقامتگاه ها و ویلاهای لوکس برای فروش در استانبول موجود است و برای سرمایه گذاران املاک و مستغلات علاقه مند به این بخش جذاب است.

اقامتگاه ها و ویلاهای لوکس برای فروش در استانبول موجود است و برای سرمایه گذاران املاک و مستغلات علاقه مند به این بخش جذاب است.

برخی از پیشنهادات موجود در بازار ممکن است به دلیل اعلامیه های نادرست واقعیت را منعکس نکنند. این موردی است که باید با متخصصان گات ترکی صحبت کنید.

بسیاری از امکانات مرتبط با مجتمع ها و اقامتگاه ها در استانبول مانند رستوران ها، مراکز خرید، مدارس، زمین های بازی، بیمارستان ها و غیره وجود دارد.

از نظر قیمت o می توان ملکی را با حدود 1500 تا 2000 دلار در هر متر مربع خریداری کرد.

استانبول حدود 16 میلیون نفر را در خود جای داده است. با این حال، پیشرفت های ساخت و ساز زیادی در محل وجود دارد، زیرا شهر با سرعتی سریع به توسعه خود ادامه می دهد. یک آپارتمان پانوراما در نزدیکی میدان تقسیم در استانبول حدود 350000 دلار قیمت دارد و حدود 108 متر مربع مساحت دارد. این تنها نمونه ای از ملک برای فروش در استانبول است، اما قیمت ها بسته به منطقه، فضای داخلی و خارجی، امکانات و بسیاری موارد دیگر متفاوت است. از علاقه مندان به خرید ملک در استانبول دعوت می شود تا با یکی از وکلای گات ترکی در ترکیه صحبت کنند و تمام جزئیات مربوطه را جویا شوند.

5 نکته برای خرید ملک در استانبول

خرید ملک در ترکیه و به خصوص استانبول نیازمند توجه و مشاوره حقوقی گات ترکی می باشد. ما 5 نکته را جمع آوری کرده ایم که در زمانی که قصد خرید ملک در استانبول را دارید باید در نظر بگیرید و به آنها توجه کنید:

از همان ابتدا مشاوره بخواهید – اگر یک خارجی علاقه مند به خرید ملک در استانبول هستید، به جای اینکه خودتان اقدام کنید، باید از یک متخصص مشاوره حقوقی کمک بگیرید. آنها تجربه دارند و بیشتر از آن می توانند مسیر ارتباطی را آسان کنند.

محله را انتخاب کنید – استانبول فرصت های املاک و مستغلات زیادی را در طیف گسترده ای از مناطق ارائه می دهد، بنابراین شما باید مطابق با نیاز خود انتخاب کنید. به کمک یک متخصص نیاز است، به خصوص اگر شما یک خارجی هستید که اطلاعات زیادی در مورد بخش املاک و مستغلات ترکیه ندارید.

بررسی اسناد – اگر تصمیم به خرید ملک در استانبول دارید، به شدت توصیه می شود اسناد را تجزیه و تحلیل کنید. مشاوران گات ترکی می توانند این نوع کارها را به شیوه ای بسیار حرفه ای انجام دهند تا شما از صحت معامله املاک مطمئن شوید.

بررسی ملک – در صورت صحیح بودن مدارک، وقت آن است که با کمک مشاوران ما، ملک را بررسی کنید. خطرات املاک، تسهیلات، آب و برق، ساختار مورد توجه یک مالک آینده است. مشاوران ما می توانند کمک کنند.

برای معامله آماده شوید – وکلای ترک ما می توانند بر معامله املاک و مستغلات ملک آینده شما در استانبول نظارت داشته باشند، بنابراین مطمئن شوید که از ابتدا با تیم گات ترکی تماس بگیرید. به شما یادآوری می کنیم که تمام اسناد قبل از امضای شما توسط تیم ما تأیید می شود.

آیا برای خرید ملک باید به ترکیه بیایم؟

خیر، برای خرید ملک در ترکیه نیازی به سفر به این کشور نیست، به شرط آنکه ما را به عنوان نماینده خود با وکالت نامه تعیین کنید. ما در بخش املاک و مستغلات در ترکیه تجربه داریم و بسیاری از مشتریان علاقه مند به خرید املاک تجاری یا مسکونی در استانبول یا هر شهر دیگری در ترکیه را نمایندگی می کنیم. با این حال، پس از آماده شدن مدارک، می توانید به ترکیه سفر کنید و در صورت تمایل ملک را نیز بررسی کنید. یادآوری می کنیم که تمامی تشریفات خرید ملک در ترکیه به طور کامل توسط تیم متخصص گات ترکی قابل انجام است:

آنها می توانند اموال و اسناد را تأیید کنند.

آنها می توانند بررسی دقیق املاک و مستغلات را آغاز کنند.

می توانند قرارداد خرید و فروش را تنظیم کنند.

اگر ملک به درستی ثبت شده باشد، می توانند اعتبار سنجی کنند.

آنها می توانند از نزدیک با شهرداری ها همکاری کنند.

دلایل زیادی وجود دارد که باید هنگام خرید ملک در ترکیه به آن توجه کرد، موضوعی که تیم مشاوران گات ترکی می توانند کمک کنند. شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را که در مورد خرید ملک در ترکیه نیاز دارید، درخواست کنید.

برای کسب اطلاعات کامل از مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه، با موسسه حقوقی گات ترکی تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا