خودرو

دلیل خرابی استپر موتور چیست ؟

علت خرابی استپر موتور چیست؟

استپر موتور یکی از مهم ترین قطعات مورد استفاده در خودرو است و رانندگان باید به عملکرد صحیح آن توجه داشته باشند.

استپر موتور را می توان یکی از مهم ترین قطعات خودرو دانست که وظیفه کنترل و تنظیم دور موتور را بر عهده دارد. کار استپر موتور این است که در صورت لزوم دور موتور را در حالت ثابت کم یا زیاد کند.

برخی از افراد آسیب های پله ای را نادیده می گیرند که باعث آسیب زیادی می شود و می تواند به اجزای موتور آسیب برساند. در این مقاله در مورد استپر موتور، علائم خرابی استپر موتور و نحوه تمیز کردن یا تعویض آن صحبت خواهیم کرد.

آموزش خاموش شدن موتور پله ای پراید آموزش خاموش شدن موتور پله ای پژو 206 موتور پله ای چیست؟

برخی از اعمال باعث آسیب به استپر موتور می شود که می توان از به تاخیر انداختن آسیب جلوگیری کرد. روشن کردن ماشین بدون مکس برای ده ثانیه می تواند مشکل ساز باشد. هنگام استارت زدن ماشین، ده ثانیه صبر کنید تا استپر روی محور شما ثابت شود.

برخی از رانندگان هنگام راه اندازی فشار زیادی به پدال گاز وارد می کنند که می تواند باعث خرابی موتور استپر شود. برای روشن شدن خودرو به هیچ وجه به خودرو شتاب ندهید این وظیفه بر عهده استپر موتور است چون به شما شتاب می دهد استپر ناگهان باز می شود و آسیب می بیند.

یکی دیگر از علل خرابی استپر موتور باز کردن و تمیز کردن است، بارها مشاهده شده است، به دلایلی برخی از راننده ها برای افزایش شتاب موتور استپر را باز کرده و تمیز می کنند که فقط به استپر بافت آسیب می رساند و در خودرو بی نظیر است. روند شتاب و فقط استپر را خراب می کند. عملکرد استپر موتور فقط تنظیم دور آرام موتور خودرو است.

و در نهایت آخرین چیزی که باعث از کار افتادن استپر موتور می شود آلودگی هوا است. ذرات و عناصر معلق در هوا باعث گیرکردن سوزن استپر می شوند و در نتیجه آسیب طولانی مدتی به وجود می آید که اجتناب ناپذیر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا