تکنولوژی

تشخیص حملات قلبی توسط اپل واچ جان شما را نجات می‌دهد

این چیزی است که یک مطالعه جدید نشان می دهد توانایی تشخیص حملات قلبی از جانب اپل واچ و سنسورهای ثبت ضربان قلب در این ساعت هوشمند به نجات جان مردم کمک می کند.

نوامبر تتر

حمله قلبی یا انفارکتوس میوکارد زمانی رخ می دهد که گروهی از عضلات قلب به دلیل انسداد جریان خون، اکسیژن کافی دریافت نمی کنند. ظاهراً کاربران اپل واچ با استفاده از این می توانند علائم حمله قلبی را تشخیص دهند ساعت هوشمند برای مشاهده

بر اساس مطالعه ای که اوایل این ماه در مجله علمی موسسه قلب تگزاس منتشر شد، اپل واچ می تواند حمله قلبی را با استفاده از حسگرهای الکتروکاردیوگرام تشخیص دهد. قابلیت تشخیص سکته قلبی از اپل واچ در مدل های 4، 5، 6 و 7 این ساعت هوشمند موجود است.

نظر محققان در مورد توانایی تشخیص سکته قلبی از اپل واچ

به گفته محققان، اپل واچ می تواند به محض تشخیص اولین علائم، خطر حمله قلبی را به دقت تشخیص دهد. در چنین مواردی، زمان بسیار مهم است و اپل واچ به کاربران این امکان را می دهد که خیلی زود مشکل را شناسایی کرده و قبل از جدی شدن خطر حمله قلبی، درمان را شروع کنند.

تشخیص حمله قلبی توسط اپل واچ

ما قبلاً داستان های زیادی در مورد نجات زندگی اپل واچ شنیده ایم. به عنوان مثال، دانش آموزی ادعا می کند که اپل واچ علائم بیماری او را مدت ها قبل از تشخیص پزشکان تشخیص داده است. همچنین این ساعت هوشمند توانست مشکل ضربان قلب بالای بیمار را قبل از تشخیص سکته قلبی توسط پزشکان شناسایی کند. از سوی دیگر، تشخیص ضربان قلب پایین توسط این ساعت هوشمند، پزشکان را برای قرار دادن پیس میکر بر روی قلب او آگاه کرد.

پزشکان معمولاً حمله قلبی را با استفاده از EKG های 12 سرب تشخیص می دهند که نیاز به آموزش حرفه ای و دسترسی به تجهیزات ویژه دارد. در همین حال اپل واچ از یک الکترود مثبت در پشت قلب و یک الکترود منفی در صفحه ساعت دیجیتال استفاده می کند که ضربان قلب را به صورت یک سیم ثبت می کند.

بنابراین، باید مراقب باشید که در نظر گرفته نشده است ویژگی های اپل واچ این نباید جایگزین تجهیزات پزشکی شود، بلکه بیشتر یک ابزار غربالگری است. در واقع، این امکان وجود دارد که قابلیت تشخیص حمله قلبی اپل واچ بتواند مشکلات قلبی و نقص در پمپاژ خون قلب را زودتر شناسایی کند. در هر صورت به محض مشاهده علائم مشکوک، فرد باید توسط پزشک متخصص معاینه شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد اپل واچ و ویژگی های آن چیست؟ نظرات خود را با سایت خبری آراددر بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

منبع: gizchina

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا