تکنولوژی

تیم Pixelbook رسما منحل شده است؛ چرا گوگل در نهایت این تصمیم را گرفت؟

گوگل یکی از شرکت های شناخته شده در دنیای فناوری است که در سال های اخیر به شدت در حال توسعه اکوسیستم سخت افزاری و نرم افزاری خود بوده است. با این حال، طبق گزارش ها، به نظر می رسد که تیم پیکسل بوک اخیراً رسماً منحل شده است. برای ترنجی بیایید بررسی کنید چرا بالاخره گوگل این تصمیم را گرفت؟

تیم Pixelbook رسما منحل شد. چرا گوگل بالاخره این تصمیم را گرفت؟

طبق گزارش The Verge، گوگل نسل بعدی لپ تاپ پیکسل بوک خود را لغو کرده است. علاوه بر این، این شرکت در حال منحل کردن تیم پیکسل بوک مسئول توسعه آن است. این دستگاه مدت زیادی است که در حال توسعه بوده و انتظار می رود سال آینده رونمایی شود. با این حال، این پروژه به عنوان بخشی از آخرین اقدامات گوگل برای کاهش هزینه ها لغو شده است. گزارش جدیدی از افشاگران و منابع آگاه حاکی از آن است که اعضای تیم نقل و انتقالات داخلی دریافت می کنند.

همین چند ماه پیش، گوگل قصد داشت به توسعه پیکسل بوک ادامه دهد. ریک استرلو، رئیس بخش سخت‌افزار گوگل، پیش از کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان I/O به The Verge گفت که ما در آینده Pixelbook را توسعه خواهیم داد. اما او همچنین اذعان کرد که بازار کروم بوک از زمان عرضه اولین نسل پیکسل بوک در سال 2017 تغییر کرده است. بنابراین شاید گوگل تیم پیکسل بوک را به صورت داخلی راه اندازی مجدد کند.

تیم پیکسل بوک رسما منحل شد

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، ماه هاست گفته است که قصد دارد روند استخدام را کند کند و برخی از برنامه های شرکت را لغو کند. او در یادداشتی در ژوئیه نوشت، در برخی موارد، این به معنای تجمیع در جایی که سرمایه‌گذاری‌هایش با سایر بخش‌ها همپوشانی دارد و فرآیندهای ساده‌سازی می‌شود. در موارد دیگر، همچنین به معنای توقف توسعه و هدایت منابع به مناطق دارای اولویت بالاتر است. به نظر می رسد که تیم Pixelbook و همکاران هدف گوگل برای این برنامه ادغام و استقرار مجدد باشند.

لورا برین، مدیر ارتباطات گوگل نیز به The Verge گفت که گوگل برنامه های محصول آینده یا اطلاعات پرسنل خود را به اشتراک نمی گذارد. با این حال، ما متعهد به ساخت و نگهداری طیف گسترده ای از محصولات نوآورانه در این شرکت هستیم که برای کاربران ما مفید است. بسته به وضعیت کارشناسان ما، زمانی که اولویت ها را تغییر می دهیم، تلاش می کنیم تا اعضای تیم را به دستگاه ها و خدمات دیگر منتقل کنیم.

تیم پیکسل بوک رسما منحل شد

به گزارش پایگاه خبری GizChinaنزدیک به یک دهه است که گوگل در تلاش است تا به دنیا ثابت کند که بازاری برای کروم بوک های سطح بالا وجود دارد. زمانی که اولین کروم بوک پیکسل در سال 2013 عرضه شد، 1300 دلار قیمت داشت. در حالی که گوگل نتوانسته است فروش کروم بوک را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، قیمت آن به وضوح برای گوگل بسیار بالا است که بتواند در بازار گسترده تر لپ تاپ ها نامی برای خود دست و پا کند.

در سال 2017، گوگل پیکسل بوک جدید را معرفی کرد، دستگاهی که می توان از آن به عنوان تبلت نیز استفاده کرد. گوگل حتی برای این دستگاه قلمی به نام Pixelbook Pen معرفی کرد. Pixelbook همچنین دارای Google Assistant داخلی است و می تواند به تلفن پیکسل شما متصل شود و حتی می تواند برنامه های اندروید را اجرا کند. نظر شما کاربران مجله آراددر مورد انحلال تیم پیکسل بوک چیست؟ به نظر شما چه چیزی باعث شد گوگل بالاخره این تصمیم را بگیرد؟!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا