فیلم و موزیک

تمایل ناتی داگ به انتشار بازی ها روی پلتفرم PC

Naughty Dog همچنان می‌خواهد بازی‌هایی را که قبلاً منتشر کرده یا در آینده خواهد ساخت، روی پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر شود.

هفته گذشته با انتشار Uncharted: Legacy of Thieves Collection برای پلتفرم رایانه های شخصی، برای اولین بار شاهد عرضه بازی های انحصاری Naughty Dog بر روی رایانه های شخصی بودیم. البته این مجموعه از ریمستر دو بازی Uncharted آخرین اثر Naughty Dog نیست که برای انتشار PC تایید شده است. به تازگی Naughty Dog ضمن معرفی نسخه بازسازی شده The Last of Us Part 1 نیز اعلام کرده است که نسخه PC آن در حال توسعه است. حال به نظر می رسد که این بازی ساز محبوب از روند انتشار بازی های خود بر روی رایانه های شخصی راضی است و قصد دارد در آینده شاهد انحصاری های بیشتری بر روی این پلتفرم باشد.

با توجه به این نکته، Naughty Dog اخیراً در یکی از پست های وبلاگ پلی استیشن در مورد آوردن بازی های سونی به رایانه شخصی اعلام کرد که همکاری با استودیوی Iron Galaxy باعث می شود آینده بازی های رایانه شخصی Naughty Dog هیجان انگیزتر از همیشه به نظر برسد. Naughty Dog اضافه کرد: “Iron Galaxy نوعی شراکت ارائه کرد تا بتوانیم به آنها برای انتشار پورت های باکیفیت دو بازی قبلی Uncharted اعتماد کنیم. ما می‌توانیم با استودیو همکاری نزدیکی داشته باشیم تا روند توسعه نسخه PC را بهتر درک کنیم، در حالی که تیم داخلی خود را بر پروژه‌های فعلی و آینده متمرکز کرده و آنها را به رایانه شخصی می‌آوریم.”

جواهری که در وسط قسمت اول The Last of Us ایستاده است

Naughty Dog این نکته را تکرار کرد و اضافه کرد که توسعه نسخه رایانه شخصی بر تمرکز استودیو بر روی ساخت بازی برای پلی استیشن تأثیری نخواهد گذاشت: «یادگیری همه اینها از طریق همکاری ما با Iron Galaxy Studios تنها درک Naughty Dog از توسعه بازی های رایانه ای را تقویت می کند. این به ما کمک می کند و به ما امکان می دهد از کیفیت مورد انتظار در بازی های بعدی خود اطمینان حاصل کنیم. ما از آوردن بازی‌های آینده به رایانه شخصی هیجان‌زده هستیم و می‌دانیم که با حرکت رو به جلو، توسعه رایانه‌های شخصی را به روش توسعه بازی‌ها اضافه خواهیم کرد، که نه تنها به هیچ وجه از اهمیت پلی‌استیشن 5 به عنوان پلتفرم اصلی ما نمی‌کاهد، بلکه در در درازمدت به نفع تیم ما خواهد بود.”

این ادعای Naughty Dog با توجه به موضعی که سونی در چند سال گذشته در مورد انتشار بازی های انحصاری خود برای رایانه شخصی اتخاذ کرده است، چندان تعجب آور نیست. این شرکت اخیراً به صراحت اعلام کرده است که قصد دارد سرعت انتشار بازی های انحصاری خود را برای پلتفرم رایانه شخصی افزایش دهد. همچنین به نظر می رسد که در آینده، بازی های چند نفره یا سرویس گرا سونی در همان تاریخ بر روی پلتفرم های پلی استیشن و رایانه های شخصی عرضه شوند. بازی‌های تک‌نفره انحصاری PS Studios سونی تنها برای حداقل یک سال بر روی کنسول PS5 در دسترس خواهند بود.

نظر شما در مورد این خبر چیست؟ آن را با تیم آراد نیوز و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا