تکنولوژی

رئیس سامسونگ مورد عفو قرار گرفته و اکنون می‌تواند این شرکت را رهبری کند

رئیس جمهور کره جنوبی روز جمعه لی جائه یونگ، وارث سامسونگ الکترونیکس و رئیس بالفعل صنایع سامسونگ را که به اتهام رشوه به ۲.۵ سال زندان محکوم شده بود، عفو کرد. اگرچه او در آگوست 2021 در جریان عفو ​​روز استقلال کره جنوبی آزاد شد، اما اکنون این عفو ​​دیگر هیچ شرطی نخواهد داشت و مانعی برای فعالیت او نخواهد بود.

جانشین ریاست شرکت سامسونگ الکترونیکس. عفو ریاست جمهوری را به اتهام اختلاس دریافت کرد و به او اجازه داد رسماً سکان هدایت غول الکترونیکی را که از شوک‌های عرضه و تقاضای جهانی متحمل شده است، در دست بگیرد. رئیس جمهور کره جنوبی وارث بزرگترین شرکت این کشور را به اتهام رشوه تبرئه کرد، بنابراین آقای لی که تا یک سال پیش قبل از آزادی 18 ماه را در زندان سپری کرده بود، اکنون آزاد خواهد شد. اکنون سهام سامسونگ در سئول 1.3 درصد افزایش یافته است.

رئیس سامسونگ مورد عفو قرار گرفت و اکنون می تواند این شرکت را رهبری کند

رئیس سامسونگ عفو شد

اگرچه لی جائه یونگ پس از 18 ماه زندان با آزادی مشروط آزاد شد، اما برای بازگشت کامل به کار نیاز به عفو رئیس جمهور داشت. اکنون می تواند به طور رسمی بزرگترین سازنده تراشه های حافظه و گوشی های هوشمند جهان را تصاحب کند. طبق شرایط آزادی مشروط، او به مدت پنج سال نتوانست کار کند. او در این مدت فقط از مدیران شرکت گزارش می گرفت اما نتوانست در هیئت مدیره بنشیند.

این بازگرداندن به او اجازه می دهد تا به هیئت مدیره شرکت بازگردد و همچنین برای مذاکره با سایر مدیران شرکت و بستن قراردادها به خارج از کره جنوبی سفر کند. ما از آزادی او انتظار داریم که تصمیمات استراتژیک مهم را تسریع بخشد.

به نقل از منبعرئیس تحقیقات شرکتی در لیدرز ایندکس می‌گوید سامسونگ در بحران است زیرا دو نقطه قوت خود را از دست داده است: رهبری فناوری و مدیریت دقیق. در واقع اتاق کنترلی برای اتخاذ تصمیمات درست در زمان مناسب برای حفظ رهبری در صنعت نیمه هادی وجود ندارد.

اگر اخبار مجله آرادرا دنبال کنید، هفته گذشته پس از تشدید تنش ها بین چین و آمریکا بر سر تایوان، برای شما نوشتیم که اگر تنش ها جدی تر شود، حضور سامسونگ در آینده بسیار تعیین کننده خواهد بود. در این گزارش به همین دلیل است که گفتیم، درخواست‌های فزاینده‌ای برای عفو لی جائه یونگ، مدیرعامل سامسونگ وجود دارد تا بتواند به طور کامل به مدیریت بازگردد. تصمیمات مهم مستلزم مشارکت اوست. در چنین شرایط نامطمئن سیاسی و اقتصادی، مطمئناً به نفع سامسونگ خواهد بود که چنین شخصیت مهمی به طور فعال در تصمیم گیری درباره آینده این شرکت مشارکت داشته باشد.

حالا یک هفته پس از نوشتن این گزارش، او آزاد است تا سامسونگ را از دردسرهای جهانی نجات دهد و آینده این صنعت را کمی درخشان تر از چند روز گذشته بسازد.

نظر شما در مورد اخراج مدیرعامل سامسونگ چیست؟ آیا او می تواند بر مشکلات پیش روی این شرکت غلبه کند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا