خودرو

دلایل کمبود کمپرس در موتور چیست؟

دلایل عدم فشرده سازی در موتور چیست؟

اگر فشار کمپرسور از سیلندر نشت کند، این نشان دهنده نشتی تراکم در موتور است. این افت فشار منجر به احتراق ناقص در موتور و کاهش ظرفیت تولید آن می شود.

دلایل کاهش قدرت موتور دلایل کاهش شتاب خودرو دلیل کاهش شتاب پراید دلیل کاهش شتاب پژو 206 علت کاهش شتاب پژو 405 علت کاهش شتاب خودرو سمند تعمیر خودرو

علاوه بر نشتی مشکلات دیگری را برای خودرو ایجاد می کند. دلایل مختلفی برای از بین رفتن آب بندی سیلندر و کاهش فشار و عدم تراکم موتور وجود دارد. مهمترین این علل آسیب به واشر سر سیلندر است. زیرا این قطعه وظیفه جلوگیری از خروج کمپرسور و مخلوط شدن آب و روغن در موتور را بر عهده دارد. سوپاپ ها و متعلقات آنها به همراه لوله های آب و روغن روی واشر سرسیلندر قرار گرفته و به یکدیگر آب بندی می شوند. بنابراین، کاسه نمد سرسیلندر معیوب، آب بندی موتور را دشوار می کند و ممکن است باعث عدم تراکم شود. در زیر به بررسی دلایل عدم فشرده سازی در موتور خودرو می پردازیم:

آموزش مکانیک خودرو دلایل کاهش قدرت تعمیر و نگهداری موتور آموزش تعمیر موتور پژو 206 EF7 دلایل عیب یابی خودرو دلایل کاهش راندمان موتور کاتالیزور خاموشی تست تراکم پیستون

1- واشر سرسیلندر سوز

اگر عدم تراکم به دلیل سوختن واشر سرسیلندر باشد، درجه تراکم در دو سیلندر مجاور به طور یکنواخت کاهش می یابد. در این شرایط معمولاً هوای فشرده به داخل آب خودرو (سیستم خنک کننده) نشت می کند و فشرده شدن سیلندر در آب اتفاق می افتد. این مشکل اغلب با دود غلیظ سفید از اگزوز همراه است. گاهی این دود روی شمع ها می نشیند و از روشن شدن خودرو جلوگیری می کند. در صورت افزایش میزان نشتی از کمپرسور موتور، احتمال ترکیدن لوله های آب یا رادیاتور وجود دارد. برای رفع این مشکل واشر سر سیلندر باید تعویض شود. البته در برخی موارد سیلندر برای میزان آسیب باید درمان شود.

یکی دیگر از شرایط عدم تراکم موتور در اثر سوختگی واشر سرسیلندر، فشرده سازی سیلندر به سیلندر است. در این حالت هوای متراکم در مرحله تراکم و در مرحله مکش از سیلندر به سیلندر مجاور وارد می شود. این امر با کاهش قدرت موتور و کاهش صدا در حین کار آن همراه خواهد بود.

علائم شکستگی رینگ پیستون انواع رینگ پیستون علت شکستگی رینگ پیستون آموزش رینگ پیستون چیست؟

2- ضعیف شدن رینگ پیستون

اگر فشار هوا در سیلندرهای موتور کمتر از حد استاندارد باشد، احتمال نقص در رینگ پیستون وجود دارد. در این شرایط هوای فشرده از سیلندر به داخل میل لنگ نشت می کند. بنابراین اگر درب روغن موتور را باز کنیم با بخار روغن خارج شده از آن مواجه می شویم. ضعیف شدن رینگ پیستون منجر به فشرده شدن موتور در کنار رینگ می شود و به دلیل شکستگی رینگ است. این اتفاق زمانی می افتد که ماشین روغن می سوزاند و گاهی دود آبی از اگزوز خارج می شود. عیب یابی این مشکل معمولا با تعویض رینگ آسیب دیده حل می شود. اما در برخی موارد به دلیل شدت روغن سوزی، دیواره های سیلندر نیز آسیب دیده و نیاز به درمان دارند. در این صورت با چرخاندن سیلندر اندازه آن تغییر می کند و رینگ و پیستون باید تعویض شوند. این به قیمت بالایی خواهد داشت.

علائم ضعف رینگ پیستون عیب یابی دستگاه آموزش مکانیک آموزش زبان ساده آموزش مکانیک و برق خودرو دلایل کاهش شتاب خودرو دلایل کاهش قدرت موتور  مجله خودرو آرادآدرس اراک بهترین مکانیک اراک بلبرینگ تعمیر بلبرینگ Perauult Sympots Sympots

3- رینگ پیستون را قفل کنید

در برخی موارد دلیل عدم تراکم موتور، تجمع لجن و کربن حاصل از احتراق در اطراف رینگ پیستون است. در این حالت رینگ قفل است و باز و بسته نمی شود.

4- گرفتگی سیستم فشار شکن داخلی

یکی دیگر از دلایل عدم فشرده سازی موتور مربوط به مسدود شدن سیستم فشار داخلی است. تجمع لجن و رسوب در کانال های روغن منجر به افزایش قطر داخلی سیلندر و کاهش درجه تراکم می شود.

5- آب بند سوپاپ معیوب

گاهی اوقات نقص درزگیر سوپاپ دلیل عدم فشرده سازی در موتور است. این به دلیل شکستن فنر سوپاپ یا از دست دادن ظرفیت فنر آنها است. در این شرایط هوای فشرده از شیر خارج می شود و نسبت آن در سیلندر کاهش می یابد. این وضعیت به عنوان فشرده سازی سوپاپ شناخته می شود و نسبت به سایر علل فشرده سازی موتور کمتر رایج است. اما بروز این مشکل دو موقعیت متفاوت را ایجاد می کند. در صورت نشتی از سوپاپ دود، صدایی مشابه صدای بالا از لوله اگزوز شنیده می شود. اما نشتی از سوپاپ هوا با کاهش کیفیت انفجار در موتور و خرابی آن همراه است. البته در خودروهای کاربراتوری شاهد حالتی شبیه عطسه در موتور هستیم.

روشی برای اندازه گیری تراکم موتور خودرو

برای اندازه گیری تراکم موتور خودرو، ابتدا باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • اطمینان حاصل کنید که باتری ماشین تا چندین بار شروع به شارژ می شود.
  • سوکت رله دوگانه خودرو را رها کنید تا پمپ بنزین و سیستم جرقه زنی خاموش شود.
  • بهتر است صبر کنید تا ماشین کاملا خنک شود. این به تست دقیق تر فشرده سازی موتور کمک می کند.

سارستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا