فیلم و موزیک

ترفندهای كم كردن مصرف اينترنت اينستاگرام ؛ روش های کم مصرف شدن اینترنت اینستا

اینستاگرام برنامه ای است که تماماً از تصاویر و ویدئوها تشکیل شده است. به همین دلیل اگر دقت کنید کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام در غیر این صورت می تواند مصرف شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. برای کاهش حجم داده هایی که از طریق اینترنت به اینستاگرام ارسال و دریافت می کنید، راه هایی وجود دارد که می توانید از آن برای بهینه سازی مصرف اینستاگرام خود استفاده کنید.

اینستاگرام پر از تصاویر و ویدیوهای با کیفیت IGTV است. به همین دلیل است که وقت گذرانی در اینستاگرام در مقایسه با سایر برنامه های رسانه های اجتماعی، حجم قابل توجهی از اینترنت را مصرف می کند. اما با استفاده از روش های کاهش استفاده از اینترنت در اینستا و مدیریت استفاده از اینترنت در اینستاگرام به راحتی می توانید استفاده از اینترنت را تا حد زیادی کاهش دهید. بنابراین این مقاله آرادبرخی از مهم ترین راه های کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام را ارائه می دهد.

آنچه در زیر می خوانید:

آموزش کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام

به طور متوسط، هر 60 دقیقه ای که در اینستاگرام سپری می کنید، حدود 500 مگابایت حجم مصرف می کنید. اگر صفحه ای را هم مدیریت کنید مصرف شما بسیار افزایش می یابد. حال این سوال پیش می آید که چگونه مصرف اینترنت را کاهش دهیم؟ راه های مختلفی برای کاهش مصرف اینترنت وجود دارد. می توانید از تنظیمات موجود در برنامه استفاده کنید یا با استفاده از تنظیمات گوشی خود این کار را انجام دهید.

همچنین بخوانید:

1. تنظیمات ذخیره داده را فعال کنید

برای کاهش مصرف اینترنت می توانید از قابلیت ذخیره داده اینستاگرام استفاده کنید. اینستاگرام یک ویژگی ذخیره سازی داخلی دارد که می توانید در زمانی که حجم اینترنت کم است آن را فعال کنید. در صورت فعال بودن، از بارگذاری و باز کردن قفل ویدیوها جلوگیری می کند و استفاده از اینترنت در اینستاگرام در آیفون و اندروید را کاهش می دهد. با این حال، پخش ویدیوها ممکن است کمی طول بکشد.

برای استفاده از این ترفند برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام و فعال کردن ذخیره داده اینستاگرام، مراحل زیر را دنبال کنید:

اینستاگرام را باز کنید و وارد شوید مشخصات خودت باش. حالا منو را باز کنید و وارد شوید تنظیمات یا تنظیمات

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام / کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام

سپس وارد بخش شوید حساب و گزینه ها استفاده از داده های سلولی انتخاب کنید.

مصرف کم اینستا / مصرف کم اینترنت اینستا

در این بخش می توانید صرفه جویی در داده ها مجوز.

کاهش مصرف اینترنت در تنظیمات ذخیره سازی داده اینستاگرام / اینستا

علاوه بر این؛ در این قسمت گزینه دیگری به نام High Definition Media وجود دارد. با انتخاب آن با 3 گزینه روبرو خواهید شد.

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام / ذخیره داده ها در اینستاگرام

اگر «هرگز» را انتخاب کنید، فیلم‌ها و تصاویر هرگز با بالاترین وضوح و کیفیت آپلود نمی‌شوند، اگر فقط Wi-Fi را انتخاب کنید، این محتوا فقط در صورت اتصال به شبکه Wi-Fi با کیفیت بالا آپلود می‌شود، با گزینه دوم Cellular. وای فای + که هم با سیم کارت و هم با اینترنت وای فای محتوای با کیفیت بالا آپلود می کند.

بدین ترتیب با استفاده از این راهکار برای کاهش استفاده از اینترنت در اینستاگرام در آیفون و اندروید، میزان استفاده از وای فای یا سیم کارت خود را به میزان قابل توجهی کاهش خواهید داد.

2. از اینستاگرام لایت استفاده کنید

اینستاگرام نیز مانند فیس‌بوک، نسخه سبک‌تری از اپلیکیشن خود به نام Instagram Lite را ارائه می‌کند. برخی از ویژگی های برنامه اصلی را ندارد، اما سریعتر بارگذاری می شود و برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام عالی است. بنابراین، اگر اینترنت شما محدود است یا بسته اینترنت دارید، می توانید از این برنامه برای بهینه سازی مصرف اینترنت خود در اینستاگرام استفاده کنید. نحوه استفاده از این برنامه از بسیاری جهات شبیه نسخه اصلی است، با این تفاوت که به شما کمک می کند استفاده خود را از اینستاگرام کاهش دهید. نسخه لایت تمام ویژگی های اساسی مانند داستان، مستقیم و نوار جستجو را دارد. اما برخی از ویژگی ها مانند فیلترهای AR و ویژگی Instagram Live را ندارد.

احتمالا شما هم از این محتوا خوشتان می آید

3. عملکرد Data Saver را در دستگاه فعال کنید

برای استفاده کمتر از اینترنت در اینستاگرام و به طور کلی در گوشی، اندروید و iOS هر دو حالت هایی را برای محدود کردن استفاده از اینترنت ارائه می دهند. وقتی این ویژگی فعال باشد، استفاده از اینترنت محدود خواهد شد. حال چگونه با این قابلیت مصرف اینترنت را کاهش دهیم؟ برای استفاده کمتر از اینترنت در اینستاگرام و فعال کردن این قابلیت در اندروید، مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد قسمت تنظیمات شوید. سپس به تب Links بروید.

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام / کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام در آیفون

حال وارد گزینه Use Data شوید.

مصرف اینترنت کم است/چگونه مصرف اینترنت را کاهش دهیم

اکنون روی Data Save کلیک کنید. در صفحه بعدی فقط گزینه ذخیره داده را فعال کنید.

مصرف اینترنت کم است / مصرف اینترنت کم است

مراحل بالا مربوط به گوشی های سامسونگ است اما سایر برندها کم و بیش همین مراحل را دارند. فقط نام برخی از گزینه ها ممکن است متفاوت باشد. اما چگونه می توان استفاده از اینترنت را در اینستاگرام در آیفون کاهش داد؟ همانطور که گفتیم می توانید از این روش برای کاهش مصرف اینترنت آیفون نیز استفاده کنید. با این حال، می توانید استفاده از داده های Wi-Fi و سیم کارت را در آیفون محدود کنید.

داده کم را برای شبکه های Wi-Fi فعال کنید

برای کاهش مصرف فوری آیفون، ابتدا به تنظیمات بروید و سپس Wi-Fi را انتخاب کنید. اکنون روی نماد i ضربه بزنید، که دقیقاً در مقابل شبکه وای فای که به آن متصل هستید، قرار دارد.

کاهش استفاده از اینستاگرام / کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام در آیفون

در پنجره بعدی به سادگی گزینه Low Data Mode را فعال کنید.

مصرف کم اینترنت در اینستاگرام / راهکار کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام در آیفون

ویژگی Low Data را برای سیم کارت دیتا فعال کنید و مصرف اینترنت در اینستاگرام را کاهش دهید

این قابلیت می تواند برای اینترنت موبایل شما نیز استفاده شود و مصرف اینترنت در اینستاگرام را کاهش دهد. برای فعال سازی به تنظیمات برگردید اما این بار گزینه Cellular را انتخاب کنید.

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام / نحوه کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام در آیفون

در پنجره بعدی، روی Cellular Data Options ضربه بزنید.

کاهش استفاده از اینستاگرام / بهینه سازی استفاده از اینترنت در اینستاگرام

سپس Data mode را انتخاب کنید.

مصرف کم اینترنت در اینستاگرام / نحوه کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام

در نهایت به گزینه Low Data Mode می رسید و می توانید آن را فعال کنید.

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام / نحوه کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام

به این ترتیب مصرف اینترنت در اینستا و سایر برنامه ها کاهش یافته و بهینه می شود.

همچنین بخوانید:

سوالات متداول

مصرف ساعتی اینترنت اینستاگرام چقدر است؟

اینستاگرام در هر ساعت حدود 502 مگابایت اینترنت مصرف می کند.

چرا مصرف اینترنت اینستاگرام اینقدر زیاد است؟

این به این دلیل است که تصاویر و ویدیوها با کیفیت بالا در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می شوند.

اینستاگرام من چقدر از اینترنت من را خرج کرده است؟

برای مشاهده میزان مصرف اینترنت از اینستاگرام در اندروید و iOS می توانید به راهنمای کامل و سریع موجود در متن مقاله مراجعه کنید.

ذخیره داده در اینستاگرام به چه معناست؟

این ویژگی تصاویر و ویدیوهای با کیفیت پایین تری را آپلود می کند. علاوه بر این، محتوا از قبل بارگذاری نشده است.

چگونه مصرف اینترنت در اینستاگرام را کاهش دهیم؟

برای کاهش مصرف اینترنت در این اینستاگرام می توانید از عملکرد ذخیره داده و همچنین حالت بهینه استفاده از اینترنت که در گوشی های اندروید و آیفون موجود است استفاده کنید.

نتیجه

ترفندهای ارائه شده در این مقاله چند راه سریع برای کاهش استفاده از اینترنت در اینستاگرام است. با استفاده از این ترفندها که در این مقاله به نحوه استفاده کمتر از اینترنت اشاره کردیم، قطعا می توانید میزان مصرف اینترنت را تا حدود زیادی کاهش دهید. پس می توانید این روش های کم مصرف اینستا را امتحان کنید و در قسمت نظرات آراددر پایین صفحه نظر خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

کاربران منتخب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا