خودرو

دلایل روشن شدن چراغ چک پژو 405 SLX موتور TU5 چیست ؟

آراد: من یک پژو SLX 405 T5 5 مدل 94 دارم و بیش از دو ماه از روشن شدن موتور می گذرد، چراغ تست پشت آمپلی فایر روشن و خاموش می شود. همچنین چند روز پیش برای رفتن به شهر دیگری که در اتوبان تردد می کردم، دور موتور ماشینم یا به 5000 افزایش یافت یا به سمت بیرون رفتن کاهش یافت. همچنین وقتی خودرو در ترافیک متوقف یا متوقف می شود دور موتور کم و زیاد می شود و موتور می لرزد علت چیست؟

مقایسه خودرو مجله خودرو مقایسه تیبا با پژو 405 slx مقایسه ساینا با پژو 405 سایپا معایب ساینا ساینا مشخصات ساینا قیمت ساینا قیمت پژو 405 SLX قیمت پژو 405 SLX پژو 405 SLX پژو 405 معایب و مزایای خودرو ایرانی ساینا ساینا با کدام خودرو ایرانی ساینا خرید ایران را مقایسه کنید

مقایسه قیمت پژو 405 SLX و سمند EF7 پژو 405 SLX بهتر است یا سمند EF7 مقایسه پژو 405 با سمند ef7 مقایسه موتور tu5 با ef7 سمند ef7 بهتر است یا خرید پژو 405 slx پژو 405 SLX پژو 405 slx یا سمند پژو 405 پژو 405 پژو 405 SLX یا سمند 405 سمند LX با مشکل موتور EF7 EF7 قیمت سمند EF7 قیمت پژو 405 SLX قیمت پژو 405 SLX مشخصات سمند EF7

تنها دلیل روشن ماندن چراغ قوه پشت آمپلی فایر خرابی درایو الکترونیکی است. به عبارت دیگر، از آنجایی که خودروی شما از T5 نیرو می گیرد، از سیستم جرقه زنی مستقیم یکپارچه استفاده می کند.
بنابراین نیاز به حمایت بیشتری دارد. اما با توجه به عملکرد خودروی شما و عمر مفید هر قطعه، باید گفت که این مشکل نیاز به عیب یابی دقیق دارد. در کل سیستم جرقه زنی خودروی شما مشکل دارد و از طرفی اگر سیم پیچ خودروی شما معیوب باشد یکی از نشانه های آسیب دیدن این قطعه الکترونیکی روشن ماندن چراغ قوه پشت آمپلی فایر است.
بنابراین در این صورت باید با نماینده تماس بگیرید. اتصال دستگاه عیب یاب به ECM وسیله نقلیه شما، نقص در سیستم جرقه زنی را آشکار می کند. بر این اساس برای رفع مشکل باید سیم پیچ خودروی شما تعویض شود. اما در نظر داشته باشید که همیشه به دلیل آسیب دیدن سیم پیچ چنین مشکلی پیش نمی آید و اگر لوازم جانبی آن مانند سیم ها نیز آسیب ببینند، قدرت احتراق مورد نیاز کاهش می یابد که منجر به چشمک زدن نور می شود.
در صورت معیوب بودن سیم پیچ ها امکان اتصال وجود دارد و این باعث کاهش قدرت جرقه شمع ها می شود. بنابراین در این صورت برای عیب یابی مناسب باید با کارشناس فنی نماینده مشورت کنید، بنابراین در صورت نیاز و تایید خرابی سیم ها، قطعات پلاستیکی که دارای سیلندر فلزی هستند تعویض شوند.
اما افزایش یا کاهش دور موتور و همچنین لرزش موتور دو علت اصلی دارد. اول از همه همانطور که گفته شد سیستم جرقه زنی خودرو شما آسیب دیده و با تعویض لوازم جانبی و قسمت اصلی این سیستم یعنی سیم پیچ در صورتی که باز هم کاهش یا افزایش دور موتور همراه با لرزش وجود داشت یکی از مهمترین سنسورهای موتور باید بررسی شوند. این سنسور همان سنسور دریچه گاز است و این سنسور وظیفه اندازه گیری دهانه دریچه گاز را بر عهده دارد تا ECM بسته به المان ها و الگوریتم خود تصمیم به کاهش یا افزایش دور موتور در اثر فشار پدال گاز بگیرد.
بنابراین هرگونه نقصی در این سنسور باعث بروز چنین مشکلی می شود. بر این اساس سنسور گاز باید تعویض شود تا مشکل برطرف شود. اما به خاطر داشته باشید که رفتار و سبک رانندگی شما نیز می تواند بر آسیب دیدن قطعات الکترونیکی به خصوص این سنسور تاثیر بگذارد. همچنین باید در نظر داشته باشید که نصب هر قطعه الکترونیکی یا الکتریکی که با مدار تداخل داشته باشد می تواند باعث این مشکل شود. بنابراین همیشه توصیه می شود که از نصب قطعات الکترونیکی و الکتریکی خودداری کنید و در نگهداری خودروی خود طبق استانداردهای سازنده خودرو نهایت دقت را به خرج دهید.

منبع: اخبار خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا