خودرو

حضور پررنگ خودروسازی فردا در نمایشگاه خودروی شیراز | مجله آراد

خودرو فردا، نمایشگاه شیراز
صنعت خودرو فردا

نمایشگاه خودرو شیراز امسال از 21 تا 24 تیرماه برگزار شد صنعت خودرو فردا این یکی از شرکت هایی بود که در نمایشگاه دستشان پر بود.

خودرو فردا یکی از خودروسازان خصوصی است که این روزها حضور پررنگی در نمایشگاه های خودرو دارد. این خودروساز با سبد پر در نمایشگاه تهران حاضر شد و همین روند با آنها در نمایشگاه خودرو شیراز مشاهده شد. خودرو فردا با مدل های FMC 511، FMC SX5، FMC T5 و FMC M4 به نمایشگاه شیراز آمد.

FMC 511 سدان; سدان اقتصادی فردا موتورز

خودرو فردا، نمایشگاه شیراز
خودرو فردا، نمایشگاه شیراز

مثل نمایشگاه خودروی تهران، در شیراز، همان سدان FMC 511 در جایگاه ماشین فردا دیده می شد. سدان FMC 511 مجهز به موتور 1480 سی سی (1.5 لیتری) تنفس طبیعی است. این موتور 4 سیلندر و 16 سوپاپ می باشد. این موتور 107 مجله خبری آرادبا گشتاور 145 نیوتن متر تولید می کند و با نصب روی 511 می تواند در شرایط ترکیبی بهینه 6.2 لیتر در هر 100 کیلومتر مصرف سوخت داشته باشد. سیستم انتقال قدرت در سدان 511 یک 5 سرعته اتوماتیک با فناوری دوکلاچه است. این گیربکس نیروی موتور را به چرخ های جلوی FMC 511 می رساند.

کراس اوور FMC SX5; محصول استراتژیک فردا

خودرو فردا، نمایشگاه شیراز
خودرو فردا، نمایشگاه شیراز

یکی دیگر از محصولات این شرکت در نمایشگاه شیراز FMC SX5 خودروسازی فردا خبر جدیدی از آینده این محصول داشت. محمدرضا آریانژادمدیر بازاریابی فردا موتور در مورد این کراس اوور گفت: سطح داخلی سازی در این مدل افزایش یافته و این امر باعث می شود تا بتوان قیمت نهایی این محصول را بهتر از قبل کنترل کرد. همچنین در آینده برای این خودرو موتور توربو خواهیم داشت و تغییرات کوچکی در عملکرد و ظاهر این محصول خواهیم داشت.»

فردا موتورز قصد دارد با این تغییرات سهم بیشتری از بازار کراس اوورهای این رده را برای محصول استراتژیک خود داشته باشد. در حال حاضر کراس اوور FMC SX5 خودرو فردا در جایگاه محصولات کلاس C قرار گرفته و به موتور 1.6 لیتری میتسوبیشی 4A92 با فناوری MIVEC مجهز شده است. این خودرو 123 مجله خبری آرادقدرت را با گشتاور 151 نیوتن متر به گیربکس اتوماتیک CVT منتقل می کند.

FMC T5 با رنگ های جدید

شاسی بلند FMC T5 این خودرو گل سرسبد و پرچمدار فردا موتورز است و این خودرو در نمایشگاه شیراز با استقبال خوبی از سوی علاقه مندان به خودرو مواجه شد. در این نمایشگاه شاهد رنگ سبز خاص و جدید برای T5 بودیم که به تازگی به مجموعه رنگ های قابل سفارش این خودرو اضافه شده است. در ادامه محمدرضا آریان نژاد مدیر بازاریابی فردا موتورز در این خصوص گفت: به زودی رنگ های جذاب دیگری برای سفارش T5 اضافه می شود تا امکان سفارشی سازی گسترده تری برای این کراس اوور داشته باشیم.این خودرو مجهز به موتور 1.5 لیتری توربوشارژر که 156 مجله خبری آرادقدرت با گشتاور 230 نیوتن متر تولید می کند. گیربکس T5 یک AT 6 سرعته اتوماتیک ساخت DAE و با فناوری Aisin است که نیروی موتور را به چرخ های جلوی این خودرو منتقل می کند.

FMC M4; جدیدترین و مدرن ترین محصول فردا موتورز

خودرو فردا، نمایشگاه شیراز
خودرو فردا، نمایشگاه شیراز

وانت لوکس و مدرن فردا موتورز FMC M4 در نمایشگاه شیراز رونمایی و مجددا معرفی شد تا خودروسازی فردا نشان دهد که عرضه این محصول نزدیک است و برنامه های جدی برای فروش آن وجود دارد. از نظر مشخصات فنی، این خودرو دقیقاً همان موتور و گیربکسی را دارد که در لاماری ایما داریم. یعنی همان موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر توربو با فناوری GDi که قادر به تولید حداکثر قدرت 195 مجله خبری آرادو حداکثر گشتاور 285 نیوتن متر است و قدرت از طریق گیربکس 7 سرعته به چرخ های جلو منتقل می شود. با گیربکس دو کلاچه (خیس).

این خودرو به صورت مینی ون یا MPV با آپشن های بالا به نمایشگاه شیراز آمد و فرداموتوس اعلام کرد این خودرو با همین امکانات در بازار ایران عرضه خواهد شد. FMC M4 مجهز به رادار نقطه کور، دوربین 360 درجه، نگه داشتن خودکار، ترمز دستی برقی، رانندگی خودکار بین خطوط، سنسور نور و باران، رادار خطی، گرمایش و سرمایش صندلی های ردیف اول و دوم، تطبیق پذیر است. ماساژور روی صندلی راننده تنظیم برقی صندلی های ردیف اول و دوم (با امکان تنظیم عرض ردیف دوم صندلی ها)، کروز کنترل تطبیقی، تهویه اتوماتیک (تهویه مستقل سرنشینان عقب)، سیستم تصفیه هوا، 8 ایربگ 12 نقطه ای، هشدار برخورد از جلو، نوربالای خودکار و … و با این ویژگی ها می توان گفت که با یکی از آپشنال ترین خودروهای چینی در سگمنت فراموش شده روبرو هستیم که باید رونق این کلاس را بازگرداند. .

محمدرضا بوگر

پایگاه خبری مجله آراد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا