خودرو

تفاوت عملکرد لاستیک جدید و کارکرده چگونه است؟

آراد: لاستیک ها یکی از مهم ترین قطعات خودرو هستند که عملکرد آن تاثیر مستقیمی در رانندگی دارد. امروزه انواع مختلفی از لاستیک ها با کاربری ها و قیمت های متفاوت در بازار وجود دارد، بنابراین خریدار در انتخاب لاستیک مناسب با گزینه های زیادی مواجه می شود. کارایی لاستیک در طول زمان و فرآیند صاف شدن آن را می توان در شرایط مختلف خوب یا بد تعریف کرد. در این مقاله به این دو سوال پاسخ خواهیم داد: ویژگی های لاستیک ها در طول زمان چگونه تغییر می کند؟ تفاوت اصلی بین لاستیک نو و دست دوم چیست؟

تفاوت عملکرد لاستیک جدید و کارکرده چگونه است؟

عملکرد تایر در طول زمان متفاوت است

احتمالاً رانندگان با تجربه متوجه شده اند که پس از استفاده از لاستیک ها، کشش و عملکرد آنها در جاده ها و آسفالت خشک بهبود می یابد. این را می توان به ویژه با کاهش فاصله ترمز و چسبندگی بیشتر لاستیک ها در طول پیچ های تهاجمی احساس کرد. با این حال، با افزایش عمر لاستیک و افزایش چسبندگی به آسفالت خشک، عملکرد تایر در مسیرهای بارانی و مرطوب کاهش می یابد. دلیل اصلی این امر صاف بودن آج لاستیکی است. با نرم تر شدن لاستیک، فاصله ترمز و قدرت مانور روی سطوح خیس در جاده های خیس به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. اما دلیل تغییر مشخصات لاستیک ها در طول زمان و در مسیرهای مختلف خشک و بارانی چیست؟

کشش لاستیک را بررسی کنید

لاستیک و لاستیک

برای درک چسبندگی لاستیک و سطح، لازم است سه جزء اصلی که در چسبندگی آن دخیل هستند شناسایی شود:

  • ترکیب
  • رویه یا طراحی آج
  • ساختار اساسی

ساختار اصلی تایر شکل کلی تایر و نحوه تعامل آن با برآمدگی های زمین را تعیین می کند. ترکیب نقش مهمتری دارد. در واقع هر چه اتصال و تماس با زمین بهتر باشد، کشش بهتر و کنترل بهتر خودرو را به همراه دارد.

ترکیب با گذشت زمان و عملکرد تایر تغییر نمی کند، بنابراین می تواند در شرایط بارانی و خشک به خوبی کار کند. قسمت آخر سطح لاستیک است که وظیفه اصلی آن حذف آب از سطح و ایجاد چسبندگی بیشتر به جاده در شرایط بارانی و نامساعد می باشد. با توجه به عملکرد این سه قسمت، با حذف آج ها و صاف شدن سطح لاستیک، عملکرد آن در سطح خیس کاهش می یابد. اما با صاف شدن سطح، سطح تماس لاستیک و جاده و انعطاف پذیری افزایش می یابد، بنابراین در جاده های خشک شاهد کشش بیشتری هستیم. اگر از علاقه مندان به مسابقات اتومبیل رانی هستید، احتمالاً متوجه لاستیک های این نوع خودروها شده اید. سطح لاستیک های مسابقه ای صاف کاملا صاف و بدون آج است تا حداکثر تماس ممکن با سطح آسفالت و البته کشش ایجاد شود. برعکس، در شرایط بارانی، خودروهای مسابقه‌ای با لاستیک‌های آجدار با طراحی مشابه خودروهای جاده‌ای استاندارد مجهز می‌شوند.

طراحی لاستیک متفاوت

لاستیک و لاستیک

به گفته مهندسان شرکت تایرسازی معروف میشلن، احتمال تصادف در شرایط مرطوب چهار برابر بیشتر از شرایط خشک است. این موضوع با توجه به کشش لاستیک ها و دید راننده در شرایط بارانی کاملاً قابل درک است. بنابراین در طراحی لاستیک باید به شرایط بارندگی و تاثیر لاستیک در ایجاد کشش توجه ویژه ای داشت. بدون شک یک لاستیک نو باید در شرایط بارانی عملکرد خوبی داشته باشد، اما این را نیز باید در نظر داشت که هر لاستیک باید ویژگی های بهینه خود را در تمامی شرایط تا زمان کار پیشنهادی و پایان عمر حفظ کند. چه طول عمر لاستیک توسط سازنده 50000 یا 100000 کیلومتر توصیه شود، کشش باید در شرایط بارانی تا آخرین کیلومتر حفظ شود. سازندگان تایر از طراحی منحصر به فرد آج استفاده می کنند تا از عملکرد بهینه محصول خود تا آخرین کیلومتر کارکرد اطمینان حاصل کنند. به عنوان مثال، فرورفتگی عمده بر پایه آج نقش مهمی در حفظ چسبندگی لاستیک در طول زمان در شرایط بارانی ایفا می کند. کانال های بیرون زده معمولا در قسمت کناری برای افزایش بهره وری جاده های مرطوب و انحراف آب طراحی می شوند که به مرور زمان این قسمت تسطیح و از بین می رود. اضافه کردن طرح زیگزاگ یکی دیگر از بخش های مهم گیر کردن لاستیک در آب و تماس مستقیم با زمین است. در واقع این طرح های زیگزاگ مانند دانه های برف عمل می کنند.

لاستیک و لاستیک

آج های زیگزاگی برخی لاستیک ها عمیق کار نمی کنند که به مرور زمان چسبندگی لاستیک ها را در جاده های خیس به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. وقتی مردم یک ماشین صفر مایل یا دست دوم می خرند، لاستیک ها نقش مهمی در احساس قدرت مانور و کشش دارند. این نوع لاستیک ها با آج زیگزاگ رویه عمدتاً برای این اقلام تولید می شوند و با قیمت کمتری عرضه می شوند که به مرور زمان ویژگی های خود را از دست می دهند. لاستیک های بلندتر و گران تر از آج های زیگزاگ سه بعدی برای افزایش استحکام استفاده می کنند. اگر لبه های نازک تر و عمیق تر به مجموعه طرح های سطح اضافه شود، سختی افزایش می یابد. اما لاستیک هایی با عمق آج نازک تر بسیار گران تر از مدل های دیگر هستند. به عنوان مثال، تفاوت قیمت یک تایر با آج 0.2 و 0.1 میلی متر به دلیل استفاده از ابزار دقیق تر و گران قیمت، کاملاً قابل توجه است.

اگرچه لاستیک‌های ارزان‌قیمت با آج صاف‌تر و پهن‌تر عملکرد خود را زودتر در جاده‌های خیس از دست می‌دهند، حداقل ترکیب آن تغییر نمی‌کند. بنابراین هنگام خرید لاستیک باید به کیفیت مخلوط آن توجه ویژه ای داشت. میشلن برای ایجاد بهترین چسبندگی در شرایط بارانی از ترکیبی از دی اکسید سیلیکون یا سیلیس با کیفیت بالا در لاستیک های خود استفاده می کند. اگرچه سیلیس با آب های سطحی و تماس مستقیم بین لاستیک و جاده به خوبی کار می کند، اما باید در خالص ترین و با کیفیت ترین شکل خود استفاده شود. علاوه بر این، برای ترکیب سیلیس در لاستیک باید یک فرآیند دقیق و حساس دنبال شود. همه اینها باعث افزایش قیمت تایر نسبت به مدل های دیگر می شود.

لازم به ذکر است که تاثیر مجموعه با کیفیت لاستیک در ترمزگیری، مانورپذیری و پیشگیری از تصادف غیر قابل انکار است. در واقع با نصب سیستم ترمز ثانویه گران قیمت، در صورت عدم مناسب بودن لاستیک ها، تغییری در رانندگی ایجاد نمی شود. لازم به ذکر است که لاستیک های پنچر نیز پس از اضافه بار مشخصات خود را به طور کامل از دست می دهند. انتخاب لاستیک مناسب برای شرایط مختلف کار ساده ای نیست و باید عملکرد انواع لاستیک ها را در جاده های خشک و بارانی آزمایش کنید. به همین دلیل است که برای انتخاب بهترین لاستیک با توجه به ماشین و جاده توصیه می شود از تجربیات دیگران استفاده کنید.

منبع: زومیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا