گردشگری

تحصیل در آلمان در کمتر از 6 ماه + لیست دانشگاه ها + مبالغ مورد نیاز برای تحصیل در آلمان

او در آلمان تحصیل کرد

ویزای دانشجویی

این روزها او در آلمان تحصیل کرد این روش یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت و ادامه تحصیل است و افراد زیادی با توجه به هزینه تحصیل در آلمان مشتاق استفاده از این روش هستند.

به طور قطع می توان گفت که آلمان قوی ترین اقتصاد اتحادیه اروپا را دارد و با وجود رکودی که سایر کشورها در زمینه اقتصادی داشته اند، همچنان کاندیداهای زیادی برای این کشور دارند. او در آلمان تحصیل کرد خودتان ببینید و این موضوع و موارد دیگر باعث شد آلمان پیشتاز اقتصاد اروپا شود.

این امر فرصت های شغلی مناسب و شرایط تحصیلی عالی را ایجاد کرد.
مشخصه او در آلمان تحصیل کرد می توان به آینده درخشانی در پیش روی دانشجویان آن اشاره کرد زیرا دانشگاه های آلمان جزو برترین دانشگاه های جهان هستند و شهریه در اکثر مقاطع تحصیلی رایگان است.

البته شایان ذکر است دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه قصد اخذ اقامت دائم آلمان را دارند باید در طول تحصیل پیش بینی های لازم را انجام دهند.

با داشتن وکلای مجرب و متخصص موسسه حقوقی مهاجرتی مجله آرادشما را در این زمینه یاری خواهد کرد. با ما بمان.

او در آلمان تحصیل کرد

مراکز تحصیلی در آلمان

آلمان تقریباً 300 دانشگاه فنی، دبیرستان و آکادمی هنر دارد که به چند دسته تقسیم می شوند:

 1. موسسه آموزش عالی فنی با تاکید بر فعالیت علمی بیشتر
 2. دانشگاهی که بر مسائل علمی نظری متمرکز بود
 3. دانشکده ها و آکادمی های هنر و موسیقی
 4. دانشکده های تربیت بدنی

زبان او در آلمان تحصیل کرد در مقطع فوق لیسانس، به زبان آلمانی و انگلیسی است که متقاضیان باید در صورت نیاز آلمانی یا انگلیسی را مطالعه کنند.

شروع ترم تابستانی از اسفند، فروردین و زمستان – از شهریور، مهر و آخرین مهلت ارسال مدارک برای ترم تابستان 15 ژانویه و برای ترم زمستان – تا 15 جولای است.

آلمان دارای دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی است و تعداد زیادی از دانشگاه های دولتی معتبر هستند و شما می توانید به صورت رایگان در آنجا تحصیل کنید.

اما دانشگاه های خصوصی در این کشور وجود دارند که باید پرداخت شوند و در برخی موارد و شرایط امکان تحصیل در این دانشگاه ها به صورت بورسیه نیز وجود دارد.

البته از تابستان 2004 تمامی دانشگاه های ایالت نورداین وستفالن شهریه ترم تحصیلی 650 یورویی را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته اند که بابت تحصیل در این دانشگاه ها پرداخت می شود.

همچنین دانشجویان باید هزینه های زندگی خود از جمله اجاره مسکن، غذا و بیمه درمانی را جداگانه در نظر بگیرند، البته نیازی نیست نگران هزینه اجاره آپارتمان باشید.

زیرا در آلمان اتاق ها و آپارتمان هایی وجود دارد که با قیمت های مناسب فقط به دانشجویان اجاره داده می شود.

به طور کلی مشکل مهاجرت تحصیلی به آلمان این است که ابتدا باید برای پذیرش تحصیلی اقدام کرد و پس از موفقیت برای ویزای تحصیلی اقدام کرد.

شرایط تحصیل زبان انگلیسی در آلمان نیز بسیار عالی است، بنابراین آلمان دارای 83 دانشگاه است که در آن زبان انگلیسی تدریس می شود.

و برخی از این دانشگاه ها دانشجویان خود را پس از 6 یا 4 ترم به دانشگاه های کشورهای دیگر مانند آمریکا، استرالیا و کانادا منتقل می کنند.

اکثر این دانشگاه ها رایگان هستند اما در 90 درصد این دانشگاه ها شرط پذیرش نمره زبان تافل 550 است.

اما در بین این دانشگاه ها دانشگاه هایی نیز وجود دارند که متقاضیان می توانند دوره آموزش زبان خود را در همان دانشگاه بگذرانند و برای ورود به دانشگاه نیازی به مدرک زبان ندارند.

او در آلمان تحصیل کرد

انواع تحصیل در آلمان

در مقطع ابتدایی در آلمان تحصیل کرد

در آلمان کودکان از سه سالگی وارد مهدکودک می شوند و تحصیلات رسمی در این کشور از شش سالگی آغاز می شود. دوره اصلی در مدارس آلمان 4 سال به طول می انجامد و سپس دوره جدیدی شروع می شود که 6 سال طول می کشد.

در نهایت دانش آموزان بعد از 9 سال مدرک Hanp tschulabschluss می گیرند (در برخی موارد پس از گذراندن 10 سال که 4 سال ابتدایی و 6 سال بعد از ابتدایی است مدرک Real schulabschluss را می گیرند).

پس از گذراندن این دوره ها، دانشجویان دو گزینه پیش روی خود خواهند داشت که عبارتند از:

راه اول – مدارس فنی

دانش آموز با انتخاب آموزشکده های فنی می تواند وارد بازار کار شده و مقاطع بالاتر فنی را انتخاب کند. البته بعد از گذراندن دوره فنی وارد مقاطع عالی فنی می شوند.

و این بدان معنی است که مدارس ویژه ای در آلمان برای آن دسته از دانش آموزانی ساخته شده است که اولویت کاری برای آنها مهمتر است.

راه دوم – ادامه تحصیل در دبیرستان

به این ترتیب دانش آموزان مستقیماً وارد دبیرستان می شوند و پس از گذراندن دوره اولیه وارد دانشگاه می شوند و این راه برای دانش آموزانی است که قصد تحصیل در رشته های تحصیلی عالی و طیف علمی را دارند و موفق به اخذ مدارک تحصیلی عالی می شوند.

تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس

با توجه به حساسیت بالای دولت آلمان به زبان آلمانی، سیستم آموزشی این کشور به گونه ای طراحی شده است که کلیه دروس مقطع کارشناسی و بالاتر به زبان آلمانی در مراکز آموزشی دولتی ارائه می شود.

او در آلمان تحصیل کرد دوره لیسانس 4 ساله است و کسانی که متقاضی لیسانس هستند باید مدرک دیپلم داشته باشند تا بتوانند وارد مقطع کارشناسی شوند.

شایان ذکر است دوره 4 ساله کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می شود و متقاضی باید دارای مدرک زبان آلمانی B1 یا B2 باشد.

ایرانیان عزیز بهتر است این مدرک را در ایران بگیرید و سپس مهاجرت کنید، زیرا گرفتن ویزا و گذراندن دوره زبان آلمانی در کالج در این کشور سخت است و باید سفارت را متقاعد کنید که توانایی انجام این کار را دارید. این .

حق کار

دانشجویان در آلمان مجاز به ساعات کاری محدود به 10 ساعت در هفته هستند و میانگین حقوق این افراد حدود 10 یورو در ساعت است.

که کل درآمد حاصل می تواند هزینه های زندگی و تحصیل را برای یک سال پوشش دهد.

هزینه های زندگی

همانطور که در مقالات قبلی ذکر شد او در آلمان تحصیل کرد (مراکز دولتی) رایگان است و دانشجو باید به فکر مخارج زندگی خود باشد.

دولت آلمان به دانشجویان اجازه داده 10 ساعت در هفته کار کنند و دانشجویان می توانند بین 8 تا 11 یورو در ساعت درآمد داشته باشند که می تواند بخشی از هزینه های زندگی آنها را پوشش دهد.

توجه داشته باشید که هزینه زندگی در آلمان از طریق اجاره آپارتمان حداقل 500 یورو در ماه است و دانشجو باید بیشتر این هزینه های زندگی را برای اجاره آپارتمان بپردازد.

لازم به ذکر است متقاضی که قصد تحصیل در آلمان را دارد باید قبل از رفتن به این کشور نامه حمایت مالی به سفارت نشان دهد که مبلغ آن معادل هزینه یک سال زندگی در آلمان است که حدودا 10332 یک یورو است.

تحصیل در آلمان در سطوح بالاتر

از آنجایی که آلمان دارای دانشگاه های معتبری در اروپا است، افراد زیادی علاقه مند به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد هستند و از آنجایی که تحصیل در آلمان رایگان است، افراد موفق می شوند مدرک خود را از بهترین دانشگاه های دنیا با کمترین قیمت دریافت کنند.

البته در مقاطع تحصیلی عالی بورسیه های مختلفی در انواع رشته های دکترا وجود دارد که آلمان برای کمک به دانشجویان خود در دوره 2 ساله تحصیلات تکمیلی حمایت می کند.

تحصیل در آلمان برای مقطع دکتری

دوره های آکادمیک به دو زبان آلمانی و انگلیسی در این سطوح در دانشگاه های آلمان تدریس می شود، خروجی با کیفیت زبان آلمانی بسیار بهتر است و در مقابل بورس تحصیلی به زبان انگلیسی بهتر از آلمانی است.

متقاضیان تحصیل در آلمان در مقطع دکترا باید مدرکی دال بر تسلط به زبان آلمانی (سطح B2) برای پذیرش داشته باشند. لازم به ذکر است که آلمان به دانشجویان مجوز تحصیل آلمانی در این کشور را نمی دهد.

اما نگران نباشید، متقاضیان می توانند همانطور که در مقالات قبلی ذکر شد در دانشگاه های انگلیسی تحصیل کنند و کسانی که قصد انجام این کار را دارند باید آیلتس 6.5 یا بالاتر را در دانشگاه ارائه دهند.

حق کار

دانشجویان دکترا در آلمان اجازه دارند 20 ساعت در هفته کار کنند و میانگین حقوق آنها بین 8 تا 10 یورو در ساعت است که به خوبی هزینه های زندگی را پوشش می دهد.

به موقع کار پیدا کنید او در آلمان تحصیل کرد این به پارامترهایی مانند سطح زبان افراد مرتبط با همان کشور، تجربه، توانایی های شخصی فرد و زمان ورود فرد به کشور و عوامل مختلف مرتبط است.

اما تجربه نشان می دهد که این معمولاً به سازگاری افراد و روابط اجتماعی بستگی دارد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آلمان

مدارک زیر همه اسنادی هستند که برای او در آلمان تحصیل کرد و شرایط پذیرش باید توسط متقاضیان اخذ شود، البته در هر مقطعی قطعا با سطوح بالاتر متفاوت است:

 • ترجمه دیپلم با نمرات
 • ترجمه مدرک پیش دانشگاهی با نمرات
 • ترجمه لیسانس با نمراتش
 • ترجمه کارشناسی ارشد به همراه نمرات آن
 • کپی و اصل پاسپورت
 • کپی و اصل شناسنامه
 • 12 عکس رنگی 4*6
 • گواهی تسلط به زبان آلمانی در صورت وجود
 • اگر مدرک تافل یا آیلتس دارید
 • کارنامه قبولی کنکور سراسری ایران

لازم به ذکر است که ترجمه مدارک تحصیلی ابتدا باید به تایید وزارت امور خارجه و سپس سفارت آلمان برسد که این امر همه روزه از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 11:30 امکان پذیر است.

تضمین مالی

در آلمان ضمانت مالی از دو طریق قابل اثبات است:

 • خود شخص باید در مدت یک سال بر اساس هزینه های زندگی و تحصیل حساب ارائه دهد.
 • یا شخصی در آلمان به عنوان ضامن یا حامی این کار را برای او انجام داده است.

توضیح ضمانت مالی از خود شخص

متقاضی می تواند با مراجعه به یکی از شعب ارزی بانک ملی ایران از 7000 تا 7500 یورو به نام خود به بانک ملی هامبورگ حواله کند که نشان می دهد مسئولیت ضمانت مالی خود را بر عهده دارد و می تواند خود را پوشش دهد. هزینه های یک ساله

ضمانتنامه مالی توسط یک ضامن مقیم آلمان که طلبکار شخصی در آلمان است.

فرد متعهد می شود که می تواند به شهرداری محل سکونت آلمان مراجعه کند و با ارائه مدارک مالی خود مانند مدارکی مبنی بر میزان حقوق و …

متقاضی باید ویزای تحصیلی ایران را در حین تحصیل در آلمان تضمین کند و اصل تعهدنامه را برای متقاضی در ایران ارسال کند تا متقاضی برای ویزای خود اقدام کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل در آلمان با کارشناسان خبره موسسه حقوقی مهاجران لطفا با ما تماس بگیرید. وکلای مجرب ما آماده پاسخگویی به شما هستند. با ما بمان.

لیست دانشگاه های معتبر آلمان

ویکی پدیا yun.ir/r7cb1g

امتیاز 5 از 5 – 1 رای

سانتریفیوژ برای رای دادن ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا