فیلم و موزیک

تراشه AMD Mendocino نمی‌تواند تهدیدی برای APU استیم دک باشد

پس از معرفی کنسول دستی AYANEO Air Plus با AMD Mendocino APU جدید، یک منبع مشهور فاش کرد که این APU تنها 2 پردازنده دارد و رقیب قابل توجهی برای Steam Deck نیست.

APU Mendocino جدید AMD در اوایل این هفته در رویداد Computex رونمایی شد. تراشه جدید AMD از CPU مبتنی بر Zen2 و گرافیک RDNA2 تشکیل شده است، پیکربندی که قبلاً در کنسول دستی Steam Deck استفاده می شد. بنابراین در ابتدا تصور می شد که تراشه های Mendocino و Van Gogh علاوه بر معماری مشترکات بیشتری نیز خواهند داشت، اما به نظر می رسد APU جدید AMD برای رقابت با عرشه Steam ضعیف تر از آن است.

AMD اخیراً گفته است که این دو تراشه دارای دو سیلیکون کاملاً متفاوت هستند، اما اطلاعاتی در مورد مشخصات پردازنده گرافیکی Mendocino داخلی ارائه نکرده است. اکنون، با توجه به ارتقاء Golden Pig، تراشه Mendocino تعداد واحدهای محاسباتی بسیار کمتری نسبت به آنچه انتظار می رفت دارد. ظاهراً این APU فقط 2 بلوک محاسباتی دارد که یک چهارم تراشه ون گوگ است.

کنسول دستی AYANEO Air Plus

بنابراین تعداد واحدهای این APU حتی کمتر از پردازنده گرافیکی یکپارچه استفاده شده در نسل جدید تراشه های AMD به نام Raphael است. جالب اینجاست که خود AMD گفته که iGPU این تراشه ها برای بازی مناسب نیست.

کنسول دستی AYANEO Air Plus دارای صفحه نمایش 1080p است و نحوه عملکرد آن مشخص نیست. انتظار می رود صفحه نمایش 720p برای دستگاه هایی با این سطح از قدرت پردازش گرافیکی کافی باشد.

توجه داشته باشید که نه AMD و نه AYANEO هنوز این موضوع را تایید یا تکذیب نکرده اند. پس ممکن است که اساساً دادرسی اشتباه باشد. البته افشاگر قبلاً صحت اخبار غیررسمی خود را ثابت کرده و تجربه خوبی در افشای اطلاعات دارد. لازم به ذکر است که تراشه Mendocino برای استفاده در لپ تاپ های سبک و نازک طراحی شده است و در صورت وجود چنین مشخصاتی جای تعجب نیست.

این گفته تاکنون توسط Angstronomics تایید شده است. در نهایت، نظرات خود را با آراد نیوز و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا