خودرو

تک کار کردن خودرو یعنی چه؟

مهم ترین عوامل خرابی موتور خودرو را بشناسید

چندین موقعیت مختلف وجود دارد که موتور خودرو از کار افتاده و به طور معمول کار نمی کند، منظور مردم از عملکرد ضعیف خودرو این است که خودرو به خودی خود کار کند.

رانندگی به تنهایی به چه معناست؟

تک کار کردن خودرو یعنی چه؟

ابتدا باید کمی در مورد ساختار موتور بدانیم، موتور وسیله ای است که بنزین را می سوزاند و از انفجار آن انرژی تولید می کند. برای انفجار بنزین به بنزین، هوا و جرقه نیاز است. انفجار بنزین در محلی به نام محفظه احتراق یعنی بین سیلندر و سرسیلندر ساخته می شود.

در خودروهای وارداتی و به عبارتی خودروهای استاندارد جهانی، مکانیزم های مختلفی برای این کار در موتور تعبیه شده است، در واقع همه چیز در داخل و اطراف موتور برای کنترل این انفجار بنزین تعبیه شده است.

حال برگردیم به عملکرد یک موتور، کارکرد موتور به معنای حالتی است که موتور در زبان رایج است پت پت در این حالت موتور آسیب می بیند تکان دادن این خواهد بود، صدای او در داخل زمان روشن شدن نرمال نیست و صدا صاف و یکدست شما آن را نمی شنوید و قدرت موتور به طور چشمگیری کاهش می یابد و این زمانی اتفاق می افتد که در یک یا چند مورد باشد. سیلندر موتور، انفجار بنزین اگر درست انجام نشود یا درست انجام نشود ایجاد می شود.

مهمترین فاکتورها برای عملکرد تک موتوره

فیلم آموزش تعمیرات خودرو، فیلم آموزش مکانیک، فیلم آموزش مکانیک خودرو، آموزش زمان بندی خودرو، آموزش زمان بندی خودرو، آموزش زمان بندی کاپرا، آموزش تعویض تسمه تایم، آموزش تایمینگ نیسان وانت، تعمیر کاپرا، مشخصات کاپرا

مهمترین عواملی که در عملکرد موتور نقش دارند عبارتند از: سوزن انژکتور، شمع، سیم شمع، سیم پیچ، وضعیت نقص خاص واشر سر سیلندر، ترک خوردن سرسیلندر از داخل، آسیب دیدگی صندلی سوپاپ و عدم وجود واشر، آسیب رینگ کمپرسور پیستون، زمان بندی نادرست موتور، مشکلات در سیستم زمان بندی متغیر شفت سوپاپ (VVT، CVT، VANUS) و عوامل مختلف دیگر.

تک کار کردن خودرو یعنی چه؟

چرا با خرابی موتور خودرو باید به مرکز تخصصی تعمیر موتور مراجعه کنیم؟ معمولاً وقتی موتور ماشین ما خراب می شود، ابتدا به گاراژ انتهای خیابان خود می رویم و این باعث خرابی موتور در بین عیوب می شود که یک مکانیک موتور غیرمتخصص از دست می دهد. صنعتگران بی‌وجدان با آسیب رساندن به سیم‌کشی موتور، تعویض سنسورها و سوزن‌ها و کویل‌های انژکتور، با تعویض قطعات اشتباه باعث می‌شوند که موتور دیگر نیازهای اولیه تشخیصی خود را نداشته باشد.

اصلاح روغن سوزی بدون باز کردن موتور اصلاح روغن سوزی در موتور رنگ دود روغن سوزی علائم روغن سوزی علت روغن سوزی پراید علت روغن سوزی در ماشین چیست علت روغن سوزی در خودرو علت روغن سوزی مکمل سمند حذف روغن سوزی هزینه تعمیر روغن سوزی 405 هزینه تعمیر روغن سوزی 206 هزینه تعمیر سوخته روغن پراید آموزش تعمیر خودرو آموزش عیب یابی خودرو مکانیک خودرو ، آموزش مکانیک خودرو و برق

همانطور که می دانید خودروهای پایه دارای سیستم های تخصصی برای حذف خود هستند که طبق الگوریتم های خاصی ساخته می شوند. به عنوان مثال شخصی با خودروی لکسوس خود به ما مراجعه کرد و با آزمایشات انجام شده و ما وقت و انرژی خود را تلف کردیم، متوجه شدیم که او قبلاً به پمپ بنزین دیگری رفته است و در آنجا مشکل کاتالیزور موتور را تشخیص دادند و به جای درمان درد ، سعی کرده بود یکپارچه داخل کاتالیزور را خالی کند.

یا یکی دیگه که سه بار کویل رو خریده و باز هم مشکل داره چون تعمیرکار کویل شماره C رو پیدا نکرده و در واقع کویل شماره E رو عوض کرده و اون شخص باید سه بار هزینه تعویض کویل رو میده . از این قبیل نمونه ها زیاد است.

مجله مکانیک خودرو, مجله خودرو, مجله خودرو, سایت تخصصی خودرو, اطلاعات فنی خودرو, نگهداری و تعمیر خودرو, اطلاعات جالب خودرو, نکات فنی خودرو, عیب یابی خودرو, تعمیر خودرو, مکانیک خودرو و برق, آدرس تعمیرگاه های تهران, آموزش مکانیک اتومبیل

موتوری که ضعیف کار می کند نباید به تنهایی کار کند.

علامت موتور غیراستاندارد می تواند ناشی از عوامل زیادی باشد که نه تنها باعث شکستن موتور می شوند. یعنی به خودتان پیشنهاد نکنید که وقتی موتور روشن نمی شود طبیعی است. در واقع توقف موتور یکی از نشانه های معیوب بودن موتور است.

آراد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا