گردشگری

ثبت شرکت سهامی و میزان سرمایه و تعداد شرکا در شرکت سهامی طبق قوانین ترکیه

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در ترکیه

با توجه به نزدیکی ترکیه به ایران، وجود ده ها پرواز روزانه از تهران به استانبول، وضعیت فعلی ایران و از همه مهمتر سرمایه گذاری در ترکیه با همان استانداردهای قانونی در اروپا و آمریکا اما با قیمت کمتر امکان پذیر است.همه این عوامل باعث شده است که بسیاری از شرکت های ایرانی برای سرمایه گذاری، ثبت شرکت یا ثبت شعبه به ترکیه سفر کنند.

برای ثبت شرکت در ترکیه و یا خرید کسب و کار آماده و فعال در ترکیه، رعایت قوانین اتاق بازرگانی ترکیه الزامی است. هر نوع کسب و کاری در ترکیه برای هر هدفی نیازمند اعلام رسمی و ثبت آن در ارگان های مربوطه دولت ترکیه است. اهدافی مانند کمک به تجارت در قالب نمایندگی یا تسهیل دریافت و پرداخت های بین المللی برای رفع تحریم های بین المللی یا اهداف دیگری که تحت عنوان کلی ثبت شرکت انجام می شود. خدمات موسسه بین المللی گلوبال کادر در این بخش نسبت به سایر شرکت ها منحصر به فرد می باشد زیرا کلیه امور از ترجمه رسمی اسناد اولیه با مهر و امضای رسمی دارالترجمه تا مشاوره های لازم و تحقیقات بازار کسب و کار مورد نظر شما تحت عنوان نظارت مشاوران وی دارای مدرک دکترا از دانشگاه های ترکیه در رشته مدیریت بازرگانی است.

سه راه برای ثبت شرکت در ترکیه وجود دارد: 1- شرکت خصوصی، 2- شرکت با مسئولیت محدود و 3- شرکت سهامی.

البته ثبت شرکت در ترکیه انواع دیگری نیز دارد که فراگیر نیستند و از شرایط ذکر شده می توان برای ثبت هر شرکتی استفاده کرد. بنابراین برای کسانی که می خواهند در ترکیه شرکت تاسیس کنند، دو حالت وجود دارد: شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت.

ثبت شرکت سهامی در ترکیه

ثبت شرکت سهامی در ترکیه

شرکت سهامی (ANONİM ŞİRKET) شرکتی است که سرمایه آن متشکل از سهام سهامداران است. شرکت های سهامی در ترکیه بر خلاف ایران به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم نمی شوند. برای ثبت شرکت سهامی باید با دفتر اسناد رسمی تماس بگیرد.

بر اساس قوانین کشور ترکیه برای ثبت شرکت سهامی مشابه شرکت با مسئولیت محدود امکان ثبت شرکت با حداقل یک نفر وجود دارد.

سرمایه لازم برای ثبت شرکت سهامی حداقل 50000 لیر می باشد. البته با 25 درصد این مبلغ (یعنی 12500 پوند) می توان شرکت را ثبت کرد.

موسسه بین المللی گلوبال کادو سالهاست که با اقتدار در زمینه ثبت شرکت در ترکیه فعالیت می کند و می تواند با مشاوره های مفید و مفید در زمینه ثبت شرکت و انتخاب راه حل های مناسب شما را راهنمایی کند.

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا