خودرو

خودرو شاهین اتومات آپشنال چه امکاناتی دارد؟

اولین خودروی ایرانی با آپشن دوربین 360 درجه خودروی اتوماتیک فالکون آپشنال چه ویژگی هایی دارد؟

در حالی که ایران خودرو تارا اتومات را روانه بازار کرد، سایپا شاهین اتومات همچنان در پیچ و خم تولید و عرضه است.

با این حال اگرچه مدت زیادی است که عرضه شاهین اتومات تمدید شده است، اما با آپشن های متفاوتی نسبت به آنچه در تولید خودروهای داخلی رایج است وارد بازار خواهد شد.

سایپا رهام ثبت نام قیمت سایپا رهام مشخصات خودرو رهام موتور رهام محصولات جدید سایپا مجله خودرو ایمنی سایپا

تفاوت بین یک ماشین اتوماتیک اضافی و یک ماشین با سرعت

دوربین 360 درجه یک آپشن است که بر روی شاهین اتومات نصب می شود تا اولین خودروی ایرانی با دوربین 360 درجه دور خودرو باشد. منظره یاب 360 درجه گزینه ای است که در سرعت های پایین و همچنین معکوس کار می کند و به راننده در ترافیک یا هنگام پارک کمک می کند.

یکی دیگر از آپشن هایی که بر روی خودروی اتوماتیک آپشن نصب شده است، دوربین ثبت رویداد است. دوربین رویداد داشبورد (دوربین داشبورد) وقایع را از گوشه جلویی خودرو ثبت می کند و نقش مهمی در بررسی صحنه دارد.

نمایشگر صندلی عقب و همچنین کیسه هوای جانبی سایر گزینه ها اختیاری خواهد بود. چرخ های جدید، دستگیره های کرومی و روکش صندلی های جدید گزینه های دیگر هستند.

گیربکس اتوماتیک شاهین از نوع CVT است که مصرف سوخت کمتری نسبت به گیربکس اتوماتیک معمولی دارد. این گیربکس ساخت شرکت بلژیکی پانچ می باشد. جرثقیل اتوماتیک دارای موتور 1500 سی سی توربو با 110 مجله خبری آراداست. و 178 نیوتن متر گشتاور که هیچ تفاوتی با موتور دستی با میل لنگ ندارد.

خودروی شاهین آغاز فصل جدید سایپا است

خودروی شاهین برای اولین بار در اوایل تابستان 1397 توسط سایپا با نام رهام معرفی شد که قرار بود این خودرو در ماه های بعد از آن سال به بازار عرضه شود اما عملکرد رهام همزمان با خروج آمریکا از برجام و بازگشت رهام بود. تحریم صنعت خودرو به این ترتیب تمامی برنامه های خودروسازان تغییر کرد و تولید و عرضه این خودرو در بازار به مدت دو سال و نیم به تعویق افتاد.

در همین حال نام خودرو از سایپا رهام به سایپا شاهین تغییر یافت. سایپا به همراه شاهین خودروی دیگری به نام آریا طراحی کرده است که راهی بازار خواهد شد و این دو خودرو باز هم یادآور خودروهای آریا و شاهینی هستند که در گذشته در ایران ساخته می شدند.

به روز رسانی خودرو در ایران محصولات جدید سایپا رکوردهای میرجواد سلیمانی مدیرعامل سایپا شاسی بلند جدید قیمت سایپا SP100 مشخصات SPIP مجله خودرو سایپا مجله خودرو کارستان

ماشین کراس اوور آریا شاهین برادر کوچک

خودروی آریا علاوه بر خاطره نوستالژیک خودروهای آریا و شاهین توسط سایپا ساخته و ارائه شده است.

سایپا آریا یک کراس اوور با ظاهری جذاب است که بر روی پلت فرم خودروی شاهین ساخته شده و باید سبد محصولات این خودروساز را تکمیل کند.

پیش از این برخی خودروهای داخلی نیز به عنوان کراس اوور عرضه می شدند که البته نیاز به بحث فنی دارد که آیا واقعاً کراس اوور هستند یا خیر. اما واقعیت این است که آریا را می توان اولین کراس اوور داخلی دانست.

قیمت خودروهای شاهین و کاندیداتوری برای عرضه در بورس

حداقل دو سال است که موضوع تحویل خودروهای صفر کیلومتر هر از چند گاهی از سوی بورس کالا مطرح شده و در صدر اخبار خودرویی کشور قرار گرفته است. روشی که پس از مخالفت با آزادسازی قیمت خودرو و ایجاد اختلاف قیمت زیاد در بازار و کارخانه و بر همین اساس هجوم مردم برای ثبت نام خودرو ایجاد شد. هم اکنون در اولین گام خودرو از دور جدید تست تحویل خودرو در بورس کالا، خودرو سایپا شاهین برای تحویل در بورس کالا پذیرفته می شود. البته این اولین قدم برای فروش خودرو در بورس نیست. چند سال پیش تلاش شد تا خودروی سراتو آپشنال از طریق بورس به فروش برسد اما موفقیت آمیز نبود.

انتخاب خودرو شاهین به عنوان اولین خودروی عرضه شده در بورس ممکن است به قیمت خود بازگردد. در بین خودروهای تولید شده توسط دو خودروساز بزرگ کشور، تنها خودرویی که قیمت آن در بازار و کارخانه تقریباً یکسان است، شاهین سایپا است. به این ترتیب خودروی سایپا شاهین به دلیل نبود حاشیه سود در بازار گزینه جذابی برای دلالان نیست.

در این رابطه احمد رحیمی مدیر عملیات بورس کالا جزئیات پذیرش خودروی شاهین در این بازار را تشریح کرد.

رحیمی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه خودروی شاهین در بورس کالا پذیرفته شد، گفت: با توجه به مدارک ارائه شده و تمامی مراحل قانونی، طبق مصوبات شورای عالی بورس، این خودرو از طریق بورس عرضه می شود. تبادل.

منبع: خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا