خودرو

ترموستات خودرو چگونه کار می‌کند و چرا داشتنش ضرورت دارد؟

ترموستات خودرو چیست و چرا داشتن آن ضروری است؟

آراد; ترموستات یا آنچه به آن دمای فارسی می گویند وسیله ای است که برای ثابت نگه داشتن دمای سیستم استفاده می شود.

ترموستات خودرو وظیفه انجام این کار را در محدوده موتورهای خودرو بر عهده دارد. به این معنی که این قسمت که بین موتور و رادیاتور آن قرار دارد دمای موتور را در محدوده کاری مشخصی حفظ می کند. بهترین دما برای موتور خودرو حدود 85 درجه سانتیگراد است

اگر دمای موتور خیلی زیاد یا خیلی پایین باشد، خودرو آسیب می بیند.

ترموستات خودرو چگونه کار می‌کند و چرا داشتنش ضرورت دارد؟

نقش ترموستات در خودرو چیست؟

موتور خودرو باید در دمای مشخصی (حدود 85 درجه سانتیگراد) کار کند تا وظایف خود را به درستی انجام دهد. اگر این دما کمتر از مقدار مورد نظر باشد، روغن موتور متراکم می شود و نمی تواند قسمت های داخلی موتور را روغن کاری کند. اگر درجه حرارت بالاتر از حد مطلوب باشد، روغن بیش از حد رقیق شده و خاصیت خود را از دست می دهد. بنابراین برای کنترل دمای موتور باید دما را در نظر گرفت تا فرآیند خنک سازی تحت نظارت دقیق انجام شود. ترموستات در خودرو برای تنظیم دمای موتور استفاده می شود. این قطعه از فرسایش موتور خودرو در اثر نوسانات دما جلوگیری می کند.

کار ترموستات ماشین چیست؟

وظیفه ترموستات دستگاه کنترل جریان مایع خنک کننده به رادیاتور است. در واقع زمانی که موتور خودرو سرد است، ترموستات جریان مایع خنک کننده را به رادیاتور قطع می کند تا دمای موتور بیشتر از این کاهش پیدا نکند. سپس، هنگامی که دما افزایش می یابد و موتور نیاز به خنک شدن دارد، ترموستات مسیر جریان مایع خنک کننده را باز می کند و به سیستم خنک کننده خودرو اجازه می دهد تا کار کند.

این قطعه وظیفه کنترل هر چه سریعتر دمای موتور را بر عهده دارد و میزان رسوب، فرسایش بدنه موتور و تشکیل آلاینده های گازهای خروجی اگزوز را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

آموزش تعویض ترموستات آموزش تعویض ترموستات سمند انواع ترموستات پراید تغییر ترموستات علائم خرابی ترموستات قیمت تعویض ترموستات قیمت ترموستات پراید آموزش تعمیر خودرو پژو 405 آموزش عیب یابی خودرو

عملکرد ترموستات در ماشین چیست؟

وجود ترموستات به عملکرد صحیح سیستم خنک کننده موتور کمک می کند. اگر سیستم خنک کننده به درستی کار نکند، موتور خودرو به جوش می آید.

مشکل بعدی احتمالی در دمای بالای موتور، نشت روغن است. رقیق شدن روغن نیز خاصیت روان کنندگی آن را کاهش می دهد.

از طرفی دمای پایین موتور بدون مشکل نیست. همانطور که جوشکاری می تواند به موتور آسیب برساند، دمای پایین آن نیز یک عامل مخرب است. اگر دمای موتور کاهش یابد، روغن متراکم می شود. غلظت روغن هم مشکلات خودش را دارد. وقتی روغن غلیظ می شود، نمی تواند قطعات خودرو را خرد کند و اصطکاک بین قطعات افزایش می یابد.

علاوه بر این، ترموستات کمک می کند تا به سرعت به دمای کارکرد صحیح در صبح و زمانی که ماشین سرد است برسد. بنابراین این تصور اشتباه است که ترموستات خودرو فقط برای خنک کردن خودرو استفاده می شود.

فن فول پراید، راه اندازی سریع پنکه پژو روشن شدن سریع فن پراید روشن شدن دمای فن کلید روشن کردن فن روشن کردن فن با دمای پایین نحوه روشن کردن چراغ فن پژو پارس فن پژو 405 فن پژو 405 روشن نمی شود عیب یابی علائم خرابی ترموستات فن پژو 405 عیب یابی در ماشین آموزشی

ترموستات خودرو چگونه کار می کند؟

ترموستات وظیفه قطع و جاری شدن خودکار آب در موتور را بر عهده دارد. هنگامی که دمای موتور کاهش می یابد، این قسمت جریان مایع خنک کننده به موتور را قطع می کند. در این حالت آب موجود در موتور مسیر بسته ای را طی می کند تا به دمای استاندارد برسد.

هنگامی که دمای آب به حد استاندارد رسید، ترموستات به آب رادیاتور اجازه می دهد تا به موتور بازگردد.

ترموستات خودرو دارای دمای کاری مشخصی است که هنگام خرید باید به آن توجه کرد. درون این قطعه ماده ای حساس به دما وجود دارد که برخی آن را جیوه یا موم می نامند. در داخل جیوه میله ای وجود دارد که به شیر ترموستات متصل می شود. با افزایش دمای ترموستات، این موم ذوب شده و حجم آن افزایش می یابد. در اثر این انبساط، میله در داخل سیلندر حرکت کرده و از جای خود خارج می شود. در نتیجه این فرآیند، شیر ترموستاتیک باز می شود.
سیستم گرمایش سمند بخاری خودرو پژو پارس چگونه کار می کند؟

عمر مفید ترموستات چقدر است؟

بدیهی است که هر قسمت از خودرو عمر مفیدی دارد که در صورت استفاده بیشتر از آن خسارات و تلفات زیادی را به همراه خواهد داشت. ترموستات نیز از این قاعده مستثنی نیست و عمر مفید مشخصی دارد. اکثر کارشناسان معتقدند زمانی که این قطعه به درستی کار نمی کند باید تعویض شود. به طور کلی توصیه می شود هر 50000 کیلومتر یا بعد از گذشت یک سال از عمر ترموستات، ترموستات را تعویض کنید.

انواع ترموستات خودرو

انواع مختلفی از ترموستات خودرو وجود دارد و تنها دو نوع آن معمولا در خودروها استفاده می شود:
ترموستات الکترومکانیکی:

از فرمان سنسور حرارتی برای خاموش کردن و اتصال مدار الکتریکی استفاده می کند.

این مدل دارای دو نوع سنسور دما می باشد. یکی بر اساس انبساط مایع و دیگری بر اساس انبساط فلز است.

ترموستات الکترونیکی:

در این مدل یک رله مینیاتوری توسط سنسور دما کنترل می شود.
اجزای ترموستات خودرو

ترموستات خودرو برای عملکرد صحیح به قطعات مختلفی نیاز دارد. هر کدام از این اجزا وظیفه خاص خود را دارند.

این اجزا عبارتند از:

شیر فلکه
بهار
دریچه جانبی
سیلندر بازشو
حلقه قفل

یک سوپاپ در ترموستات وجود دارد که اجازه می دهد مایع خنک کننده به داخل سیلندر عبور کند. وظیفه این شیر جلوگیری از عبور آن در مواقعی است که دمای مایع به حد معینی نرسیده است.

فنر ترموستاتیک که فنر برگشتی نیز نامیده می شود، این شیر را بسته نگه می دارد. در مرکز این شیر یک اتصال سیلندر بسته پر از موم حرارتی قرار دارد. در جلوی فنر برگشتی یک میله فولادی وجود دارد که به عنوان پیستون عمل می کند.
عملکرد ترموستات در ماشین

آموزش تعمیر بخاری پراید تعمیر ماشین باز مکانیک بخاری پراید آموزش مکانیک خودرو قیمت ترموستات پراید تعویض ترموستات پراید

سوراخ ترموستات برای چیست؟

برخی از انواع ترموستات ها ممکن است دارای سوراخ باشند. اگر می‌پرسید این سوراخ چه کارکردی دارد، در اینجا پاسخ داده می‌شود:

این روزنه عملکردی مشابه دریچه دارد. وظیفه این شیر ایجاد تعادل بین فشار مدار بخاری و مدار رادیاتور می باشد.

بدین ترتیب با وجود این باز شدن، هنگام بسته شدن ترموستات، با بازکردن رادیاتور، عملیات هواگیری به صورت خودکار انجام می شود. اگر هوا وجود نداشته باشد، این شیر از عبور مایع از آن جلوگیری می کند.

علائم و نشانه های خرابی ترموستات

بزرگترین مشکلی که ممکن است برای ترموستات خودرو رخ دهد آسیب به سنسور آن است. در این صورت قطعه مورد نظر نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد. در نتیجه آب نمی تواند از رادیاتور وارد موتور شده و آن را خنک کند. در این حالت دمای موتور خودرو به شدت بالا می رود و خودرو به جوش می آید.

از طرفی ترموستات می تواند به گونه ای آسیب ببیند که دائماً فعال باشد. در این صورت نقص موتور خودرو پیش می آید که قبلا به آن اشاره کردیم.

علائم خرابی ترموستات عبارتند از:

نشتی مایع خنک کننده یا آب از زیر خودرو
مصرف سوخت خودرو را افزایش دهید
تغییرات غیر معمول در دمای موتور
مصرف روغن موتور را افزایش دهید
غلظت روغن موتور را کاهش دهید
سایش بیش از حد سیلندر

    آموزش تعویض ترموستات آموزش تعویض ترموستات سمند انواع ترموستات ترموستات الکترونیکی ترموستات چیست؟
عوامل آسیب به ترموستات

ترموستات معمولاً عمر طولانی دارد و چندین علت خرابی دارد. البته این عبارت تنها در صورتی صدق می کند که کل سیستم خنک کننده خودرو به درستی کار کند. خرابی این سیستم ممکن است به سایر قطعات آسیب برساند.

دلایل اصلی آسیب به ترموستات خودرو عبارتند از:
پایان عمر مفید او
کیفیت موادش پایینه
زنگ زدگی روی بدن
فشار بیش از حد به این قطعه

ترموستات چه کار می کند؟

عواقب برداشتن ترموستات یا نصب مدلی که دمای آن کمتر از حد استاندارد است

وظیفه اصلی ترموستات همانطور که قبلاً گفتیم حفظ دمای موتور در محدوده دمایی مناسب است. وقتی این قطعه از مدار خارج می شود، دمای موتور از این محدوده خارج می شود.

به عنوان مثال، اگر دمای موتور کمتر از حد مجاز باشد، بلبرینگ ها، رینگ ها و پیستون ها آسیب پذیر هستند زیرا هنوز منبسط نشده اند. در این حالت خوردگی قطعات شدیدتر و اختلاف بین اجزا بیشتر می شود.

از طرف دیگر، اگر ترموستات را بردارید، سرعت آب در مدار می تواند آنقدر زیاد شود که توانایی انتقال گرما به موتور از بین برود. در نتیجه آب نمی تواند دمای موتور را کاهش دهد.

آموزش تعویض ترموستات پراید

ترموستات خودرو چگونه کار می‌کند و چرا داشتنش ضرورت دارد؟

تعویض ترموستات کار سختی نیست و تقریباً همه می توانند این کار را انجام دهند. در این قسمت برای درک بهتر مشکل مجبور شدیم یک خودرو را مثال بزنیم و تصمیم ما این بود که نحوه تعویض ترموستات پراید را یاد بگیریم.

وقتی موتور ماشین سرد شد، درب آن را باز کنید. می توانید ترموستات را در سمت راننده و روی سرسیلندر پیدا کنید.

شیلنگ های خروجی را از ترموستات پراید جدا کنید و سپس پیچ های اطراف آن را باز کنید. اکنون می توانید آن را حذف کنید.

سپس ترموستات جدید را تعویض کنید. قبل از نصب بهتر است دمای نوشته شده روی آن را دوبار بررسی کنید تا از خطا جلوگیری شود.

پیچ های اطراف آن را ببندید. به خاطر داشته باشید که این پیچ ها نباید خیلی سفت باشند. زیرا امکان شکستن و ترک خوردن پیچ ها وجود دارد.

نتیجه

ترموستات جزء کوچک و کاربردی سیستم خنک کننده خودرو می باشد که این قسمت با توجه به عملکرد خود به دو گروه برای استفاده در فصول گرم سال و یکی برای استفاده در فصول سرد سال تقسیم می شود. بنابراین بهتر است بسته به زمان و فصل آن را تغییر دهید تا برای عملکرد صحیح آن احساس راحتی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا