خودرو

خروج تیبا، ساینا، سمند و ۴۰۵ از چرخه تولید | مجله آراد

توقف تولید تیبا
توقف تولید تیبا

وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) از توقف تولید تیبا تا پایان ماه جاری خبر داد و گفت: رتبه بندی واحدهای تولیدی برای اعطای مشوق به آنها در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری اسببهار به نقل از ایسنا، سیدرضا فاطمی امین در دیدار با برگزیدگان روز صنعت و معدن اظهار کرد: تاکنون مشکلات و چالش های بنگاه های کوچک مورد توجه قرار گرفته است. این وزارتخانه از طریق ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اما در این جلسات در مسیر دوم برای شناسایی چالش‌های شرکت‌های پیشرو باز است. این تمرین هر سه ماه یکبار تکرار خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه سازوکاری برای رتبه بندی مشاغل و ارائه مشوق ها در قالب این رتبه بندی در دستور کار است، گفت: از جمله این مشوق ها همراهی وزیر در سفرهای خارجی و شرایط بازدید از نمایشگاه ها است. اصولا قرار بر این شده که با توجه به توان واحدها تقویت شوند اما هنوز نهایی نشده است.

این مسئول همچنین در حاشیه این نشست به خبرنگاران گفت: طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه لوازم یدکی، لوازم خانگی و دخانیات با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آغاز شد و به تدریج به سایر حوزه ها مانند پوشاک و آرایشی و بهداشتی نیز گسترش یافت. خواهد رسید این طرح باید ادامه یابد و از زیرساخت کل سیستم معاملاتی در آن استفاده شود.

وی با بیان اینکه چالش اصلی در حوزه مواد اولیه مربوط به مواد پتروشیمی است، تصریح کرد: در این راستا جلساتی با همکاران وزارت نفت برگزار شد و مقرر شد از همان روش هایی که برای مدیریت بازار فولاد در بازار استفاده می شود، استفاده شود. بازار این مواد

فاطمی امین درباره خودروهای معیوب نیز گفت: امروز 22 هزار خودروی تخت داریم که این رقم در همان زمان پارسال 170 هزار بود. یعنی همان طور که ماشین های طبقه قبلی مونتاژ می شدند، چند ماهی است که هیچ خودروی ناقصی در شرکت های بزرگ تولید نمی شود.

وی با اشاره به اعلام توقف تولید تیبا، ساینا سده، سمند و 405 گفت: پلت فرم این خودروها قدیمی است و امکان ارتقای کیفیت این خودروها وجود ندارد. بنابراین باید تولید را متوقف کنیم. توافق بین وزارت حراست و سازمان استاندارد این است که تعداد مشخصی خودرو که قبلاً برای انجام تعهدات قبلی سفارش داده شده اند تولید و سپس تولید آن خودروها متوقف شود. به عنوان مثال تولید تیبا دیگر تولید نمی شود و از اواخر تیرماه ثبت نام های جدید انجام می شود. تولید دو خودروی دیگر برای یک یا دو ماه متوقف می شود.

فاطمی امین با بیان اینکه در جلسه امروز با سازمان ملی استاندارد مقرر شد تا تولید مجاز این سه خودرو به خودروسازان ابلاغ شود، گفت: خودروسازان مجاز به تولید بیش از این سقف نیستند. اما کسانی که قبلا ثبت نام کرده اند و برای آنها تعهدی ایجاد شده است، خودروهای خود را دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اگر خودروسازان در دو شیفت کار کنند، ظرفیت 3 میلیون و 200 هزار دستگاه مونتاژ وجود دارد، تصریح کرد: اما در سال گذشته تنها 900 هزار دستگاه تولید شد. یکی از دلایل این وضعیت نبود محصولی است که پاسخگوی نیاز مردم باشد. بنابراین یکی از خلأها کمبود خودروهای اقتصادی است. البته ایران خودرو سال گذشته برای تولید خودروی اقتصادی برنامه ریزی کرده بود و پیش بینی می شود تسهیلات اختصاصی واردات خودروهای اقتصادی برای تامین این قسمت از بازار باشد. به طور کلی تولید خودروی اقتصادی جایگزین تیبا در دستور کار قرار دارد.

وی در پاسخ به این سوال که ابلاغ مصوبه واردات خودرو تا کجاست، گفت: این مصوبه در دستور کار دولت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا