خودرو

تاریخچه خودرو و خودروسازی؛ از گذشته تا به امروز

صنعت خودروسازی از اواخر قرن نوزدهم دستخوش تغییرات زیادی شده است. این خودرو اولین بار در اواخر قرن نوزدهم در آلمان و فرانسه اختراع و تکمیل شد، اگرچه آمریکایی ها به سرعت کنترل صنعت خودروسازی را در نیمه اول قرن بیستم به دست آوردند.

مقالات آموزشی مجله خودرو مقالات تخصصی خودرو مقالات آموزشی خودرو مقالات تحقیقاتی خودرو مقالات تحقیقاتی دانشجویی چیست؟

طبق تاریخ، هنری فورد تکنیک های تولید انبوه را ابداع کرد که استاندارد شد و فورد، جنرال موتورز و کرایسلر به عنوان سه خودروساز بزرگ در دهه 1920 ظاهر شدند.

این سازندگان منابع خود را در طول جنگ جهانی دوم به ارتش ایالات متحده منتقل کردند و سپس تولید خودرو را در اروپا و ژاپن افزایش دادند تا تقاضای رو به رشد را برآورده کنند.

این صنعت که زمانی برای توسعه مراکز شهری آمریکا حیاتی بود، با ظهور ژاپن به عنوان یک خودروساز پیشرو در دهه 1980 به یک سرمایه گذاری مشترک جهانی تبدیل شد.

اگرچه قرار بود این خودرو بیشترین تأثیر اجتماعی و اقتصادی را در ایالات متحده داشته باشد، اما اولین بار در اواخر قرن نوزدهم در آلمان و فرانسه توسط افرادی مانند گوتلیب دایملر، کارل بنز، نیکلاس اتو و امیل لاووازیه تکمیل شد.

ماشین چه زمانی اختراع شد؟

مرسدس 1901، متعلق به ویلهلم مایباخ شرکت موتور دایملر طراحی شده، اولین ماشین مدرن با تمام وسایل لازم.

موتور 35 اسب بخاری آن تنها 14 پوند (6.3 کیلوگرم) بر مجله خبری آرادوزن داشت و به حداکثر سرعت 53 مایل در ساعت (85 کیلومتر در ساعت) می رسید.

در سال 1909، دایملر، یکپارچه ترین خودروساز اروپا، 1500 کارگر را برای تولید کمتر از 1000 خودرو در سال استخدام کرد.

هیچ چیز برتری طراحی اروپایی را بهتر از تضاد واضح این اولین مرسدس بنز تک سیلندر و اولدزموبیل با سه مجله آراد، فرمان تایلر و داشبورد خمیده از سال 1901 تا 1906 که فقط یک موتور سیکلت بود، نشان نمی دهد.

اما اولدزموبیل تنها با قیمت 650 دلار فروخته شد که آن را برای آمریکایی های طبقه متوسط ​​مقرون به صرفه می کند و با 5508 دستگاه از هر خودروی تولید شده قبلی از اولدزموبیل 1904 پیشی می گیرد.

مشکل اصلی فناوری خودرو در دهه اول قرن بیستم، انطباق طراحی پیشرفته مرسدس بنز از سال 1901 با قیمت متوسط ​​و هزینه های عملیاتی پایین اولدزموبیل بود.

هنری فورد و ویلیام دورانت

آره. فرانک و چارلز دوریا، مکانیک دوچرخه از اسپرینگفیلد، ماساچوست، اولین خودروی بنزینی موفق آمریکایی را در سال 1893 طراحی کردند، سپس در اولین مسابقه اتومبیلرانی آمریکا در سال 1895 برنده شدند و اولین خودروی بنزینی آمریکایی را فروختند.

30 سازنده آمریکایی در سال 1899 2500 وسیله نقلیه موتوری تولید کردند و حدود 485 شرکت در دهه بعد وارد این تجارت شدند.

در سال 1908، هنری فورد مدل T را معرفی کرد و ویلیام دورانت جنرال موتورز را تأسیس کرد.

شرکت های جدید در بازار بی سابقه ای برای کالاهای مصرفی گران قیمت فعالیت می کردند.

ایالات متحده، با زمین های وسیع و مناطق دورافتاده از سکونتگاه های پراکنده و منزوی، به حمل و نقل خودروی بسیار بیشتری نسبت به کشورهای اروپایی نیاز داشت.

طبق سنت آمریکایی، تولید خودرو در مقادیر بیشتر با قیمت های پایین تر از اروپا اجتناب ناپذیر بود.

فقدان موانع تعرفه ای بین ایالتی باعث تشویق فروش در یک منطقه جغرافیایی گسترده شده است.

مواد خام ارزان قیمت و کمبود مزمن نیروی کار ماهر در مراحل اولیه مکانیزاسیون فرآیندهای صنعتی در ایالات متحده.

در سال 1913، ایالات متحده حدود 485000 دستگاه از 606000 وسیله نقلیه موتوری جهان را تولید کرد.

شرکت فورد موتور در انطباق طراحی پیشرفته با قیمت های متوسط ​​به طور قابل توجهی از رقبای خود پیشی گرفته است.

فورد N چهار سیلندر، 15 اسب بخاری و 600 دلاری (1906-1907) اولین نمونه از یک وسیله نقلیه موتوری ارزان قیمت گازسوز با سیلندرهای کافی برای ایجاد حرکت در هر محور چرخش بود. در مقادیر زیاد ارائه می شود.

در مواجهه با سفارشات عظیم، فورد تجهیزات تولید بهبود یافته ای را نصب کرد و پس از سال 1906 موفق شد روزانه 100 خودرو تحویل دهد.

تکنیک های تولید انبوه فورد به سرعت توسط دیگر خودروسازان آمریکایی مورد استفاده قرار گرفت (خودروسازان اروپایی تنها در دهه 1930 شروع به استفاده از آنها کردند.) بسیاری از خودروسازان کوچک در صنعت ایالات متحده پایان یافتند.

تعداد خودروسازان فعال از 253 در سال 1908 به تنها 44 در سال 1929 در ایالات متحده کاهش یافت، جایی که حدود 80 درصد از صنعت خودروسازی آمریکا فورد، جنرال موتورز و کرایسلر را تولید می کردند.

بسیاری از کارخانه های مستقل دیگر، از جمله نش، هادسون، استودبکر و پاکارد، در دوران رکود بزرگ در دوران پس از جنگ جهانی دوم سقوط کردند.

جنگ جهانی دوم و صنعت خودرو

صنعت خودروسازی در طول جنگ جهانی اول نقش مهمی در تولید خودروهای نظامی و تجهیزات نظامی ایفا کرد.

در طول جنگ جهانی دوم، خودروسازان آمریکایی علاوه بر تولید چندین میلیون وسیله نقلیه نظامی، حدود 75 اقلام اساسی نظامی ساختند که بیشتر آنها هیچ ارتباطی با وسایل نقلیه موتوری نداشتند.

از آنجایی که ساخت وسایل نقلیه غیرنظامی در سال 1942 متوقف شد و لاستیک ها و بنزین به شدت تحت مقررات قرار گرفتند، سفر وسایل نقلیه موتوری در طول سال های جنگ به شدت کاهش یافت.

ظهور خودروسازان ژاپنی

ساخت خودرو در دوران پس از جنگ به قیمت سودآوری و ایمنی؛ و کیفیت به حدی بدتر شده است که در اواسط دهه 1960 خودروهای آمریکایی با میانگین 24 عیب خودرو به خریداران تحویل داده می شد که بسیاری از آنها مربوط به ایمنی بود.

با افزایش قیمت بنزین به دلیل شوک های نفتی، ورود روزافزون بازارهای آمریکا و جهان، ابتدا فولکس واگن آلمان و سپس ژاپنی ها با خودروهای کوچک با طراحی کارآمد و خوش ساخت کم مصرف وارد میدان شدند.

پس از رسیدن به رکورد 12.87 میلیون دستگاه در سال 1978، فروش خودروهای ساخت آمریکا به 6.95 میلیون دستگاه در سال 1982 کاهش یافت زیرا واردات این خودروها (ژاپنی و آلمانی) از بازار ایالات متحده از 17.7 درصد به 17.7 درصد افزایش یافت. 27.9 درصد افزایش داشته است.

در سال 1980، ژاپن به پیشروترین خودروساز جهان تبدیل شد، موقعیتی که هنوز هم در اختیار دارد.

در پاسخ، صنعت خودروی آمریکا در دهه 1980 دچار تجدید ساختار سازمانی و رنسانس فناوری شد.

انقلاب‌های مدیریتی و کاهش ظرفیت کارخانه‌های جنرال موتورز، فورد و کرایسلر منجر به ایجاد شرکت‌های ضعیف‌تر و دشوارتر با امتیاز سود کمتر شده است که به آنها اجازه می‌دهد سود خود را با بازارهای کمتر اشباع و رقابتی حفظ کنند.

اولویت با کیفیت ساخت و ساز و برنامه های ایجاد انگیزه و مشارکت کارکنان بود.

خودروها کوچکتر، کارآمدتر، آلودگی کمتر و بسیار ایمن تر شده اند.

محصول و تولید در فرآیند ادغام طراحی، مهندسی و ساخت به کمک کامپیوتر منطقی تر می شوند.

پس از گذشت چند دهه، صنعت خودرو همچنان یکی از رقابتی ترین صنایع در جهان است و خودروسازان در تلاشند تا با اجرای طرح های جدید و تجهیزات ایمنی و راحتی بیشتر، سهم بیشتری از بازار جهانی خودرو را به دست آورند.

منبع: نرخ گذاری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا