تکنولوژی

حمله سایبری به اوبر توسط این شرکت رسما تایید شد

در چند سال گذشته شدت و دفعات حملات سایبری توسط هکرها بسیار بیشتر از گذشته شده است و این مشکل نگرانی و نگرانی زیادی را در دل کاربران ایجاد کرده است. در مورد اخیر، به نظر می رسد اکنون نوبت به غول جهانی تاکسیرانی رسیده است و حمله سایبری علیه اوبر رسما توسط این شرکت تایید شده است. با ترنجی همراه باشید

حمله سایبری به اوبر به طور رسمی توسط این شرکت تایید شد

گزارش شده است که هکرها به اطلاعات فناوری اطلاعات Uber دسترسی پیدا کرده‌اند و برنامه از کار افتاده است. غول جهانی تاکسیرانی، اوبر، متحمل یک حمله سایبری بزرگ شد که در آن مهاجمان به بسیاری از سیستم‌های فناوری اطلاعات، برنامه‌ها، نقاط پایانی و داده‌های حساس در بخش‌های مختلف دیگر دسترسی پیدا کردند.

این حمله که بعداً توسط اوبر تأیید شد، به نظر می رسد کار یک یا چند مهاجم ماهر باشد که موفق به سرقت اطلاعات ورود به سیستم از یک کارمند شرکت شده اند. نیویورک تایمز که این خبر را منتشر کرد، گفت که با هکر مورد ادعا که پس از انجام یک حمله مهندسی اجتماعی به یک کارمند و سرقت رمزهای عبور، سیستم های امنیتی اوبر را دور زده است، صحبت کرده است.

حمله سایبری علیه اوبر

بدیهی است که این اتفاق مشکلات زیادی را برای اوبر به همراه خواهد داشت. اوبر پس از این حمله از طریق حساب پشتیبانی توییتر خود تایید کرد و گفت که در حال حاضر با یک حمله سایبری شدید روبرو هستیم. ما با مجری قانون تماس گرفته‌ایم و اخبار و اطلاعات جدید را به محض در دسترس قرار گرفتن در اینجا منتشر خواهیم کرد.

مشخص نیست که آیا در این حمله سایبری از ویروس یا بدافزار استفاده شده است یا خیر، اما مهاجمان با استفاده از اطلاعات دزدیده شده کاربر توانسته اند به مجموعه ای از داده های حساس از جمله سیستم های داخلی، داشبورد ایمیل، سرورهای Slack، نرم افزارهای امنیتی، دامنه های ویندوز دسترسی پیدا کنند. وب سرور آمازون، کنسول خدمات، ماشین های مجازی VMware ESXi، داشبورد ایمیل Google Workspace و موارد دیگر.

در حالی که همه این داده‌ها ارزشمند هستند، مهاجمان ممکن است به جکپات گزارش آسیب‌پذیری رسیده باشند. یک منبع به BleepingComputer گفت که این تهدید قبل از از دست دادن دسترسی به برنامه Bug Rewards Uber، تمام گزارش‌های آسیب‌پذیری را از بین برده است. به عبارت دیگر، هکرها همچنین تمام اطلاعات مربوط به باگ ها و نقص هایی را که اوبر ممکن است داشته باشد و در حال حاضر در حال رفع آن است، به دست آورده اند.

حمله سایبری علیه اوبر

به گزارش خبرگزاری TechRadar، اوبر یک برنامه جایزه باگ نرم افزاری را از طریق HackerOne اجرا می کند که به محققان امنیتی اجازه می دهد تا یافته های خود را در مورد اشکالات و آسیب پذیری های نرم افزار Uber به طور خصوصی به اشتراک بگذارند و برای انجام این کار پول دریافت کنند. این برنامه از آن زمان توسط HackerOne غیرفعال شده است، اما ممکن است برای Uber خیلی دیر شده باشد.

این اولین باری نیست که اوبر با یک حادثه سایبری بزرگ مواجه می شود که در آن داده هایش به سرقت رفته است. پیش از این، در سال 2022، این شرکت اعتراف کرد که یک نقص بزرگ در پایگاه داده شرکت که در سال 2016 رخ داده بود، به طور کامل اصلاح شده است. این رخنه و سرقت اطلاعات منجر به انتشار اطلاعات کاربران به صورت آنلاین شد و چندین مدیر اجرایی در شرکت تلاش کردند تا همه آن را پوشش دهند. درخواست اوبر بخشی از یک توافق نامه بود که از پیگرد قانونی توسط وزارت دادگستری ایالات متحده اجتناب کرد. نظر کاربران مجله آراددر مورد حمله سایبری اوبر چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا