خودرو

حل مشکلات رایج خودرو | مجله خودرو آراد

روغن ماشین را کم کنید

موتور به سه روش روغن را کاهش می دهد:

تشخیص روغن کاری خودرو، هزینه تعمیر روغن کاری، هزینه تعمیر روغن کاری خودرو، آموزش مکانیک به زبان ساده، آموزش مکانیک و برق خودرو، مجله خودرو کارستان، علت روانکاری، روغن کاری سمند، روغن کاری از کشور شاگرد روغن گیری کارتل پراید دلایل کاسه روغن زدن موتور

1. آسیب به یکی از مهر و موم ها یا فنجان های نمدی و در نتیجه چکیدن روغن روی زمین که رسوب خارجی روغن است.
2. کمپرسور بای پس اضافی یا جریان هوای میل لنگ می تواند روغن را از طریق سیستم تهویه میل لنگ و داخل محفظه های احتراق وادار کند تا در آنجا بسوزد.
3. رانندگی با سرعت زیاد و پوشیدن رینگ های روغنی باعث ورود روغن به محفظه های احتراق می شود.

دود از موتور ماشین

حل مشکلات رایج خودرو | مجله خودرو آراد

دود کردن موتور نشانه روغن سوزی، مخلوط سوخت و هوای غنی یا رسوب آب در محفظه احتراق است که با رنگ دود قابل تشخیص است.

اگر دود آبی باشد، موتور در حال سوختن روغن است. اگر دود بیشتر سیاه باشد تا آبی، تمام سوخت در محفظه احتراق نمی سوزد و احتمالاً مخلوط هوا و سوخت بسیار غنی است. اگر هنگام سرد بودن موتور رنگ دود سفید باشد، وضعیت موتور را می توان عادی دانست، اما اگر پس از گرم شدن موتور همچنان دود سفید از اگزوز خارج شود، این نشانه بارش آب در موتور است. محفظه احتراق و تبخیر آن ممکن است سر سیلندر ترک خورده یا واشر سر سیلندر سوخته باشد.

فشار کم روغن
حل مشکلات رایج خودرو | مجله خودرو آراد

فشار پایین روغن اغلب نشانه فرسودگی پمپ روغن یا یاتاقان ها است.
در این شرایط روغن به قدری از یاتاقان ها عبور می کند که پمپ روغن نمی تواند فشار لازم را تامین کند در نتیجه با روغن کمی به یاتاقان های انتهایی می رسد و می توانند بسوزند.از دیگر علل کم شدن فشار روغن می توان به فشار کم روغن اشاره کرد. سوپاپ فنر ایمنی و پارگی یا ترک خوردن لوله روغن و گرفتگی لوله یا فیلتر روغن و نازک شدن روغن در اثر گرمای بیش از حد در موتور خودرو.

افزایش مصرف سوخت

تعمیرات تخصصی خودرو، نحوه کاهش مصرف سوخت، اطلاعات فنی خودرو پراید، اطلاعات فنی خودرو، صرفه جویی در مصرف سوخت با عیب یابی، آموزش رمپ ECU، مزایای رمپ ECU، تعمیر و نگهداری خودرو و خدمات دوره ای خودرو
تقریباً همه چیز از نحوه رانندگی فرد گرفته تا تعداد چرخ ها می تواند مصرف سوخت را افزایش دهد که با استفاده از سنج سوخت و برخی ابزارها و تجهیزات الکترونیکی در جلوی داشبورد می توان آن را به دقت اندازه گیری کرد.

آزمایش بستر سیلندر و آزمایشات خلاء به تعیین علت افزایش مصرف سوخت کمک می کند.

اگر مشکل در سیستم سوخت رسانی است به نکات زیر توجه کنید:

آموزش جلو خودرو، آموزش مکانیک خودرو، آموزش عیب یابی خودرو، آموزش عیب یابی صدای موتور، عیب یابی جلو خودرو، تعمیرات تخصصی خودرو، صدای خودرو از کجا می آید، کمپ صدای چرخ

1. شیر پروانه ای باز نمی شود یا با سرعت کافی باز نمی شود.
2. سطح شناور کاربراتور خیلی پایین است و باعث شناور شدن کاربراتور و رسیدن سوخت بیش از حد به محفظه احتراق می شود. دریچه سوزنی ممکن است باز گیر کرده باشد یا به درستی قرار نگیرد.
3. سوزن پیستون کمکی بنزین در حالت کار گیر کرده و در نتیجه سوخت اضافی مصرف می شود.
4. جیگلورها فرسوده یا به اصطلاح منبسط شده اند بنابراین کاربراتور باید تعمیر یا تعویض شود.
5. نشتی انژکتورهای سوخت.
6. فشار ریل سوخت در واگن های تزریقی خیلی زیاد است.
7. خرابی رادیاتور موتور یا سیستم مدیریت الکترونیکی موتور و همچنین سنسورها و عملکردها نیز باعث افزایش سوخت می شود. این سنسورها شامل سنسور دمای آب، سنسور دور موتور، سنسور منیفولد، سنسور اکسیژن، سنسور سوپاپ گاز و دستگاه هایی مانند سوئیچ ها و شیرهای الکترونیکی هستند.
8. سایش موتور و کاهش تراکم منجر به افزایش مصرف سوخت می شود.

افزایش مصرف سوخت همچنین می تواند به دلیل کم باد بودن چرخ ها یا کشش ترمز یا ترکش ترمز و کلاچ یا آسیب به گیربکس اتوماتیک و چرخ ها باشد.
در نهایت به عنوان نظرسنجی به نظر شما ارسال مقالات فنی تا چه حد در افزایش آگاهی کاربران و بازدیدکنندگان سایت موفق بوده است؟

آراد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا