فیلم و موزیک

دستمزد کارگران ؛ حقوق کارگران کاهش یافت؟

شورای عالی کار برای بررسی مجدد تصمیم افزایش دستمزد کارگران در سال 1401 جلسه فوق العاده تشکیل می دهد. حقوق با مجله خبری آرادهمراه باشید.

تجارت نیوز نوشت: تشکیل جلسه فوری شورای عالی کار مشروط به اصلاح حساب حقوق و دستمزد امسال به منظور کاهش افزایش حقوق و دستمزد انجام شد، بدون نتیجه به پایان رسید.

حقوق

آیا دستمزد کارگران کاهش یافته است؟

حقوق
حقوق

بیشتر بخوانید:

نماینده کارگران می گوید هدف از این جلسه کاهش دستمزد کارگران بود، اما معاون وزیر کار گفت: صحبتی مبنی بر کاهش دستمزد کارگران وجود ندارد و هدف از این جلسه شبانه متفاوت است. آیا کاهش دستمزد کارگران جدی است؟

نماینده کارگران در شورای عالی شایعه ساز لایحه افزایش حقوق 1401 را رد کرد و گفت کارگران نگران نباشند که حقوق و دستمزد به قوت خود باقی بماند و تغییری نکند.

وی از کارفرمایانی که حقوق برج کارگران را پرداخت کرده اند خواست مابقی حقوق کارگران را پرداخت کنند و گفت:

جلسه ای برای اصلاح یا تغییر فیش حقوقی وجود ندارد و ما به عنوان نماینده کارگران نه موافق تغییر لایحه هستیم و نه به خود اجازه می دهیم درباره آن وارد بحث شویم.

بیشتر بخوانید:

روز گذشته در سال 1401 اولین جلسه شورای عالی کار با حضور کلیه نمایندگان کارگران و کارفرمایان با موضوع تقویت فرصت های شغلی تشکیل شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه اعلام کرد که پس از ابلاغ شعار امسال رهبر معظم انقلاب با عنوان «تولید، دانش‌سازان و کارفرمایان» بسته حمایتی دولت از کارفرمایان ایجاد مشاغل جدید است. تعیین خواهد شد.

به گفته حجت الله عبدالملکی، این جلسات شورای عالی کار به صورت ماهانه و مستمر با حضور تمامی نمایندگان کارگران و کارفرمایان برای کمک به ایجاد مشاغل جدید برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

حداقل دستمزد کارگران چقدر است؟

حقوق
حقوق

با موافقت اعضای شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران 1401 از دو میلیون و 655 هزار تن به چهار میلیون و 179 هزار تن رسید.

بر این اساس کمک هزینه مسکن از 450 به 650 هزار تن و کمک هزینه کارگری از 600 هزار تن به 850 هزار تن افزایش یافت.

حجت … عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حداقل حقوق کارگران وی گفت: حداقل دستمزد کارگر دارای دو فرزند از 4 میلیون و 376 هزار تن به 6 میلیون و 725 هزار تن افزایش یافته است.

به گفته عبدالملکی، حقوق خانواده یک فرزند نیز از 4 میلیون و 111 هزار تن به 6 میلیون و 307 هزار تن افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله حقوق ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظرات خود را در مورد این مقاله به اشتراک بگذارید. شما می توانید نویسنده مهمان سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، تماشای فیلم ، نقد و بررسی سریال، سینما نیوز و مطالب خود را منتشر کنید. برای خواندن پیوند متصل تماس بگیرید نویسنده مهمان کلیک. در ضمن شما دوستان عزیز می توانید اینستاگرام فیگار به مهم ترین فیلم ها در ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی فیلم های روز دنیا مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا