تکنولوژی

خرید توییتر توسط ایلان ماسک منجر به سقوط ارزش تسلا شد، اما چگونه؟

سهام تسلا تنها در یک روز پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک، 12 درصد کاهش یافت و به 126 میلیارد دلار رسید. در اینجا جزئیات سقوط سهام تسلا آمده است. پس با ما همراه باشید.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

موفق باشید ایلان ماسک پیشنهاد توئیتر برای خرید 44 میلیارد دلاری اعتراض کارکنان تسلا را برانگیخته است. می توان گفت که اکثر سهامداران تسلا نگران تامین مالی مورد نیاز برای قرارداد خرید توییتر هستند که بی دلیل نیست و بلافاصله پس از این توافق، تسلا در عرض 12 روز بالغ بر 126 میلیارد دلار را به اشتراک گذاشت. تسلا برابر با مقدار کاهش یافته است.

پس از خرید ایلان ماسک، سهام تسلا کاهش یافت

این چیز جدیدی نیست، سهامداران تسلا اخیراً در 4 آوریل شاهد کاهش 23 درصدی سهام خود بودند که تقریباً دو برابر کاهش فعلی است. افت 23 درصدی سهام تسلا در 4 آوریل باز هم به دلیل خرید توییتر توسط ایلان ماسک بود و در آن زمان ماسک توانست تعداد زیادی سهام را در توییتر خریداری کند و او را به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل کرد. گفتنی است، ایلان ماسک خود به دلیل در اختیار داشتن 17 درصد از سهام این زیان قابل توجه، یکی از بزرگترین سهامداران این صنعت خودروسازی است و نزدیک به 40 میلیارد دلار در این جریانات ضرر کرده است.

توییتر را از ایلان ماسک بخرید

کاهش رشد اقتصاد جهانی و تورم برخی از دلایل فروش سهام تسلا توسط سهامداران در سراسر جهان است، اما این تمام ماجرا نیست. در واقع دلیل اصلی افت اخیر مربوط به خبر خرید توییتر توسط ایلان ماسک است.

دلایل سقوط سهام تسلا

طبق قرارداد خرید شبکه اجتماعی توییتر، ماسک باید 44 میلیارد دلار برای مالکیت تمام سهام توییتر بپردازد، اگرچه فقط 21 میلیارد دلار از هزینه های خود توییتر را پرداخت خواهد کرد. اما از آنجایی که تمام ثروت او در قالب سهامش در شرکت های مختلف از جمله تسلا است، به نظر می رسد تصمیم گرفته است بخشی از سهام تسلا را به این مبلغ بفروشد. این دلیل اصلی کاهش ارزش سهام تسلا در این روزها بود. اما نمی توان گفت که این تنها دلیل است.

دلیل دیگر وضعیت بحرانی تسلا در آینده نزدیک خواهد بود. در واقع مدیریت همزمان توییتر و همچنین تمرکز بر خودروسازی تسلا، می تواند چالش بزرگی برای ایلان ماسک باشد. بنابراین، ماسک زمان کمتری را با تسلا سپری می کند که این امر عملکرد کلی شرکت را کند می کند و وضعیت مالی آن را در وضعیت بدی قرار می دهد. در نتیجه سهم سهامداران این شرکت نمی تواند مطالبات آنها را برآورده کند، بنابراین ارزش سهام با افت شدید قیمت مواجه است. با این حال، هنوز نمی توان نتیجه ای کلی گرفت. باید دید که ماسک چگونه می تواند سرمایه مورد نیاز برای خرید توییتر را جمع آوری کند و آیا باید بخشی از سهام خود در تسلا را بفروشد یا خیر.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد خرید ایلان ماسک از توییتر چیست؟ به نظر شما آیا او می تواند توئیتر و تسلا را همزمان و با همان کیفیت قبلی به خوبی اجرا کند؟ لطفا نظرات خود را با سایت خبری آرادو سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا