فیلم و موزیک

توضیحات سازندگان Dragon Age: Inquisition در مورد مشکلات عرضه بازی

اخیراً یکی از کارگردانان سابق Beaver مشکلات توسعه بین نسل‌های Dragon Age: Inquisition و تأثیر آن بر کیفیت نهایی کار را توضیح داد.

نگاهی گذرا به تاریخچه بازی‌های ساخته شده توسط استودیو Beauvoir نشان می‌دهد که این سری آثار موفق بسیاری را ساخته است که مورد تشویق منتقدان و گیمرها قرار گرفته است. اما به نظر می رسد مسیر توسعه برخی از این آثار با مشکلات زیادی همراه است که یکی از آنها Dragon Age: Inquisition است. Dragon Age: Inquisition اولین پروژه ای بود که توسط استودیو BioWare بر روی موتور Frosbyte ایجاد شد.

اگرچه این موتور بازی به دلیل عدم پشتیبانی از توسعه عناوین نقش آفرینی و برخی مسائل فنی شناخته شده است، اما ظاهرا مشکل تیم سازنده Dragon Age: Inquisition در سال 2014 بیشتر از کاستی های FBS بوده است. آرین فلین، مدیر سابق استودیو Beauvoir، اخیراً با USA Today در مورد توسعه Dragon Age: Inquisition صحبت کرده است.

در بازی Dragon Age: Inquisition با اژدها مبارزه کنید

به گفته فلین، اگرچه توسعه موتور Frasbyte برای ساخت یک بازی نقش آفرینی عظیم بسیار دشوار بود، اما توسعه یک بازی نسلی برای کنسول های نسل هفتم و هشتم یک چالش بزرگ بود. به گفته فلین، تیم سازنده باید برای این پروژه جاه طلبی زیادی را قربانی می کرد تا از کیفیت بازی کنسول های ضعیف تر نسل قدیمی اطمینان حاصل کند:

می‌توانم بگویم که بزرگترین نتیجه این واقعیت این بود که ما مجبور شدیم Dragon Age: Inquisition را روی هر دو کنسول Xbox 360 و PlayStation 3 به همراه PlayStation 4 و Xbox One عرضه کنیم. این بسیاری از جاه طلبی ها را نابود کرد. چون تعداد نفرات و زمان لازم برای مدیریت متفاوت این مشکلات را نداشتیم. این موارد ما را به سمت فرآیند توسعه با کمترین نتیجه ممکن سوق داد. همانطور که انتظار می رفت، برخی از انتظارات و جاه طلبی های ما برای توسعه ویژگی های سرگرم کننده گیم پلی شکست خورد.

جنگجویان در عصر اژدها: تفتیش عقاید

مدیر سابق استودیو Beaver در ادامه مصاحبه خود به The Witcher 3 اشاره کرد. این بازی همچنین یک بازی نقش آفرینی عظیم بود که تنها یک سال پس از انتشار Dragon Age: Inquisition منتشر شد. به گفته فلین، به دلیل ماهیت غیر بین نسلی بازی Witcher 3، این بازی توانسته تجربه نقش آفرینی بهتری را به طرفداران ارائه دهد:

“برعکس، این یک پروژه سی دی است [توسعه‌ی بین نسلی] او این کار را چند ماه بعد با The Witcher 3 انجام نداد و به نظر من بازی آنها بهتر بود.

فلین در حال حاضر مشغول کار روی Nightingale Coop و Survival در استودیو Inflexion Games است. استودیو Beauvoir همچنین در حال توسعه Dragon Age 4 است که ظاهراً یک بازی نسل نهمی است که تا پایان سال 2023 منتشر خواهد شد.

در نهایت می توانید نظر خود را در مورد این خبر با آراد نیوز و دیگران در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا