خودرو

دلایل چشمک زدن چراغ چک پژو 405 SLX موتور 1600 چیست ؟

من یک پژو SLX 405 1600 سی سی مدل 92 دارم و در حال حاضر ماشینم حدود 170 هزار کیلومتر را طی کرده است. بیش از یک هفته است که چراغ قوه پشت آمپلی فایر روشن نمی شود.
آراد، انژکتورهای موتور معیوب یا به اصطلاح به دلیل کارکرد خودرو و عمر مفید این قطعات الکترومکانیکی، این قطعه دچار گرفتگی می شود. در واقع با توجه به اینکه انژکتور وظیفه پاشش سوخت را بر عهده دارد و سوخت بنزین نیز با لجن همراه است.

من یک پژو SLX 405 1600 سی سی مدل 92 دارم و در حال حاضر ماشینم حدود 170 هزار کیلومتر را طی کرده است. بیش از یک هفته بود که چراغ قوه پشت آمپر روشن و خاموش می شد در حالی که اگر به ماشین گاز می دادم خاموش می شد. دلیل ش چیه؟

در پاسخ به سوال شما ابتدا باید گفت که اگر خودروهای انژکتوری پس از روشن شدن موتور چراغ چشمک زن را روشن و خاموش می کنند، این امر تنها دو دلیل دارد.

قیمت پژو 405 قیمت پژو 405 اس ال ایکس قیمت پژو 405 جی ال ایکس پژو 405 آپشن ها ویژگی های پژو 405 اس ال ایکس پژو 405 پژو 405 پژو 405 اتوماتیک معایب و مزایای پژو 405 پژو 55و 405

1- معیوب بودن انژکتورهای موتور یا اصطلاحاً به دلیل کارکرد خودرو و عمر مفید این قطعات الکترومکانیکی، این قطعه دچار گرفتگی می شود. در واقع با توجه به اینکه انژکتور وظیفه پاشش سوخت را بر عهده دارد و سوخت بنزین نیز با لجن همراه است، این لجن ها و توده های داخل سوخت پس از مدتی سوراخ های بسیار ریز انژکتور را مسدود می کنند. این منجر به تامین ناکافی سوخت و یا حتی کاهش فشار تزریق سوخت مناسب می شود. در این حالت انژکتورها باید توسط مکانیک بررسی شده و در صورت لزوم آبکشی شوند. اگر با آبکشی مشکل حل نشد، انژکتورها باید تعویض شوند.

2- یکی دیگر از دلایل روشن شدن دوره ای لامپ کنترل ممکن است خرابی سیستم جرقه زنی موتور باشد. با توجه به اینکه درایو ماشین شما T5 بوده و دارای کویل کتابی می باشد، پس امکان اتصال کوتاه سیم کویل ها به دلیل کارکرد و یا حتی عدم نگهداری صحیح از خودرو وجود دارد. این کار باعث کاهش قدرت شمع شده و باعث می شود لامپ کنترل به صورت دوره ای روشن شود.

البته در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه یکی از نقاط ضعف اصلی موتور T5 بعد از مدتی کارکرد، آسیب به کاسه نمد سوپاپ می باشد، در صورت معیوب بودن این کاسه نمد الاستیک خاصیت آب بندی خود را از دست می دهد. در این حالت روغن قسمت بالایی موتور یا سرسیلندر به سیم پیچ نشت می کند و منجر به سولفاته شدن سیم پیچ می شود.

بنابراین برای رفع این مشکلات باید واشر پوشش سوپاپ و در صورت لزوم سیم پیچ کاغذ تعویض شود. با توجه به اینکه موتور T5 دارای پتانسیومتر دریچه گاز است، در صورت خرابی این قطعه الکترونیکی بسیار مهم، تثبیت دریچه گاز و دور آرام مشکل خواهد بود که یکی از بارزترین آنها خروج چرخش از خودرو است. هنگام شتاب گرفتن در این صورت اگر دستگاه عیب یاب به ECU موتور متصل باشد این مشکلات را نیز نشان می دهد. بنابراین با حذف این ارور در حافظه ECU و تعویض این قطعه مشکل حل می شود.

منبع: اخبار خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا