خودرو

تویوتا کراون 2023؛ سدانی شبیه به کراس اوور | مجله آراد

تویوتا کراون 2023
تویوتا کراون 2023

تویوتا کراون 2023 بالاخره معرفی شد؛ خودرویی که تصاویر آن قبل از عرضه به بیرون درز کرده بود، اما اکنون به صورت رسمی رونمایی شده است و می توانیم از نزدیک به آن نگاه کنیم.

اگرچه نام Toyota Crown برای بسیاری از بازارهای هدف تویوتا عجیب است، اما باید بدانید که مدل Crown یکی از محبوب ترین سدان های تویوتا در بازار داخلی ژاپن و همچنین در برخی بازارهای دیگر است. البته این مدل تا دهه هفتاد برای مدت کوتاهی در بازار آمریکا حضور داشت اما از آن زمان تاکنون 16 نسل از این خودرو تولید شده است که هیچ کدام به بازار آمریکای شمالی راه پیدا نکردند. آخرین نسخه Crown در سال 2018 معرفی شد و اکنون مدل 2023 را با تغییرات اساسی ارائه می کنیم که ظاهری بسیار متفاوت دارد و به بازار آمریکا می آید.

طراحی تاج تویوتا 2023

دنیای طراحی خودرو با محبوبیت روزافزون کراس اوورها در حال تغییر است و این باعث شده تا شاهد خودروهای جدیدی باشیم که دارای سگمنت هیبریدی هستند و به عنوان مثال در خودروهایی مانند پژو 408 و سیتروئن C4 X ترکیبی از کلاس های سدان و کراس اوورها را داشتیم. در بدن. و اکنون در همان فرآیند طراحی تویوتا کراون 2023 ما هم می بینیم. طراحی نسل جدید این خودرو عناصر مشترکی با محصول الکتریکی تویوتا یعنی bZ4X دارد. خطوط بدنه و شکل چراغ ها نیز سبک طراحی یکسانی دارند و می توان استایل بدنه دورنگ را در Crown جدید مشاهده کرد.

در نسخه های اولیه از تویوتا کراون 2023 رینگ های دو چرخ 19 اینچی به صورت استاندارد داریم و رینگ های 21 اینچی به صورت آپشن قابل سفارش هستند، اما در نسخه پلاتینیوم بدنه دو چرخ به صورت استاندارد و رینگ های 10 تا 20 اینچی استاندارد هستند.

مشخصات فنی Toyota Crown 2023

تویوتا کراون 2023
تویوتا کراون 2023

تویوتا کراون 2023 با دو موتور به بازار عرضه می شود. نسخه های پایه XLE و سایز متوسط ​​به یک موتور 2.5 لیتری تنفس طبیعی مجهز هستند که در سیستم هیبریدی ویژه تویوتا به همراه دو موتور الکتریکی نیرو تولید می کند. در این نسخه ها ناوبری الکتریکی محدودی داریم و مصرف سوخت با سیستم هیبریدی به 6.2 لیتر می رسد و نیرو از طریق گیربکس CVT به تمام چرخ ها منتقل می شود.

تویوتا کراون 2023
تویوتا کراون 2023

در تریم پلاتینیوم، به عنوان قوی ترین نسخه، موتور 2.4 لیتری توربو داریم که در سیستم هیبریدی مکس تویوتا به همراه موتورهای الکتریکی نیرو تولید می کند. دو موتور برقی به همراه یک موتور بنزینی حداکثر قدرت 340 مجله خبری آرادرا تولید می کنند و در این نسخه 8.4 لیتر در هر صد کیلومتر مصرف سوخت داریم. در بالاترین تریم تویوتا کراون 2023 دیگر خبری از گیربکس CVT نیست و در این نسخه گیربکس 6 سرعته اتوماتیک با پدل شیفتر داریم.

قابلیت تمام چرخ محرک در تمامی نسخه ها تویوتا کراون 2023 به صورت استاندارد استفاده می شود که البته این قابلیت در نسخه پلاتینیوم با معرفی سیستمی جدید پیاده سازی شده است. در این نسخه سیستم جدیدی از تویوتا به نام E-Four Advanced داریم که برای اولین بار در خودروهای این برند استفاده می شود. با این سیستم 80 درصد نیروی تولید شده به محور عقب منتقل می شود تا شاهد عملکرد فنی بهتری در این نسخه باشیم. در تریم های پایه سیستم تعلیق سنتی در جلو و تعلیق چند لینکی در عقب داریم، اما در تریم فول پلاتینیوم سیستم تعلیق فعال را به صورت استاندارد داریم که خطر واژگونی را به حداقل می رساند و با قدرت بیشتر هندلینگ بهتری را تجربه می کنید. .

کابین تاج 2023

کابین تویوتا کراون 2023
کابین تاج 2023

طراحی کابین ساده تر از طراحی کوپه است و طراحی معمولی با گرایش به مدل ها است. لکسوس داخل تویوتا کراون 2023 می بینم. نسخه پایه XLE دارای روکش چرم مصنوعی سافتکس است، اما تزئینات چرمی در تریم های بالاتر چرم است. علاوه بر این، خنک کننده و گرمکن صندلی های جلو، گرم کن صندلی های عقب، سقف پانوراما، شارژر بی سیم، آمپلی فایر دیجیتال جلو، صفحه نمایش 12.3 اینچی، اپل کارپلی بی سیم و اندروید اتو، اتصال Wi-Fi 4G و جدیدترین نسخه سیستم های ایمنی تویوتا را می بینیم. در این نسخه های تاج.

محمدرضا بوگر

پایگاه خبری مجله آراد

منبع: Motor1

مشخصات فنی Crown 2023 در نسخه پایه چیست؟

نسخه های پایه XLE و سایز متوسط ​​به یک موتور 2.5 لیتری تنفس طبیعی مجهز هستند که در سیستم هیبریدی ویژه تویوتا به همراه دو موتور الکتریکی نیرو تولید می کند. در این نسخه ها ناوبری الکتریکی محدودی داریم و مصرف سوخت با سیستم هیبریدی به 6.2 لیتر می رسد و نیرو از طریق گیربکس CVT به تمام چرخ ها منتقل می شود.

مشخصات فنی تویوتا کراون 2023 در نسخه فول پلاتینیوم چیست؟

در تریم پلاتینیوم، به عنوان قوی ترین نسخه، موتور 2.4 لیتری توربو داریم که در سیستم هیبریدی مکس تویوتا به همراه موتورهای الکتریکی نیرو تولید می کند. دو موتور برقی به همراه یک موتور بنزینی حداکثر قدرت 340 مجله خبری آرادرا تولید می کنند و در این نسخه 8.4 لیتر در هر صد کیلومتر مصرف سوخت داریم. در نسخه برتر تویوتا کراون 2023 دیگر خبری از گیربکس CVT نیست و گیربکس 6 سرعته اتوماتیک با اهرم تعویض دنده را در این نسخه داریم.

چه امکاناتی در نسخه کامل Toyota Crown 2023 دیده می شود؟

روکش چرمی در نسخه های بالاتر چرمی است. علاوه بر این، خنک کننده و گرمکن صندلی های جلو، گرم کن صندلی های عقب، سقف پانوراما، شارژر بی سیم، آمپلی فایر دیجیتال جلو، صفحه نمایش 12.3 اینچی، اپل کارپلی بی سیم و اندروید اتو، اتصال Wi-Fi 4G و جدیدترین نسخه سیستم های ایمنی تویوتا را می بینیم. در این نسخه های تاج.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا