ساختمان

دو ویژگی بازار تابستانی اجاره – مجله آراد

به گزارش مجله خبری آرادبه نقل از دنیای اقتصاد: تورم قیمت در بازار اجاره مسکن ادامه دارد. بررسی ها و بررسی های میدانی نشان می دهد که بازار اجاره مسکن از نظر قیمت پیشنهادی برای اجاره واحدهای عرضه شده همچنان داغ است و این نشان دهنده تورم جدی در این بازار است.

دلالان املاک در مناطق مختلف تهران نیز به آخرین شرایط بازار اجاره معتقدند: در حال حاضر بازار اجاره مسکن در شهر تهران در مناطق مختلف با دو ویژگی مهم مرتبط است که مهمترین آن التهاب و تورم شدید است. از قیمت های اجاره بررسی‌ها نشان می‌دهد که در تعداد قابل توجهی از پرونده‌های اجاره مسکن در تهران، اجاره بهای پیشنهادی به دو برابر و در برخی موارد بیش از اجاره بهای سال قبل افزایش یافته است. این در حالی است که برخی پرونده ها با درصد افزایش کمتری به بازار عرضه شده و یا در قالب تمدید اجاره سال قبل با مستاجران یک سال دیگر در بازار اجاره باقی مانده است. دومین مشخصه جاری بازار اجاره بها در تهران در تابستان سال جاری مربوط به کاهش عرضه پرونده مسکن برای اجاره است. داده ها نشان می دهد که عرضه مسکن برای بازار اجاره در برخی مناطق و محله های تهران از جمله برخی مناطق مصرفی در تابستان امسال نسبت به تابستان های سال های گذشته کاهش یافته است و یکی از مهم ترین دلایل آن در تعمیق آن است. رکود ساخت و ساز

اکثر واحدهایی که در روزهای اخیر در بازار اجاره مسکن تهران عرضه شده اند، با شرایط پرداخت اجاره بها اجاره ماهانه و مبلغ ودیعه به متقاضیان ارائه شده است. اما مناطق مختلف از جمله مناطق مصرفی و به ویژه محله های شمال شهر نیز شاهد تنوع نسبتاً محسوسی در پرونده های کامل وام مسکن بود. با این حال، فایل‌های رهنی کامل عمدتاً با مبالغ بالاتر از حد معمول بازار اجاره ارائه می‌شوند. اما این نوع واحدها همیشه نامزدهای خود را دارند. تفاوت قابل توجه اجاره مسکن تابستانی امسال با سال گذشته در این پرونده ها به وضوح قابل مشاهده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا