فیلم و موزیک

درگیری مرزی طالبان ؛ یک تنش جزیی و اختلاف چندساعته ایجاد شده بود

درگیری مرزی طالبان در مورد ایران درسته؟ درگیری مرزی ایران و طالبان آیا درست است ادامه مطلب درگیری مرزی طالبان با مجله خبری آرادهمراه باشید.

برخی رسانه های افغانستان که همواره بر آتش اختلافات دو ملت ایران و افغانستان دامن زده اند، اخباری مبنی بر درگیری مرزبانان ایران و افغانستان منتشر کردند.

درگیری مرزی طالبان

کمی تنش و اختلاف چند ساعته وجود داشت

درگیری مرزی ایران و طالبان، درگیری مرزی طالبان
درگیری مرزی ایران و طالبان، درگیری مرزی طالبان

یک منبع امنیتی در ولایت نیمروز گفت: روز گذشته پس از ورود یک خودروی ترانزیتی به منظور تخلیه فرآورده های نفتی در افغانستان به بندر این ولایت، بر اثر سوء تفاهم بین مقامات مرزی ایران و افغانستان، طی چند ساعت اندکی تنش و اختلاف نظر ایجاد شد. اما با وساطت مقامات امنیتی دو کشور اوضاع عادی شد.

از سوی دیگر، ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت نیمروز این خبر را به برخی رسانه های افغانستان اعلام کرده است درگیری مرزی طالبان در منطقه کنگ، نیمروز به طور کامل طرد شد. اما یک منبع امنیتی در ولایت نیمروز در گفتگو با خبرنگار سایت افغانی خبرگزاری فارس گفت: روز گذشته در پی سوء تفاهم بین یک دستگاه خودروی ترانزیتی که قصد تخلیه نفت در افغانستان را داشت، وارد بندر این ولایت شد. نیروهای مرزی ایران و افغانستان چند ساعتی باعث ایجاد تنش و درگیری جزئی شد اما با وساطت مقامات امنیتی دو کشور اوضاع عادی شد.

بیشتر بخوانید:

درگیری مرزی طالبان

درگیری مرزی ایران و طالبان، درگیری مرزی طالبان
درگیری مرزی ایران و طالبان، درگیری مرزی طالبان

از سوی دیگر ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت نیمروز خبر برخی رسانه های افغانستان مبنی بر درگیری نیروهای ایرانی و طالبان در منطقه کنگ نیمروز را به طور کامل تکذیب کرد. به گفته این نهاد دولتی افغانستان، دیروز تنها به دلیل سوء تفاهم میان نیروهای مرزی ایران و طالبان، تنش چند ساعته رخ داد، اما اکنون مناطق مرزی در آرامش کامل به سر می برند.

لازم به ذکر است چندی پیش پس از برخورد نیروهای مرزبانی در شمال استان سیستان و بلوچستان ایران که هم مرز با افغانستان بود با گروهی از تبهکاران که قصد داشتند از افغانستان به ایران حمله کنند، برخی رسانه ها از درگیری بین این دو کشور خبر دادند. امنیت مرزی جمهوری اسلامی ایران و طالبان در ولایت نیمروز گزارش داده اند که مقامات افغانستان آن را تکذیب کردند.

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله درگیری مرزی طالبان ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظر خود را در مورد این مقاله به ما بگویید. شما می توانید نویسنده مهمان در سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، مشاهده فیلم ها ، نقد و بررسی سریال ، اخبار سینما و مطالب خود را ارسال کنید. برای خواندن تماس مرتبط با آن در پیوند نویسنده مهمان در ضمن شما همراهان عزیز می توانید کلیک کنید اینستاگرام فیگار فیلم‌های برتر در ژانرها و خلاصه‌ای از نقدهای روز فیلم را بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا