خودرو

ترمز کاسه‌ای یا ترمز دیسکی؛ برتری با کدام است؟

مهمترین تفاوت بین ترمزهای دیسکی و حمام در فرآیند ترمزگیری این است که به جای اینکه لنت ها توسط کالیپر ترمز دیسکی روی دیسک فشرده شوند، فشار روغن در سیلندر به کالیپرها نزدیک می شود. بنابراین به طور کلی نمی توان یک مورد را بهتر از دیگری دانست.

    آموزش تخصصی عیوب ترمز آموزش ترمز عملیات پایه ترمز انواع ترمز انواع لنت ترمز عیوب ترمز خودرو بهترین سیستم ترمز تبدیل کاپ ترمز به دیسک ترمز دیسک معایب آموزش تعمیر خودرو مجله مکانیک

به گزارش آراد، سیستم ترمز یکی از اجزای مهم در رانندگی و توقف خودرو است و عملکرد صحیح آن می تواند نقش مهمی در حفظ ایمنی سرنشینان داشته باشد. به همین دلیل طراحی سیستم ترمز خودرو بسیار حائز اهمیت است و شرکت های بزرگ خودروسازی دنیا تمرکز ویژه ای بر روی سیستم ترمز محصولات خود دارند.

آموزش مکانیک ABS قطعات سیستم ترمز خودرو قطعات سیستم ترمز خودرو.  آسیب ترمز خودرو
این در حالی است که ترمزهای امروزی نسبت به گذشته فناوری مدرن تری دارند و با کمک سنسورها، دوربین ها، رادار و سایر سیستم های امنیتی می توانند خودرو را در هر نقطه و با هر سرعتی به بهترین شکل ممکن کنترل یا متوقف کنند. با نگاهی دقیق تر به سیستم ترمز خودرو، می توان آن را به دو گروه عمده تقسیم کرد: کاسه ای و دیسکی. اما تفاوت این دو چیست؟
ترمزهای دیسکی در حال حاضر عمدتاً از کامپوزیت های سرامیکی و کربنی ساخته می شوند تا نه تنها مقاومت حرارتی خود را افزایش دهند بلکه وزن خود را نیز کاهش دهند. در گذشته ترمزهای دیسکی مانند ترمزهای چدنی بودند. در عین حال، ترمزهای دیسکی ساختار پیچیده تری نسبت به ترمزهای حمام دارند و به همین دلیل وزن بیشتری دارند.

تعویض کابل ترمز دستی پژو 405 تعویض کابل ترمز دستی 405 نحوه تعویض لنت ترمز عقب سمند آموزش تصویری تعویض لنت ترمز دستی خودرو و برقی تعمیرات ژورنال تخصصی خودرو پژو 405  آرادقیمت ترمز دستی 405 ترمز دستی قابل تنظیم پژو 405
از طرفی مواد اولیه ترمزهای دیسکی و نوع طراحی آنها باعث گردش هوا و گرم شدن دیرتر سیستم ترمز و افزایش کارایی آن می شود.

مهمترین تفاوت بین ترمزهای دیسکی و حمام در فرآیند ترمزگیری این است که به جای اینکه لنت ها توسط کالیپر ترمز دیسکی روی دیسک فشرده شوند، فشار روغن در سیلندر به کالیپرها نزدیک می شود. بنابراین به طور کلی نمی توان یک مورد را بهتر از دیگری دانست.
امروزه بسیاری از خودروها از هر دو سیستم ترمز استفاده می کنند و مزیت خاصی بین آنها وجود ندارد. اما با توجه به سیستم ترمز دیسکی مدرن، این مدل کمی کارآمدتر از نوع کاسه ای است. اما به طور کلی هر دو سیستم معمولا در خودروها استفاده می شوند.

منبع: اخبار خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا