خودرو

بوگاتی میسترال ، پایانی برای 16 سیلندرها | مجله آراد

بوگاتی میسترال انتهای 16 سیلندر
بوگاتی میسترال انتهای 16 سیلندر

بوگاتی میسترال این جدیدترین محصول بوگاتی است که به تازگی توسط این شرکت معرفی شده است. یک رودستر مبتنی بر Chiron که عملکرد فنی بی نظیری را ارائه می دهد.

طی هفته های گذشته کمپانی بوگاتی بارها تیزرها و تصاویری را منتشر کرده تا نشان دهد محصولی جدید و جذاب را معرفی خواهد کرد و حالا میسترال آمده است. بوگاتی میسترال این خودرویی بر پایه شیرون است و پلت فرم مشترکی با آن دارد، اما به یاد داشته باشید که شیرون هرگز آپشن بدون سقف نداشت و این خودرو اولین و تنها رودستری است که بر اساس شیرون ساخته شده است.

طراحی میسترال

اگرچه همه چیز بر اساس Chiron و انواع آن است، طراحان بوگاتی سعی کرده اند همه چیز را تا حد ممکن متفاوت کنند. در مواجهه با این ابرخودرو به وضوح می توان الهام گرفته از خودروهای مسابقه ای Boulade و Bugatti La Voiture Noire و همچنین عناصری از بوگاتی میسترال شباهت زیادی به مدل Devo دارد. اما از همه اینها که بگذریم، می توان گفت که میسترال روح طراحی خاص خود را دارد و مطمئناً یک مدل تاریخی و مهم برای این شرکت به حساب می آید. زیرا قرار است سریع ترین رودستر تولیدی تاریخ باشد.

بوگاتی میسترال انتهای 16 سیلندر

این شرکت در مورد میسترال می‌گوید که این رودستر چیزی فراتر از توسعه یک محصول مبتنی بر Chiron است و نباید آن را ساده گرفت. نام میسترال از نام باد قدرتمندی در جنوب فرانسه گرفته شده و یادآور آزادی، لطف و سرعت است. جالب اینجاست که مازراتی بایسون از سال 1963 تا 1970 نیز مدلی به نام میسترال داشت و مشخص نیست که چرا شرکت بوگاتی نامی تکراری برای هایپرکار جدید خود انتخاب کرده است. البته نام کامل این رودستر W16 Mistral است.

مشخصات فنی بوگاتی میسترال

بوگاتی میسترال انتهای 16 سیلندر

در این رودستر شاهد موتور 8 لیتری چهار توربو (چهار توربو) آشنا هستیم که 16 سیلندر با پیکربندی W16 دارد. این موتور توانایی تولید حداکثر قدرت 1576 مجله خبری آرادو حداکثر گشتاور 1600 نیوتن متر را دارد. این همان قدرتی است که قبل از این موتور در Chiron Super Sport 300+ دیده بودیم. استفاده از این موتور بسیار قدرتمند تنها یک دلیل دارد و آن این است که بوگاتی قصد دارد میسترال را به سریع ترین رودستر دنیا تبدیل کند.

اگرچه آمار و ارقام مربوط به عملکرد فنی است بوگاتی میسترال هنوز عرضه نشده است اما می دانیم که این خودرو از نظر سرعت و شتاب عملکرد بسیار خوبی خواهد داشت. این عملکرد تنها مربوط به موتور قدرتمند W16 نیست، بلکه برای داشتن یک رودستر سریع و قدرتمند باید در طراحی دقت زیادی داشت. طراحی این خودرو و استفاده از آیرودینامیک از بوگاتی تایپ 57 رودستر مدل 1934 الهام گرفته شده است و بر اساس آن شاهد آیرودینامیک پشت سر این دو سرنشین هستیم. در خودروی کلاسیک فوق الذکر، بوگاتی بر اساس مهندسی آن روزها، شیشه جلو را به شکل V طراحی کرده است و اکنون در میسترال، شیشه های منحنی در جلو داریم که به گفته شرکت هیچ گونه تداخلی در دید راننده ایجاد نمی کند.

کابین میسترال

در داخل نیز شاهد چرم مرغوب در تمامی قسمت ها هستیم و در پنل درب ها از طراحی جدیدی استفاده شده است. اهرم دنده از آلومینیوم، چوب و کهربا ساخته شده است و مجسمه فیل رقصنده یادآور نوع 41 رویال بوگاتی است. به جز جزئیات ذکر شده، بقیه موارد بسیار شبیه به چیزی است که در Chiron و نسخه های مختلف آن دیده می شد.

فقط 99 دستگاه از بوگاتی میسترال تولید شده و قیمت 5 میلیون دلاری این رودستر جذاب را پذیرفته است که با توجه به تولید محدود آن قیمت عجیبی نیست. جالب اینجاست که تمامی 99 دستگاه قبل از ارائه به مشتریان ثروتمند بوگاتی فروخته شده اند و احتمالاً تحویل اولین نمونه ها در اوایل سال 2024 انجام خواهد شد.

محمدرضا بوگر

پایگاه خبری مجله آراد

منبع: carbuzz

بوگاتی میسترال چه ویژگی های فنی دارد؟

در این رودستر موتور آشنای 8 لیتری چهار توربو (کواد توربو) را می بینیم که 16 سیلندر با آرایش W16 دارد. این موتور توانایی تولید حداکثر قدرت 1576 مجله خبری آرادو حداکثر گشتاور 1600 نیوتن متر را دارد.

نام بوگاتی میسترال از کجا آمده است؟

نام میسترال از نام باد قدرتمندی در جنوب فرانسه گرفته شده و یادآور آزادی، لطف و سرعت است.

بوگاتی میسترال به چه قیمتی به فروش می رسد؟

تنها 99 دستگاه از بوگاتی میسترال تولید خواهد شد و گمان می رود این رودستر جذاب 5 میلیون دلار قیمت داشته باشد که با توجه به تولید محدود آن، قیمت عجیبی نیست. جالب اینجاست که تمامی 99 دستگاه قبل از ارائه به مشتریان ثروتمند بوگاتی فروخته شده اند و احتمالاً تحویل اولین نمونه ها در اوایل سال 2024 انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا