ساختمان

تفاوت قیمت در خانه‌های بلوار کشاورز – مجله آراد

بررسی لیست خانه های فروش در بلوار کشاورز تفاوت چشمگیر قیمت خانه های نوساز و کلنگی را نشان می دهد، آپارتمان های نوساز زیر 100 متر نزدیک به آپارتمان های قدیمی بالای 150 متر است.

به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از اکو ایران، بررسی سوابق فروش آپارتمان در بلوار کشاورز حاکی از تفاوت قیمت قابل توجه آپارتمان ها از نظر سنی و موقعیت مکانی است. برخی آپارتمان های نزدیک میدان ولیعصرگران و آپارتمان های نزدیک به بیمارستان امام ارزان تر هستند. اختلاف قیمت هر مترمربع آپارتمان در این منطقه به 30 میلیون تومان می رسد.

بررسی آپارتمان های فروشی در این منطقه نشان می دهد که قیمت پیشنهادی از متری 32 میلیون تومان شروع می شود و خانه های نوساز تا متری 65 میلیون تومان می رسد. متوسط ​​قیمت فروش آپارتمان در این منطقه متری 46 میلیون تومان است.

اکثر آپارتمان های قدیمی متراژو بدون پارکینگ هستند، اما آپارتمان های زیر 10 سال دارای پارکینگ و آسانسور هستند.

مثلا یک آپارتمان 85 متری 17 ساله که زیرزمین است و 60 متری خیاط شخصی دارد 2 میلیارد و 700 میلیون تومان و یک آپارتمان 112 متری با ورودی و پارکینگ. که 9 ساله است، 6 میلیارد تومان برای فروش عرضه می شود یک خانه نوساز 95 متری در این بلوار 6 میلیارد تومان قیمت دارد.

با وجود عقب نشینی قیمت برخی از فروشندگان، بازار خرید و فروش در شهریور رونقی نداشت. فعالان مسکن در مرکز شهر می گویند زمان انتظار برای لیست های اجاره ای در بلورک شاورز برای یافتن خریدار کوتاه است، اما زمان انتظار برای فروش کاندوها در این منطقه، حتی کانکس های گران قیمت، طولانی است. به گفته آنها، خریداران همچنان منتظر هستند، فعالان مسکن می خواهند ببینند شرایط در بازارهای موازی چگونه پیش می رود و در نتیجه بخش مسکن تحت تاثیر قرار می گیرد.

هرچند خوش‌بینی به کاهش قیمت‌ها در بازار وجود ندارد، اما از سوی دیگر فعالان بازار معتقدند چه توافقی صورت بگیرد و چه نباشد، حداقل تا یک سال آینده شاهد جهش قیمت مسکن نخواهیم بود. اما با توجه به شرایط فعلی و تورم افزایش قیمت مسکن مانند هر کالایی طبیعی است و به گفته آنها با بحث مسکن همیشه هر 5 یا 10 سال یکبار شاهد افزایش قیمت هستیم که این افزایش قیمت بوده است. ربطی به موضوع تحریم و روند مذاکره ندارد. این نظر در حالی بیان می شود که دوره جهش در سال های اخیر کوتاهتر شده است.

توصیه فعالان بازار املاک به خریداران واقعی این است که انتظار ممنوع است، مثلا به افرادی که قصد خرید مسکن را دارند می گویند صبر کنند تا نتیجه مذاکرات مشخص شود، این طرز تفکر کاملا اشتباه است و حتی منجر به ضرر و زیان .

مردادماه امسال 7825 مورد خرید و فروش مسکن در تهران انجام شد. در حالی که در خردادماه ۱۳۸۷۴ معامله انجام شد که نشان می‌دهد فروش ملک در تهران تقریباً نصف شده است. بر این اساس رشد قیمت ماهانه نسبت به دو ماه قبل به تقریبا یک چهارم رسید.

لیست آپارتمان های فروشی در بلورکشیورز

همسایه

مساحت (متر مربع)

سن ساختمان (سال)

قیمت کل (تومان)

بلوار کشاورز

85

17

2 میلیارد و 700 میلیون

بلوار کشاورز

112

9

6 میلیارد

بلوار کشاورز

95

نوساز

6 میلیارد

بلوار کشاورز

42

24

2 میلیارد

بلوار کشاورز

120

9

7 میلیارد و 100 میلیون

بلوار کشاورز

206

30

8 میلیارد و 240 میلیون

بلوار کشاورز

56

11

3 میلیارد و 100 میلیون

بلوار کشاورز

175

30

5 میلیارد و 900 میلیون

بلوار کشاورز

221

30

8 میلیارد

بلوار کشاورز

64

10

3 میلیارد و 490 میلیون

بلوار کشاورز

203

30

9 میلیارد و 135 میلیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا