خودرو

دلایل وجوی بوی بنزین داخل کابین خودرو چیست ؟

علت استشمام بوی بنزین در خودرو + عیب یابی و عیب یابی چیست

مجله کارست; اگر بنزین روی خودرو بریزد بوی بنزین به دلیل پخش شدن و محبوس شدن محیط خودرو تا مدت ها در خودرو باقی می ماند. بوی بنزین در خودرو باعث سردرد خفیف، سرگیجه و حالت تهوع در خودرو می شود.

در بسیاری از مواقع هنگام رانندگی خودرو بوی بنزین می دهد که احساس بدی در فرد ایجاد می کند. بوی بنزین در کابین خودرو دلایل مختلفی دارد که پس از علت یابی باید آن ها را برطرف کرد در غیر این صورت مشکلات زیادی برای انسان به همراه خواهد داشت.
اگر رگولاتور فشار سوخت خودرو خاموش باشد، ممکن است باعث سوختن بیش از حد گاز شود. این می تواند باعث نشت گاز از صدا خفه کن شود که به نوبه خود می تواند از طریق نشتی وارد سیستم تهویه شود که باعث ایجاد بوی بنزین به داخل خودرو می شود.

از شایع ترین علل بوی بنزین در کابین می توان به آسیب دیدن جعبه، آسیب به درب باک، شیلنگ های متصل به باک، آسیب دیدن مخزن بادکنک در پراید و آسیب دیدن درب درب داخل کابین اشاره کرد. نشتی انژکتور یکی از شایع ترین علل بوی بنزین است که حتی گاهی اوقات باعث انفجار می شود.
به زیر ماشین خود نگاه کنید و بنزینی که روی زمین می افتد را بررسی کنید. اگر روی زمین آب باشد و روی زمین بنزین نباشد، ممکن است در رادیاتور خودرو نشتی داشته باشید. فیلتر بنزین، اتصالات شلنگ یا یکی از اجزای لاستیکی را بررسی کنید.

حال بهترین راه حل برای از بین بردن بوی بنزین در کابین چیست؟ ابتدا درپوش بنزین را تعویض کنید، زیرا ممکن است آسیب دیده باشد، بنابراین اگر درپوش پهن باشد، گاز به داخل کابین بریزد که خطرناک است. این ممکن است در صورت شکستن مهر و موم لاستیکی یا شکستن شیر اتفاق بیفتد. با تعویض درپوش گاز می توانید این مشکل را حل کنید.

پس از رفع مشکل فنی، می توانید از قهوه برای رفع بوی بنزین در خودرو استفاده کنید، قهوه در عرض چند روز بوی بد بنزین را جذب می کند. می توانید به جای قهوه از جوش شیرین نیز استفاده کنید.

بوی بنزین از صدا خفه کن بوی بنزین توکابین بوی بنزین داخل 206 بوی بنزین داخل ماشین 405 رفع بوی بنزین L90 رفع بوی بنزین رنو ساندرو علت بوی بنزین در پراید بنزین در دنا

علل بوی بنزین در کابین خودرو

1- تجمع گاز در مخزن گاز

لوله خروجی از مخزن به منبع سوخت موتور اغلب حدود 2 سانتی متر بالاتر از کف مخزن است. در واقع این لوله خروجی بالاتر از سطح کف باک گاز قرار می گیرد تا رسوبات بنزینی که در ته باک جمع می شوند وارد مسیر تامین سوخت نشوند و به سمت موتور حرکت نکنند.
از آنجایی که بنزین به طور مداوم تبخیر می شود، سوراخ های کوچکی در اگزوز خودرو وجود دارد که باعث خروج اگزوز می شود. معیوب بودن این سوراخ می تواند باعث نشتی خودرو در باک بنزین شود.

تجمع گاز در داخل مخزن گاز را تهویه مخزن گاز می گویند. دمیدن باک سوخت به شما اجازه نمی دهد که باک را به اندازه کافی پر کنید. در این شرایط با اینکه نازل گاز را در دست گرفته اید و سعی می کنید آن را کاملا پر کنید، باک گاز ورودی را نمی پذیرد و باید مخزن گاز را تهویه کنید. گازهای انباشته شده سطح فشار را در مخزن سوخت کاهش داده و کار به دست آوردن بنزین را متمایز می کند.

2- فاجعه بزرگ; آتش

به خاطر داشته باشید که اگر این تجمع گازها در داخل باک سوخت تشدید شود، ممکن است وضعیت پیچیده تر شود. تجمع بیش از حد گازها باعث ایجاد خطر آتش سوزی می شود. به همین دلیل توصیه می شود که به صورت دوره ای باک بنزین را چک کرده و خروجی گاز را راه اندازی کنید.
به خاطر داشته باشید که هواگیری باک و عدم دریافت بنزین کافی می تواند علاوه بر نیاز به تخلیه باک، یک هشدار دهنده باشد.

3- روش تهویه باک بنزین

اولین کاری که منطقی به نظر می رسد این است که باک بنزین را خودتان یا یک مکانیک معتبر بررسی کنید. در صورت گرفتگی لوله سوخت و یا مشکل در خروجی گاز، راه حل این مشکل نیز حل خواهد شد.
اما راه حل سریع تری خواهید داشت و البته به صبر و حوصله بیشتری نیاز دارید. اگر به پمپ بنزین رفتید و با باک بنزین خودرو خود را به گونه ای ملاقات کردید که به یکباره از سوخت گیری امتناع و به اصطلاح تهویه می شود، می توانید مشکل را به صورت زیر حل کنید.

بهترین ترفندها برای از بین بردن بوی بد ماشین

اگر خودروی شما بوی نامطبوع و آزاردهنده ای دارد که ورود به داخل خودرو را به یک عذاب تبدیل می کند، ابتدا باید علت این بو را پیدا کنید و …
باید زمان بیشتری را صرف سوخت گیری کنید. به این ترتیب مقداری بنزین وارد باک می شود و به محض اینکه متوجه شدید بنزین به جای اینکه وارد باک شود می ریزد. دست هم میگیریم حالا باید کمی توقف کنید و دوباره مقداری بنزین در باک بریزید. باید این روند را تا پر شدن باک بنزین خودرو ادامه دهید. احتمالاً باید 10 برابر بیشتر از صرف شارژ وقت صرف کنید.

ممکن است برای اولین بار نتوانید تمام مخازن را پر کنید. اما تکرار این حالت چندین بار در چندین جلسه سوخت گیری دوره ای، تقریباً با موفقیت بر تهویه مخزن سوخت غلبه می کند و به تدریج اجازه می دهد تا باک پر وارد شود.

4- علت امتناع بنزین از باک پراید

اما اگر تا به حال بنزین باک پراید تمام شده باشد، احتمالاً قبلاً متوجه شده اید که چرا از باک پراید می پرد. این ممکن است به طور مستقیم با انسداد لوله مثانه مرتبط باشد. در صورت آسیب یا گرفتگی لوله حباب یا همان لوله تهویه باک گاز پراید با سرریز بنزین از باک پراید مواجه خواهیم شد.

از بین بردن بوی نشت بنزین در خودرو

گاهی اوقات بوی بنزین یا ضدیخ در خودروی شما باقی مانده است. وقتی کولر گازی روشن می شود، شدت آن بیشتر می شود. این مشکلی نیست که بتوانید خودتان آن را حل کنید. بنابراین برای رفع مشکل نشتی بنزین و ضد یخ باید به گاراژ مراجعه کنید.
با رعایت چند نکته از بروز بوی نامطبوع در خودروی خود جلوگیری می کنید:

1- در ماشین سیگار نکشید.

2 – از ریختن مواد غذایی، دانه ها و میوه ها در خودرو خودداری کنید.

3- تا حد امکان در ماشین غذا نخورید.

4- تعداد نظافت خودرو را افزایش دهید.

5. با لباس خیس در ماشین ننشینید.

6- با کفش خیس و گل آلود وارد خودرو نشوید.

7- از اسپری دئودورانت خودرو استفاده کنید یا اواپراتور را در کابین قرار دهید.

8- بنزین را در صندوق عقب نگه ندارید.

9- بهداشت فردی خود را رعایت کنید.

بهداشت فردی یکی از مهمترین موارد برای کسانی است که در سیستم حمل و نقل کار می کنند. راننده درگیر باید اصول بهداشت فردی را رعایت کند تا مسافر در طول سفر احساس نارضایتی نکند.

علت استشمام بوی بنزین در خودرو + عیب یابی و عیب یابی چیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا