فیلم و موزیک

تخریب سنگ نگاره سراب بهرام ؛ دلیل تعرض به سنگ نگاره ساسانی چه بود ؟

تخریب سنگ نگاره سراب بهرام یکی از فعالان میراث فرهنگی استان فارس از تخریب و حمله گنج یاب به سنگ نگاره های دوره ساسانی خبر داده است.

پژوهشگر تاریخ و میراث فرهنگی ایران در فارس گفت: تجار سنگ نگاره «سراب بهرام» ساسانی را در نورآباد تخریب کردند. اخبار خوب را ادامه دهید تخریب سنگ نگاره سرابی بهرام نورآباد با مجله خبری آرادهمراه باشید.

تخریب سنگ نگاره سراب بهرام

علت حمله به سنگ نگاره ساسانی چه بود؟

تخریب سنگ نگاره سراب بهرام
تخریب لیتوگرافی سرابی بهرام نورآباد تخریب سنگ نورآباد

تخریب سنگ سراب در مریخ

سیاوش آریا با اعلام اینکه موضوع سنگ نگاره سراب بهرام بر تخت شاهی است که در دو سوی آن دو سردار و سردار متواضع ساسانی با فروتنی ایستاده اند، درباره حمله و تخریب توضیح داد: تاجران اموال تاریخی و فرهنگی در زمانی نامشخص. احتمالاً به بهانه های خیالی برای یافتن گنجی که وجود خارجی ندارد بین صخره و کوه، نزدیک و چند متری، سنگ نگاره ساسانی معروف به سراب بهرام در شهر نورآباد پارس و در دامنه کوه با چکش شکست. سنگ ها و زباله ها زمین رها شده است که به نظر می رسد نشان می دهد که این اتفاق تازه افتاده است.

بیشتر بخوانید:

وی می گوید: اما زمان حمله به سنگ نگاره سراب بهرام مشخص نیست، فقط از روی قطعات می توان فهمید که احتمالا اخیرا اتفاق افتاده است; مشخص نیست که آیا GDKN از این رویداد آگاه است یا خیر. و اینکه آیا مدیران میراث فرهنگی شهرستان نورآباد گزارشی از این مداخلات در مرکز استان داشته اند؟

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله تخریب سنگ نگاره سراب بهرام ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظرات خود را در مورد این مقاله به اشتراک بگذارید. شما می توانید نویسنده مهمان سایت باشید شکل علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، نظرات و محتوای خود، عضو شوید. برای خواندن پیوند متصل تماس بگیرید میهمان نویسی کلیک.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا