خودرو

دلیل خطای نمایش آمپر بنزین چیست؟

آراد: وقتی پشت فرمان می‌نشینید، انتظار دارید همه چراغ‌های راهنما و چراغ‌های جلو کار کنند. بنابراین وقتی یکی از این سرعت سنج ها آنطور که باید کار نمی کند، می تواند کمی نگران کننده باشد.

وقتی پشت فرمان می‌نشینید، انتظار دارید همه چراغ‌های راهنما و چراغ‌های جلو کار کنند. بنابراین وقتی یکی از این سرعت سنج ها آنطور که باید کار نمی کند، می تواند کمی نگران کننده باشد.

وقتی کنتور گاز شما شروع به خواندن اشتباه می کند چه می کنید و به چه معناست؟ مهمتر از آن، چگونه آن را تعمیر می کنید؟

روغن موتور مناسب پراید روغن موتور مناسب بنز E200 روغن موتور مناسب تندر 90 روغن موتور مناسب پژو 206 روغن موتور مناسب پژو 405 راه های کاهش مصرف سوخت پراید راه های کاهش مصرف سوخت سمند کاهش مصرف سوخت خودرو آموزش تعمیر خودرو پژو 405 آموزش عیب یابی آموزش مکانیک خودرو مجله مکانیک

گیج بنزین چگونه کار می کند؟

در خودروهای قدیمی، هنگامی که کلید را به سمت احتراق می‌چرخانید یا خودروی خود را روشن می‌کنید، می‌بینید که نشانگر سوخت به حالت پر، به حالت خالی برمی‌گردد و سپس به موقعیتی می‌رسد که سطح سوخت فعلی را در خودروی شما نشان می‌دهد.

وسایل نقلیه مدرن اغلب از نمایشگرهای دیجیتالی استفاده می کنند، اما عملکرد آنها تقریباً یکسان است. همه چیز از مخزن سوخت شروع می شود.

داخل باک قسمتی به نام پمپ بنزین یا پمپ بنزین است که دو کار دارد: یکی اندازه گیری میزان سوخت باک و دیگری ارسال سوخت پرفشار به موتور.

برای اندازه گیری سطح سوخت در باک از شناور استفاده می شود که در بالای سوخت قرار می گیرد و به یک میله فلزی دو قسمتی با شکاف در وسط آن متصل می شود.

این شکاف به میله اجازه می دهد تا حول یک نقطه بچرخد و کل دستگاه را به یک بازوی مکانیکی تبدیل می کند که می تواند قسمت شناور دستگاه را بالای سوخت نگه دارد، خواه مخزن تقریباً خالی باشد یا پر.

نشانگر شناور به طور مداوم چرخش بازو را اندازه گیری می کند و این چرخش را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند و به نشانگر سوخت روی صفحه نمایش می فرستد تا راننده از میزان سوخت باک مطلع شود. اکثر گیج های سوخت بر اساس مقاومت متغیر هستند.

هنگامی که راننده باک را با بنزین پر می کند، نشانگر شناور در بالاترین سطح قرار دارد، در این حالت سیگنال ارسال شده به صفحه نمایش باعث می شود که مقدار سوخت در باک به صورت “پر” نشان داده شود و اگر باک خالی باشد. از سوخت، شناور در پایین ترین موقعیت قرار می گیرد و سیگنال ارسال شده به صفحه نمایش باعث می شود که صفحه نمایش به راننده اطلاع دهد که باک خالی است و بنابراین گیج بنزین به صاحب خودرو نشان می دهد که چقدر سوخت در باک است؟ در برخی خودروها فرآیند کنترل میزان سوخت و ارسال آن به صفحه نمایش توسط کامپیوتر کنترل می شود.

بنزین دو تعرفه می آید؟

گیج های سوخت چقدر دقیق هستند؟

سیستم اندازه گیری و نمایش مقدار سوخت باید از دقت بالایی برخوردار باشد، زیرا در صورت بالا بودن میزان خطا، ممکن است راننده نتواند به درستی مسافت پیموده شده خودرو را بر اساس میزان بنزین موجود در باک پیش بینی کند و با مشکل مواجه شود. موارد زیر می توانند باعث کاهش دقت گیج سوخت شوند:

پس از پر کردن

حالت اول زمانی است که راننده باک را به حدی پر کرده باشد که حتی لوله بین باک و درب باک نیز پر از بنزین باشد، در این صورت خودرو باید مسافت زیادی را طی کند تا بنزین را وارد لوله بین لوله ها کند. درب مخزن و مخزن موجود در موتور باید مصرف شود و از آن به بعد فرآیند اندازه گیری باید به درستی با پایین آمدن شناور انجام شود.

معمولاً مجموعه مخزن و مجموعه پمپ بنزین به گونه ای طراحی می شوند که شناور را می توان در بالاترین سطح سوخت در باک و همچنین پایین ترین سطح سوخت تنظیم کرد و میزان خطای شناور حداقل باشد، اما همانطور که گفته شد در صورت اصرار راننده پر کردن باک به قدری که بنزین فضای لوله بین درب باک و باک را نیز بپوشاند، سپس تا زمانی که بنزین لوله بین درب باک و باک خالی نشود، تغییری در میزان سطح سوخت ایجاد نمی‌شود. این وضعیت می تواند باعث شود راننده فکر کند که صفحه نمایش بنزین مشکل دارد.

باک بنزین تقریبا خالی است

سناریوی دوم زمانی است که باک خالی است اما ماشین هنوز روشن است و موتور به دلیل کمبود بنزین خاموش نمی شود. این به این دلیل است که بسیاری از گیج‌های شناور به پایین باک نمی‌رسند، بنابراین تا زمانی که هنوز مقداری سوخت در مخزن وجود دارد، موتور کار می‌کند. البته این وضعیت به ندرت توسط راننده احساس می شود، زیرا معمولا راننده به محض اینکه ببیند میزان سوخت باک به حداقل رسیده است، بلافاصله به پمپ بنزین می رود و اصلاً برایش اهمیتی ندارد. سوخت موتور در باک تمام می شود. ، خاموش کن

رانندگی در شیب

در نهایت، هنگامی که شما در شیب هستید، خواندن صحیح از بین می رود. سوخت در پایین ترین قسمت خودرو قرار دارد اما گیج بنزین شما در همان مکان باقی می ماند.

آموزش تعویض پمپ بنزین پراید هزینه تعویض پمپ بنزین سمند قطعات پمپ بنزین 206 انواع پمپ بنزین انواع پمپ بنزین خودرو علل خرابی پمپ بنزین علائم خرابی پمپ بنزین خرابی پمپ بنزین پمپ بنزین چیست رله؟

دلایل خرابی گیج بنزین خودرو چیست؟

از آنجایی که گیج سوخت در معرض بارهای مختلف مانند جریان زیاد، گرما و غیره قرار نمی گیرد، به ندرت آسیب می بیند.

عیب شماره 1 – وقتی باک پر است اما نشانگر سوخت خالی نشان داده می شود

ممکن است باک بنزین «پر» باشد اما نشانگر میزان سوخت باک را صفر نشان دهد، به عبارت دیگر راننده می تواند به پمپ بنزین رفته و باک را کاملا پر کند، اما پس از خروج از جایگاه، چه روی نمایشگر است. صفحه نمایش نشان می دهد که هیچ سوختی در باک وجود ندارد. محتمل ترین علت این مشکل گیرکردن یا شکستن میله شناور یا قطع شدن مدار الکتریکی متصل به نشانگر است.

عیب شماره 2 – نشانگر در موقعیت کامل گیر کرده است

وضعیت دیگری که ممکن است رخ دهد این است که حتی با وجود اینکه راننده پس از پر کردن باک کیلومترها را طی کرده است، نشانگر همچنان حداکثر میزان سوخت باک را نشان می دهد. در این حالت، چسبیدن شناور یا وجود اتصال الکتریکی در مدار ممکن است منشا مشکل باشد، اما باید توجه داشت که شکل چسبندگی شناور با حالت قبلی متفاوت است. در حالت قبل، میله به گونه ای گیر می کند که سطح سوخت توسط گیج بنزین صفر خوانده می شود، اما در این حالت به دلیل عیب آن، میله به گونه ای گیر می کند که گیج بنزین مقدار را نشان می دهد. حداکثر مقدار سوخت در باک

عیب شماره 3 – گیج سوخت میزان سوخت را با خطای زیاد نشان می دهد

یکی دیگر از ایراداتی که ممکن است در گیج بنزین رخ دهد این است که سطح بنزین به درستی نمایش داده نمی شود یا خطا زیاد است یا مثلاً هنگام عبور از دست انداز، گیج بنزین به طور ناگهانی چندین درجه تغییر می کند. علت این عیب معمولا وجود زباله در اطراف گیج سوخت است که به دلیل ناخالصی های موجود در سوخت است که گاهی با شستن پمپ بنزین و گیج بنزین این مشکل برطرف می شود.

دلیل خطای نمایش آمپر بنزین چیست؟

نحوه تعمیر گیج بنزین

تعمیرات سیستم سوخت رسانی به خصوص در خودروهای انژکتوری بسیار حساس است زیرا فشار گاز این خودروها بسیار زیاد است و همگی با برق کار می کنند و کوچکترین اشتباهی باعث نشتی و اتصال گاز و بروز حادثه می شود لذا توصیه می شود کنترل و تعمیر سیستم سوخت رسانی را به متخصصین و صنعتگرانی بسپارید که دوره های آموزشی را در مراکز معتبر گذرانده اند و تجربه و دانش کافی در این زمینه دارند لذا بهتر است با یکی از کارگاه های مراکز رنو ویزیت در سراسر کشور تماس حاصل فرمایید.

منبع: مجله رنوایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا