گردشگری

دفاتر ثبت اسناد رسمی یا نوتر(NOTER) چیست

معنی دفاتر نوتر استانبول به ترکی چیست؟

دفاتر اسناد رسمی دفاتر اسناد رسمی هستند. جهت انجام اموری از قبیل خرید و فروش، امور مربوط به وکالتنامه، تایید ترجمه ترکی و … می بایست با دفاتر دفتر اسناد رسمی تماس حاصل فرمایید. دفاتر اسناد رسمی مقاماتی هستند که به مترجمان در ترکیه حق امضا می دهند. نوتر در تمام نقاط ترکیه دفتر دارد. این دفاتر به راحتی قابل دسترسی هستند.

هزینه تایید رسمی مدارک در ترکیه کمتر از تایید رسمی در ایران است.

وضعیت حقوقی دفاتر اسناد رسمی در ترکیه

برای ارسال مدارک به کشور دیگر باید مدارک به زبان رسمی آن کشور ترجمه شود. آنها باید پس از ترجمه تایید شوند. ترجمه رسمی سند به معنای معادل آن سند به زبان دیگر است. بین تأیید مدارک و ترجمه آنها تفاوت وجود دارد.

یک سند را می توان از یک زبان به زبان دیگر ترجمه کرد، اما تأیید نمی شود. یا می توان سند را بدون ترجمه بررسی کرد. برای مثال گواهی زبان انگلیسی در آمریکا صادر می شود. اکنون باید در انگلستان استفاده شود. در این صورت نیازی به ترجمه سند نیست.

در صورتی که گواهینامه معتبر باشد، می توان از آن در انگلستان استفاده کرد. بنابراین برای انتقال سند از کشوری به کشور دیگر لازم نیست ترجمه و تایید همزمان انجام شود.

NOTER چیست و موقعیت قانونی آن در ترکیه چگونه است؟

بسیاری از موسسات دولتی و حقوقی و حتی دانشگاه ها، اسناد و مدارک ترجمه شده ایرانی را که مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه ایران باشد، می پذیرند.

برای گرفتن مدرک از ایران به ترکیه باید ترجمه و تایید با هم انجام شود. اما فرقی نمی کند که ترجمه در کدام کشور انجام شود. روند تایید ترجمه در ترکیه کمی با ایران متفاوت است.

تفاوت تایید مدارک ترجمه شده در ایران و ترکیه

در ایران سند ابتدا توسط یک دارالترجمه رسمی ترجمه و امضا می شود. سند ترجمه شده توسط وزارت دادگستری، وزارت امور خارجه و سفارت ترکیه تایید شده است. از نظر قیمت، ترجمه به ایران گرانتر از ترجمه به ترکیه است. اما از نظر اعتبار تفاوتی با هم ندارند.

روند ترجمه رسمی در ترکیه به شرح زیر است:

پس از ترجمه مدارک در خدمات ترجمه رسمی و مهر و امضای مترجم، امضا کننده باید از اداره ثبت رسمی تایید شود این دفاتر به دفاتر نوتر در ترکیه شناخته شده اند در این اثر مسئولیت ترجمه هم بر عهده مترجم اصلی است و هم بر عهده سردفتران.

در دفاتر نوتر چه کارهایی می توان انجام داد؟

نمونه های دیگری از کارهایی که می توان در دفاتر نوتر انجام داد شامل موارد زیر است:

انجام کارهای مربوط به قرارداد اجاره خودرو و یا قرارداد فروش که با مالک خودرو به دفاتر نوتر ارسال شده است. به اصطلاح سفته را محضری می کنید.

تهیه وکالتنامه برای کارهای تابعیت ترکیه موسسه بین المللی گلوبال کادر در تمامی این فعالیت ها خدمات ارائه می دهد.

دارالترجمه رسمی گلوبال کدرو استانبول خدمات جامعی در زمینه ترجمه کلیه اسناد رسمی و قانونی به تمامی زبان های رسمی دنیا ارائه می دهد. ترجمه رسمی مدارکی مانند مدارک دانشجویی، مدارک هویتی، پاسپورت و … که برای اخذ اقامت و کار دانشجویی در ترکیه ضروری است توسط موسسه ما در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

مترجمین موسسه مجله خبری آرادبا امضای رسمی و محضری در کشور ترکیه آماده ارائه خدمات به تمامی زبان ها می باشند. هم ترجمه رسمی مدارک در ترکیه این امر با ارائه اصل آنها و همچنین نوشتن نام و چهره شرکت ها و در صورت لزوم ارائه مدارک تکمیلی جهت تایید انجام خواهد شد.

دارالترجمه رسمی مجله خبری آراددر استانبول با درک حساسیت زمانی امور اداری و حقوقی، اسناد و مدارک شما را در سریع ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت ترجمه می کند و پس از ترجمه مدارک شما را جهت تایید به نوتر تحویل می دهد و می دهد. شما مهر تایید سردفتر را می گیرند.

2.6/5 – (12 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا