فیلم و موزیک

بیوگرافی پرویز قاضی سعید ؛ نویسنده سرشناس پیش از انقلاب ۵۷ درگذشت

پرویز قاضی سعید، داستان‌نویس و پاورقی‌نویس مشهور پیش از انقلاب ۱۳۵۷ ایران و مفسر سیاسی درگذشت. اس بیوگرافی پرویز قاضی سعید با مجله خبری آرادهمراه باشید.

پرویز قاضی سعید روز پنجشنبه در سن 83 سالگی در آمریکا درگذشت. خانواده قاضی سعید در مصاحبه ای گفتند که او شب گذشته در سن خوزه کالیفرنیا درگذشت. این گزارش علت مرگ قاضی سعید را “بیماری” توصیف کرده است.

بیوگرافی پرویز قاضی سعید

این نویسنده مشهور پیش از انقلاب 57 درگذشت

بیوگرافی پرویز قاضی سعید
بیوگرافی پرویز قاضی سعید

بیشتر بخوانید:

پرویز قاضی سعید با حدود 50 عنوان کتاب که بسیاری از آنها چندین بار تجدید چاپ شده اند، یکی از محبوب ترین نویسندگان ایران بود.

یکی از ژانرهای مورد علاقه آقای قاضی سعید ژانر پلیسی است که با خلق شخصیتی به نام کارآگاه لاوسون مخاطب خود را درگیر معماها و ماجراهای جنایی می کند. «معبد مرگ»، «لاوسون در جزیره وحشت» و «وحشت روی نیل» از جمله آثاری هستند که لاوسون درباره آنها صحبت می کند.

او همچنین با ر. اعتمادی، نویسنده سرشناس ایرانی پاورقی که برای روزنامه اطلاعات داستان های عاشقانه می نوشت، بود.

بیشتر بخوانید:

آقای پرویز قاضی سعید بعد از انقلاب ۱۳۵۷ در ایران سانسور شد، اما سال‌ها این کتاب‌ها به صورت زیرزمینی و همه در جیب منتشر می‌شد.

بیوگرافی پرویز قاضی سعید
بیوگرافی پرویز گازی سعید، پرویز گازی سعید

با این حال، پرویز قاضی سعید به کار روزنامه نگاری و نویسندگی در خارج از ایران ادامه داد و از جمله برای روزنامه کیهان لندن نوشت. او همچنین مفسر سیاسی شبکه پارس بود.

از دیگر آثار او می توان به تپه های بلند غم ها، قلاب ماهی، مرد دو چهره، باران در ویتنام، جهنم، کشتی سرخ و آرزوهای گمشده اشاره کرد. از انقلاب مشروطه تا توطئه های جهانی علیه ایران.

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله بیوگرافی پرویز قاضی سعید ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظرات خود را در مورد این مقاله به اشتراک بگذارید. شما می توانید نویسنده مهمان سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، تماشای فیلم ، نقد و بررسی سریال، سینما نیوز و مطالب خود را منتشر کنید. برای خواندن پیوند متصل تماس بگیرید نویسنده مهمان کلیک. در ضمن شما دوستان عزیز می توانید اینستاگرام فیگار به مهم ترین فیلم ها در ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی فیلم های روز دنیا مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا