فیلم و موزیک

بیوگرافی زهرا امیرابراهیمی | از سریال نرگس و پخش فیلم خصوصی تا جشنواره کن

زهرا امیرابراهیمی یکی از بازیگران جوان ایرانی است که روزهای سیاه و سختی را پشت سر گذاشته است. اس بیوگرافی زهرا امیر ابراهیمی با ما همراه باشید.

زهرا امیر ابراهیمی بازیگر و عکاس ایرانی متولد 1360 در تهران است. این بازیگر با بازی در سریال نرگس از سال 1385 به شهرت رسید اما در نهایت به دلیل انتشار فیلم خصوصی خود مجبور به ترک ایران شد. امیر ابراهیمی این روزها مشغول فعالیت در سینمای جهان است و اخیرا با فیلمی اروپایی به کارگردانی یک کارگردان ایرانی به نام عنکبوت مقدس وارد جشنواره کن ۲۰۲۲ شده است. در این مطلب از آرادبا بیوگرافی زهرا امیرابراهیمی همراه ما باشید.

آنچه در زیر می خوانید

بیوگرافی زهرا امیر ابراهیمی

  • تاریخ تولد زهرا ابراهیمی: 1360

اگر به دنبال مشخصات ظاهری این بازیگر هستید، باید بگوییم که هنوز اطلاعاتی از قد و وزن زهرا امیر ابراهیمی منتشر نشده است. اما در ادامه به بررسی بیوگرافی زهرا امیر ابراهیمی می پردازیم. در همان ابتدای زندگی نامه زهرا از امیر ابراهیمی، بد نیست نگاهی به تحصیلات او بیندازیم. امیر ابراهیمی در رشته بازیگری تحصیل کرد و از سال 1378 کار خود را با ساخت فیلم کوتاه آغاز کرد و از سال 1384 نیز به عکاسی روی آورد و در این زمینه نیز فعالیت می کند. او حتی دو نمایشگاه عکس به نام های First Vision و Second Vision برگزار کرده است.

همچنین بخوانید:

بیوگرافی زهرا امیر ابراهیمی

این بازیگر با بازی در سریال هایی چون کمکم کن (1383)، غریبانه (1383) و نرگس (1385) به شهرت رسید. اما در همان زمان فیلم خصوصی امیر ابراهیمی منتشر شد که در نتیجه او مجبور به مهاجرت از ایران شد و در نهایت کار خود را در فرانسه از سر گرفت. او قبل از مهاجرت در دو فیلم سفر به هیدالگو (2005) و انتظار (2000) در ایران بازی کرد. بعد از بیوگرافی زهرا از امیر ابراهیمی باید بگوییم که او پس از ترک ایران و بازی با شبنم طلووی در تئاتر رویایی طاهرگان آرام راهی فرانسه شد.

این بازیگر تاکنون در 4 فیلم خارج از ایران بازی کرده است. از فیلم های زهرا امیرابراهیمی در خارج از کشور می توان به زسترا و دموکراسی در سال 1395، تابو در تهران در سال 1396، فردا آزادی در سال 2019 و عنکبوت مقدس در سال 2022 اشاره کرد که احتمالاً معروف ترین این فیلم ها عنکبوت مقدس به کارگردانی علی عباسی است. بخش رقابتی اصلی جشنواره فیلم کن 2022. در عکس زیر عکس زهرا امیرابراهیمی از جشنواره فیلم کن را مشاهده می کنید. همچنین می توانید اطلاعات بیشتر در مورد فیلم عنکبوت مقدس را در اینجا بخوانید.

همچنین بخوانید:

ظاهر امیرابراهیمی در جشنواره فیلم کن

زندگی شخصی زهرا امیر ابراهیمی

خیلی ها به دنبال بیوگرافی زهرا امیرابراهیمی و همسرش می گردند و به دنبال عباراتی مانند «زهرا امیرابراهیمی همسر کیست» و «خانواده زهرا امیرابراهیمی کیست» می گردند. اما از روابط شخصی و پدر و مادر زهرا امیرابراهیمی اطلاع موثقی در دست نیست. با این حال به نظر می رسد این بازیگر هنوز ازدواج نکرده است.

فیلم ها و سریال های زهرا امیر ابراهیمی در ایران و جهان

پس از مطالعه بیوگرافی زهرا امیر ابراهیمی، در جدول زیر لیست تمامی فیلم ها و سریال های او را مشاهده می کنید.

سال ساخت اسم شغل نقش کارگردان شرح
1379 در انتظار محمد نوری زاد فیلم سینما
1383 خیر مهرداد هوشبخت فیلم تلویزیونی
1383 کمکم کنید قاسم جعفری سریال های تلویزیونی
1383 غریبانه قاسم جعفری سریال های تلویزیونی
1384 سفر به هیدالگو خنده دار فیلم سینما
1385 نرگس زهره سیروس مقدم سریال های تلویزیونی
1387 شیرین یکی از شنوندگان عباس کیارستمی فیلم سینما
2016 مهریه و دموکراسی بیا دیگه رضا رحیمی فیلم سینما
2017 تابو در مورد تهران سارا علی سوزنده انیمیشن
2019 فردا ما آزادیم نادیا علی پورفی فیلم سینما
2022 عنکبوت مقدس رحیمی علی عباسی فیلم سینما

حواشی زهرا امیر ابراهیمی

در ادامه این مطلب از بیوگرافی زهرا امیرابراهیمی می توانید یادداشت های مرتبط با آن را بخوانید.

همچنین بخوانید:

یک ویدیوی خصوصی منتشر کنید

در سال 1385 و در بحبوحه شهرت امیر ابراهیمی به دلیل پخش سریال نرگس، ویدیویی شخصی با او در اینترنت و در خانه پخش شد که کل زندگی این بازیگر را تغییر داد. او برای مدت طولانی اصرار داشت که این مرد در ویدیوی او نیست. مردی که در این ویدئو مشاهده می شود نیز شهریار شهامت است. او به گاردین گفت:

«نامزدم را بعد از اینکه به ازدواج ما خیانت کرد، ترک کردم، زیرا او یک شرور بود. من شباهت‌هایی را که بازیگر فیلم غیراخلاقی مذکور با من دارد را انکار نمی‌کنم، زیرا به کمک گریم می‌توان آدمی را شبیه دیگران کرد.»

در این رابطه دادگاهی تشکیل و شهریار شهامت به عنوان متهم ردیف اول و زهرا امیر ابراهیمی به عنوان متهم ردیف دوم احضار شدند. اما امیر ابراهیمی قبل از محاکمه از ایران رفت و البته در روز دادگاه مشخص شد که چه کسی فیلم را پخش کرده است. دادگاه امیر ابراهیمی و شهامت را به 90 ضربه شلاق و 10 سال محرومیت از فعالیت هنری محکوم کرد.

عکس زهرا امیر ابراهیمی در سریال کمکم کن

سرانجام در سال 1398 زهرا امیرابراهیمی در یک مصاحبه تلویزیونی سکوت خود را شکست و مجید بهرامی بازیگر تئاتر را دلیل اصلی اکران فیلم خصوصی خود معرفی کرد. آقای بهرامی در یک مهمانی فیلم را از کامپیوتر شخصی زهرا، امیر ابراهیمی، دانلود کرد و سپس آن را منتشر کرد. مجید بهرامی در سال ۱۳۹۳ بر اثر سرطان درگذشت.

همچنین بخوانید:

آهنگ سی دی اسمش یاس

پس از انتشار فیلم خصوصی امیر ابراهیمی زهرا در سال 1385، یاس با همراهی امین آهنگی به نام سی دی رو بشکن را منتشر کرد و ضمن انتقاد از این موضوع از شنوندگان خود خواست فیلم را تخریب کنند و آن را نبینند. این آهنگ در روزهای اول انتشار نزدیک به یک میلیون بار دانلود شد و یاس را بیش از پیش به شهرت رساند. یاس در مصاحبه با مجله نسل امروز درباره این آهنگ گفت:

«به همین دلیل است. در واقع کاری که من با این آهنگ انجام دادم، پلیس نتوانست. پلیس به دنبال این سی دی بود تا از جامعه بگیرد و با خواندن این آهنگ سعی کردم قدمی در این راه بردارم که به نظرم موفق هم شد.»

آخرین کلمه

زندگی شخصی زهرا امیر ابراهیمی

در این مطلب بیوگرافی کاملی از زهرا امیر ابراهیمی از آرادگرفتیم و عکس های زهرا امیرابراهیمی را نگاه کردیم. نظر شما در مورد این بازیگر و سرنوشت تلخ او چیست؟ امیدواریم اکنون که امیر ابراهیمی با فیلم عنکبوت مقدس به یکی از مهمترین رویدادهای سینمایی یعنی جشنواره فیلم کن راه یافته است، بالاخره شاهد شکوفایی استعدادهای او باشیم. در انتهای همین صفحه می توانید نظرات خود را در مورد بیوگرافی زهرا امیر ابراهیمی با ما و دیگر خوانندگان آراددر میان بگذارید.

کاربران منتخب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا