خودرو

دلیل خروج آب از اگزوز خودرو چیست؟

موتورهای احتراق داخلی در طول فرآیند کار خود مقدار زیادی گاز تولید می کنند و از آنجایی که این گازها باید از خودرو خارج شوند، سیستمی طراحی شده است که ظاهر ساده ای دارد اما کار بسیار مهمی را انجام می دهد.

این گازها از طریق منیفولد اگزوز به مبدل کاتالیزوری و سپس به منبع گازهای خروجی هدایت می شوند و در نهایت به هوای بیرون در انتهای آن منتقل می شوند. اما اتفاقی که در این بین می افتد این است که گاهی اوقات ممکن است متوجه خروج آب یا بخار آب از لوله اگزوز شویم. انتشار آب یا بخار آب نباید جای نگرانی داشته باشد زیرا وجود آب یا بخار آب در گاز خروجی طبیعی است، مگر اینکه مقدار آن از حد مجاز بیشتر باشد، در این صورت موتور باید توسط کارشناس عیب یابی خودرو بازدید شود.

آموزش عیب یابی خودرو، آموزش مکانیک و برق، دانش فنی خودرو، مجله خودرو کارستان، نشتی آب اگزوز، علت به یک طرف کشیدن فرمان، علت نشت آب اگزوز سمند ef7، علت نشت آب از صدا خفه کن، 206، نشتی از صدا خفه کن پژو 405، آب داخل صدا خفه کن پراید

اگر دلیل ریزش آب یا خروج بخار آب از لوله اگزوز را می دانید، دلیلی برای نگرانی وجود نخواهد داشت.

در نتیجه فرآیند احتراق در موتور گازهای زیادی تولید می شود که مهمترین آنها مونوکسید کربن (CO)، هیدروکربن (HC) و اکسیدهای نیتروژن (NOx) هستند که همگی گازهای بسیار خطرناکی هستند و برای بدن بسیار مضر هستند. محیط زیست داشتن مقداری اکسیژن که در فرآیند احتراق دخیل نبوده است. از زمانی که سازمان‌های زیست‌محیطی خودروسازان را مجبور به رعایت استانداردهای آلایندگی کردند و این استانداردها را در طول زمان سخت‌تر کردند، شرکت‌های خودروسازی مجبور شدند میزان گازهای مضر منتشر شده از لوله‌های اگزوز خودروها را کاهش دهند. تا زمانی که سطح آنها استانداردهای آلایندگی را برآورده کند، کنترل می‌شود.

تعویض واشر سرسیلندر پژو 206، هزینه تعویض واشر سرسیلندر 206، زمان تعویض واشر سرسیلندر، علائم سوختن واشر سرسیلندر، هزینه واشر سرسیلندر پژو 206، آموزش مکانیک، تعمیر تخصصی پژو 206 سرسیلندر20، پژو 206 تایم پژو 206 آموزش تصویری تعویض تسمه تایم 206 تیپ 2

از سوی دیگر، شرکت‌های تولیدی و پالایشگاه‌ها نیز مجبور به افزایش کیفیت بنزین تولیدی شدند.

با پیشرفت علم الکترونیک و مکانیک، تولید خودروهای کاربراتوری به تدریج متوقف شد و خودروهای تزریقی جایگزین آن شدند، همچنین قطعه ای به نام کاتالیست تبدیل توسط مهندسان ساخته و در مسیر خروج گازهای خروجی از منیفولد هوا قرار گرفت. در ساخت این قطعه از مواد رادیواکتیو خاصی استفاده شده و باعث می شود که واکنش شیمیایی در دمای پایین تر و سرعت بالاتر رخ دهد.

شرکت های نفتی نیز طبق تعهدات خود سرب تترااتیل را از بنزین حذف و ماده ای به نام MTBE را جایگزین آن کردند و به تدریج کیفیت سوخت های تولیدی را افزایش دادند.

دامنه تغییراتی که در کیفیت سوخت و طراحی موتور خودروها ایجاد شده است، منجر به کنترل و کاهش شدید میزان آلاینده‌های خودرو شده است.

تمامی گازهای مضری که از اگزوز خارج می شود، بی رنگ و بی بو هستند و علاوه بر اینکه برای محیط زیست خطرناک هستند، آسیب جدی به افراد نیز وارد می کنند. هنگامی که این گازها از قسمت کاتالیزوری مبدل عبور می کنند، به دلیل نوع ساختاری که این قسمت دارد و همچنین به دلیل وجود مواد رادیواکتیو در آن، در دمای کمتر و سرعت بیشتری با یکدیگر ترکیب می شوند و می دهند، که یا برای محیط زیست مضر نیستند یا میزان آسیب زیست محیطی آنها بسیار ناچیز است. بیشتر گازهایی که در اثر واکنش شیمیایی در داخل کاتالیزور مبدل تولید می‌شوند و در اگزوز آزاد می‌شوند، دی اکسید کربن (CO2)، نیتروژن (N2) و بخار آب (H2O) هستند. البته گازهای دیگری نیز وجود دارند که همچنان از اگزوز خودروها خارج می شوند و برای محیط زیست مضر هستند، اما مقدار آنها بسیار ناچیز است و با سخت تر شدن استانداردهای آلایندگی، کیفیت سوخت بهبود می یابد، فناوری تولید قطعات افزایش می یابد و طراحی موتور تغییر می کند، میزان گازهای مضر خروجی از اگزوز خودروها نیز کاهش می یابد.

با توجه به آنچه گفته شد می توان خروج قطرات و بخار آب از لوله اگزوز را بررسی کرد:

1- قطرات آب که هنگام سرد بودن موتور از اگزوز خودرو خارج می شود

هنگامی که موتور روشن می شود، کاتالیزور مبدل به سرعت گرم می شود و واکنش شیمیایی در آن شروع می شود، اما زمان بیشتری طول می کشد تا لوله اگزوز از ناحیه پس از خروجی کاتالیزور مبدل، منبع اگزوز میانی و منبع اگزوز نهایی تا گرم شود، همزمان مقداری بخار آب از آخرین خاموش شدن موتور، به قطرات آب در مسیر اگزوز تبدیل شده و در آنجا جمع می شود، وقتی موتور روشن می شود، فشار گازهای خروجی باعث خروج این قطرات می شود. اگزوز ماشین

این قطرات آب که از اگزوز خارج می شود کاملا طبیعی است و نشانه ای از مشکل در موتور خودرو نیست.

آدرس کارگاه های تهران آموزش تعمیر خودرو آموزش عیب یابی خودرو آموزش مکانیک خودرو مشاوره فنی خودرو دانش فنی خودرو

2- خروج بخار آب از اگزوز هنگام داغ بودن موتور

موتورهای جدید به گونه ای طراحی شده اند که هنگام راه اندازی در حداقل زمان گرم می شوند تا روغنی که در کانال های آن جریان دارد سریعتر به دمای کار رسیده و مهم ترین وظیفه خود یعنی روانکاری را به درستی انجام دهد. موتور خوب کار می کند و در هنگام گرم شدن موتور کمترین آسیب را می بیند، اگزوز خودرو نیز بسیار داغ است و دمای آن بالا می رود.

در این شرایط یعنی زمانی که صدا خفه کن بسیار داغ است باید آب خروجی از صدا خفه کن به صورت بخار دیده شود به بررسی موتور خودرو از جهات مختلف مراجعه کنید.

علت خروج باد سرد از بخاری ماشین چیست؟

3- آسیب به واشر سرسیلندر

یکی از دلایل دیگری که باعث می شود آب از اگزوز خودرو خارج شود، می تواند ناشی از خرابی واشر سرسیلندر باشد.

آسیب به واشر سرسیلندر می تواند عواقب مختلفی داشته باشد، به عبارت دیگر نحوه آسیب دیدن آن مهم است، اگر واشر سرسیلندر در محلی که مایع خنک کننده موتور وارد محفظه احتراق شود، آسیب ببیند، حجم زیادی آب و بخار آب وارد می شود. از اگزوز خارج می شود و در عین حال مقدار آب رادیاتور موتور نیز کاهش می یابد، در این شرایط گفته می شود موتور تخلیه شده است.

مکانیک خودرو و عیب یابی

در این شرایط یعنی هنگامی که مایع خنک کننده موتور به دلیل آسیب به واشر سرسیلندر وارد محفظه احتراق می شود، علاوه بر کاهش میزان آب رادیاتور، عملکرد موتور نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و قدرت موتور به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

چرا شارژ باتری خودرو در محل اشتباه است؟

علاوه بر این، روشن کردن موتور سخت است، زیرا زمانی که راننده خودرو را خاموش می کند، مقداری آب وارد محفظه احتراق می شود و در آن جمع می شود و روز بعد که صاحب خودرو می خواهد خودرو را روشن کند، وجود این آب در محفظه احتراق از ایجاد جرقه و اشتعال جلوگیری می کند و موتور به شدت روشن می شود.

ورود آب به محفظه احتراق به سایر قسمت ها مانند پیستون ها و رینگ ها آسیب می رساند. بنابراین در صورت مشاهده غیرعادی بودن میزان قطرات آب و بخار خروجی از اگزوز، لازم است در اسرع وقت به نمایندگی مجاز رنو مراجعه کرده تا موتور خودرو توسط کارشناس مجرب رنو بررسی شود.

آراد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا