تکنولوژی

حیواناتی که به ابرقهرمانان دنیای ماورل شباهت دارند!

15 ژانویه 1401، 5:20 ب.ظ.

هنوز رازهای زیادی در مورد حیوانات وجود دارد که پنهان هستند. در واقع، برخی از حیوانات توانایی هایی دارند که آنها را شبیه ابرقهرمانان داستان های مورل می کند.

با نگاهی به آمار فروش فیلم ها می توان دریافت که مجموعه فیلم های ابرقهرمانی تاکنون بیش از 40 میلیارد دلار فروش داشته است. این عدد به خوبی نشان می دهد که افراد زیادی به ابرقهرمانان علاقه مند هستند. اما اگر از این فیلم ها خسته شده اید، برای آشنایی با ابرقهرمانان جدید، بهتر است به طبیعت نگاه کنید. با مجله خبری آرادهمراه باشید تا با توانایی های شگفت انگیز برخی از حیوانات آشنا شوید.

حیواناتی با توانایی های شگفت انگیز

عنکبوت های پرنده

یکی از ابتدایی ترین و البته مهم ترین توانایی های ابرقهرمان، پرواز است. بشریت از همان ابتدا آرزوی پرواز پرندگان در آسمان و آزادی آنها را داشته است. بنابراین پرواز یک موجود غیر پرنده قطعا جالب خواهد بود.

حیوانات ابر قهرمان

برخی از عنکبوت ها رفتاری به نام بالون زدن از خود نشان می دهند. پشت به آسمان می کنند و تارهای خود را در فضای باز بیرون می اندازند. سپس عنکبوت از زمین جدا شده و مسافتی را در آسمان طی می کند. آنها حتی می توانند از این طریق از اقیانوس عبور کنند. بیایید نگاهی دقیق تر به این پدیده جذاب بیندازیم.

می توان گفت باد آنها را به آسمان می برد. در ابتدا، دانشمندان همین فکر را می کردند. اما عنکبوت ها به ندرت به باد اعتماد می کنند. در بسیاری از موارد در یک روز کاملا آرام در آسمان در حال حرکت دیده می شدند. در واقع میدان الکتریکی زمین آنها را بلند می کند.

ظاهراً عنکبوت می تواند از طریق موهای بدن خود متوجه تغییرات میدان های الکتریکی شود و هر زمان که صلاح بداند، الیاف خود را آزاد می کند. در واقع نیروی دافعه ایجاد شده بر روی تار عنکبوت دلیل این پدیده جذاب است.

نیمی از مغز دلفین ها را غیرفعال کنید

اقیانوس ها هنوز هم حاوی اسرار زیادی هستند که ما از آنها بی اطلاعیم. با این حال، آنچه در مورد حیوانات دریایی می دانیم کافی است تا آنها را به یک ابرقهرمان تبدیل کنیم. برای مثال دلفین را در نظر بگیرید. دلفین ها یکی از باهوش ترین حیوانات جهان هستند که می توانند کارهای جالبی انجام دهند – از کمک به مردم برای ماهیگیری تا نجات مردم از دست کوسه ها.

دلفین ها، مانند همه پستانداران، باید آب را تنفس کنند. اما آنها در اقیانوس می خوابند. چطور چنین چیزی ممکن است؟ آنها می توانند نیمکره ذهن را به صورت جداگانه غیرفعال کنند. به عبارت دیگر، سمت چپ مغز آنها می تواند بخوابد، اما نیمکره راست به طور کامل فعال است تا حیوان غرق نشود یا توسط حیوانات دیگر شکار شود.

حیوانات ابر قهرمان

به همین دلیل است که دلفین ها هنگام خواب به آرامی شنا می کنند و یک چشم خود را باز نگه می دارند. آنها تا حدودی از اتفاقات اطراف خود آگاه هستند. این به ویژه برای دلفین های مادر مهم است. زیرا اگر دلفین های کوچک شنا نکنند غرق می شوند. بنابراین مادر باید شنا کند و نوزاد را در جویبار پسرش شناور نگه دارد.

نکته دیگر این است که دلفین ها بر خلاف افرادی که به طور خودکار نفس می کشند، باید از این وظیفه حیاتی آگاه باشند. انسان در خواب خفه نمی شود; اما دلفین باید تا حدودی هوشیار باشد تا نفس بکشد.

پرواز بدون توقف مرغ مگس خوار تا 800 کیلومتر

در نگاه اول اینطور به نظر نمی رسد. اما مرغ مگس خوار می تواند حتی بزرگترین ورزشکاران جهان را با تفاوت زیادی در توانایی بدنی و استقامت شکست دهد. این پرنده زیبا بین 4 تا 8 گرم وزن دارد. اما می تواند به طور متوسط ​​6000 تا 12000 کالری در روز بسوزاند. این حدود 2000 کالری برای یک فرد عادی و شاید 4500 کالری در روز برای یک ورزشکار المپیکی است.

حیوانات ابر قهرمان

دواین جانسون (صخره) برای حفظ اندام خود روزانه بیش از 5000 کالری می سوزاند، به این معنی که حتی می توان گفت اندازه ترازو تقریباً نصف یک مرغ مگس خوار است. اما آنها با این همه کالری چه می کنند؟ مرغ مگس خوار هر ساله مهاجرت می کند و در مسیر خود از خلیج مکزیک عبور می کند.

در طول پروازی که تقریباً تمام روز طول می کشد، آنها 800 کیلومتر از اقیانوس را طی می کنند. مرغ مگس خوار در این سفر نیمی از وزن خود را از دست می دهند.

بازیابی شنوایی در پرندگان

حدود 13 درصد از آمریکایی ها (تقریبا 30 میلیون نفر) از کاهش شنوایی در یک یا هر دو گوش رنج می برند. بنابراین یافتن راهی برای بازگرداندن شنوایی این افراد یک موفقیت بزرگ علمی و البته تجاری خواهد بود. راه حل این مشکل نیز احتمالاً در طبیعت نهفته است. زیرا پرندگان هرگز شنوایی خود را برای همیشه از دست نمی دهند. در واقع آنها می توانند پس از آسیب دیدگی شنوایی خود را بازیابی کنند.

حیوانات ابر قهرمان

اگر سلول های مو مانندی که ارتعاشات را برای تفسیر به مغز می فرستند آسیب ببینند. شنوایی خود را برای همیشه از دست خواهید داد. اما شرایط برای پرندگان، برخی از خزندگان و دوزیستان متفاوت است. زیرا بدن آنها توانایی تولید سلول های جدید برای جایگزینی سلول های آسیب دیده را دارد.

کشف راز این پدیده خاص و رفع موانع ناشی از استفاده از آن در بدن انسان می تواند مشکلی به نام کم شنوایی دائمی را برای همیشه از جامعه بشری دور کند.

سنبه بتا را به آلفا تغییر دهید

اکثر مردم تا حدودی با مفهوم بتا و آلفا نر در حیوانات آشنا هستند. معمولاً گفته می شود که نر آلفا قوی تر و انعطاف پذیرتر از دیگران است. این مفهوم حتی در جوامع بشری نیز کاربرد دارد و بیشتر برای افراد مطالبه گر و قلدر گفته می شود.

حیوانات ابر قهرمان

جالب است بدانید که در سنبه ها تفاوت زیادی بین نر آلفا و بتا وجود دارد و این تفاوت زمانی کاملا مشهود است که نر بتا بتواند رقیب آلفا خود را شکست دهد. در واقع وقتی نر بتا به موقعیت آلفا می رسد، تغییرات متعددی در بدن او رخ می دهد. این تغییرات شامل افزایش تولید تستوسترون و بزرگ شدن بیضه ها می شود. رنگ قرمز صورت و ناحیه تناسلی نیز افزایش می یابد تا بتواند نظر سنبه های ماده را به خود جلب کند.

دسته اصلی در Elysia Marginata

کمتر کسی نام Elicia Marginata را شنیده است. اما این حیوان بیشتر به ابرقهرمانان مارول شباهت دارد تا بسیاری از حیوانات این لیست. Elysia یک دبیرستان است که ممکن است شما را به یاد ددپول بیاندازد. این حیوان دریایی تقریباً از هر چیزی می تواند زنده بماند و حتی حاضر است برای زنده ماندن سر خود را از بدنش جدا کند.

حیوانات ابر قهرمان

دانشمندان معتقدند که این راهی برای خلاص شدن از شر انگل ها است. خراش دهنده سر را از بدن جدا می کند و سپس روند رشد بدن دیگری از سر بریده شده آغاز می شود. بالاخره دبیرستان زندگی عادی خود را از سر گرفت.

تقلید از تمام صداهای مرغ چنگ

چنگ یک پرنده بومی استرالیایی است که به دلیل دم زیبایش شناخته شده است. این پرنده خاص روی زمین زندگی می کند و می تواند تقریباً تمام صداهای اطراف خود را تقلید کند. نر این پرنده می تواند صدای 20 پرنده مختلف را در یک آهنگ تقلید کند تا جفتی پیدا کند.

حیوانات ابر قهرمان

البته آنها به تقلید صدای پرندگان دیگر محدود نمی شوند، بلکه آماده اند تا هر صدایی را که می شنوند بازتولید کنند. توانایی تقلید صدای این پرنده به قدری بالاست که حتی در برخی موارد نمی توان صدای اصلی را از صدای مرغ تشخیص داد.

تنبل از زخم های مختلف جان سالم به در برد

افراد تنبل 80 درصد از عمر خود را در خواب می گذرانند و زمانی که بیدار هستند بسیار کند حرکت می کنند. سرعت آنها به حدی کم است که خزه روی بدن آنها رشد می کند. با این حال، سرعت بهبود آنها از زخم های کشنده بسیار بالا است.

حیوانات ابر قهرمان

برخی از کارشناسان بر این باورند که تعداد زیادی از باکتری های مفیدی که روی موهای تنبل زندگی می کنند، این حیوان به سرعت و بدون عفونت از زخم های مختلف به بهبودی خود ادامه می دهد.

زره طلایی Fusarium Axisporum

موجودات زیادی وجود دارند که می توانید با مرد آهنی مقایسه کنید، اما در بین آنها یکی از قارچ ها جالب تر از بقیه است. Auxisporum fusarium در استرالیا به دنبال مولکول های طلا در خاک پیدا شد. شاخه های اسفنج طلا را جذب می کند و در طی این فرآیند با یک لایه طلا پوشانده می شود.

حیوانات ابر قهرمان

البته این اتفاق در سطح زمین و در مقیاس میکروسکوپی رخ می دهد، اما دانشمندان به دنبال راهی برای استفاده از آنها برای یافتن معادن طلای پنهان هستند.

سمندرک; ابرقهرمان واقعی

لازم نیست که یک ابرقهرمان واقعی در همه نبردها پیروز شود، اما گاهی اوقات ممکن است زخم های زیادی به او وارد شود. با این حال، ابرقهرمان همیشه به میدان باز می گردد. این توصیف برای سمندر کاملاً صادق است. بسیاری از جانوران زیستی توانایی ترمیم بدن خود را دارند. اگر انگشت یا دم خود را از دست بدهند، اندام جایگزین به زودی رشد خواهد کرد.

حیوانات ابر قهرمان

اما توانایی سمندر در ترمیم بافت های بدن باورنکردنی است. در آزمایشگاه، سمندر موفق شد 18 چشم جدید را در مدت 16 سال باز کند و هر بار چشمان جدید به خوبی چشم های اصلی بودند. آنها همچنین می توانند مواردی مانند آسیب نخاعی را تجربه کنند که می تواند برای حیوانات دیگر کشنده باشد.

هیپوکسی نیز برای این حیوان مشکلی ایجاد نمی کند. در این صورت کمبود اکسیژن در بافت ها حتی می تواند باعث مرگ مغزی شود، اما سمندر می تواند با تولید بافت مغزی جدید بر این مشکل غلبه کند. برای سمندر، حتی یک حمله قلبی به معنای پایان زندگی نیست. زیرا می توانند 10 تا 20 درصد از آسیب بافت قلب جان سالم به در ببرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا