خودرو

جیلی FX11 XINGYAO شاسی بلند هیبریدی لوکس چینی

عکس‌های رسمی از SUV لوکس جیلی FX11 XINGYAO در فضای مجازی منتشر شد و به نوعی این خودرو قبل از عرضه به بیرون درز کرد. Geely FX11 XINGYAO را باید جانشین Geely Boyue یا Geely Atlas دانست. اما سیاست انتخاب نام برای محصولات جیلی به تازگی تغییر کرده و جیلی تصمیم گرفته از نام FX11 XINGYAO برای این SUV جدید استفاده کند.

جیلی FX11 XINGYAO شاسی بلند هیبریدی لوکس چینی

جیلی FX11 XINGYAO یک شاسی بلند سایز متوسط ​​در سگمنت سایز C است و محصولی استراتژیک برای جیلی محسوب می شود. این خودرو جایگزین Geely Boyue یا Geely Atlas می شود که تا مدت ها پرفروش ترین محصولات جیلی در بازار چین بودند. اما فروش Geely Boyue از آگوست 2021 کاهش یافته است و در ماه می 2022 تنها 10707 دستگاه از این SUV محبوب فروخته شد که نسبت به سال گذشته افت 41 درصدی را نشان می دهد. دلیل اصلی کاهش فروش جیلی بویو، قدیمی بودن این خودرو در بازار رقابتی است. Geely Boyue در سال 2016 در بازار چین عرضه شد و از همان سال چندین بار به روز شده است. اما زمان عرضه نسل جدید این خودرو فرا رسیده است و به نظر می رسد جیلی FX11 XINGYAO جایگزین مناسبی برای این SUV چینی باشد.

آرم های زیادی روی بدنه این خودرو نصب شده است. عبارت Geely Auto به زبان چینی در سمت چپ درب عقب و عبارت Xingyao در سمت راست نصب شده است که به مدل FX11 XINGYAO اشاره دارد. این کلمه به معنای ستاره درخشان است. اما معنای FX11 XINGYAO نامشخص است و بیشتر شبیه یک کد است. Geely FX11 XINGYAO بر روی پلت فرم CMA که به طور مشترک توسط جیلی و ولوو طراحی شده است، توسعه یافته است. تمامی محصولات جیلی که بر روی این پلتفرم توسعه یافته اند، Xing و Star به نام خود دارند. به عنوان مثال، Geely Xingyue، Xingyue L و Xingrui از جمله محصولات سری استار جیلی هستند. Geely FX11 XINGYAO از این قانون نامگذاری جدا نیست. البته Xingyao نام محلی این خودرو در بازار چین است و هنوز نام این خودرو در بازارهای بین المللی مشخص نیست.

جیلی FX11 XINGYAO شاسی بلند هیبریدی لوکس چینی

نمای بیرونی Geely FX11 XINGYAO

جیلی FX11 XINGYAO دارای جلوپنجره بزرگ رادیاتور و چراغ های جلو باریک و روشن است که شاید کمی شبیه به محصولات جدید کادیلاک باشد. چراغ های جلو با دقت طراحی شده اند تا با جلوپنجره ادغام شوند و تقریباً نامرئی هستند. جیلی Xingyao چراغ های عقب خاص و بسیار زیبایی دارد. به طور کلی، Geely FX11 XINGYAO طراحی آینده نگر و جذابی دارد و همه نگاه ها را به خود جلب می کند.

مشخصات فنی جیلی FX11 XINGYAO

به گزارش رسانه های چینی، خودروی جیلی FX11 XINGYAO بر روی نسخه به روز شده پلت فرم CMA که CMA 1.5 نام دارد توسعه یافته است. دقیقاً نمی دانیم چه تغییراتی در این پلتفرم نسبت به نسخه قبلی ایجاد شده است. Geely Xingyao همچنین دارای پلت فرم محاسباتی GEEA 2.0 است که دارای سیستم رانندگی نیمه خودمختار سطح دوم است. در مورد موتور، جیلی FX11 XINGYAO دارای موتور هیبریدی Hi-F است. این موتور هیبریدی از یک موتور 1.5 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر بنزینی و یک موتور الکتریکی قدرتمند تشکیل شده است. حداکثر قدرت تولیدی این موتور هیبریدی می تواند تا 317 مجله خبری آرادو در حالت ترکیبی تا 1000 کیلومتر را طی کند.
منبع carnewschina

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا