فیلم و موزیک

بهترین موسیقی فیلم در تاریخ سینما ؛ موسیقی های متن فیلم هایی که باید بشنوید

با وجود هزاران موسیقی متن در تاریخ سینما، انتخاب بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما خیلی سخت است. با این حال، مراقب برخی از آنها باشید.

به استثنای فیلم‌های صامت، بیشتر فیلم‌ها از موسیقی برای انتقال بهتر احساسات استفاده می‌کنند. گاهی موسیقی ارکسترال حماسی برای نبرد هزار ساله و گاهی صدای آرام پیانو در یک فیلم دراماتیک غمگین. به هر حال موسیقی جزء لاینفک دنیای سینماست.

بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما

موسیقی متن فیلم هایی که باید گوش کنید

می توانید مرور کنید بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما به لیست زیر نگاهی بیندازید:

بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما
بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما

اکثر موسیقی متن ها می توانند لحظات را در یک فیلم تقویت کنند. با این حال، هنوز به عنوان یک اثر مستقل زیبایی چندانی ندارند. اما از سوی دیگر آثار محدودی وجود دارند که نه تنها بر زیبایی و احساس فیلم می افزایند، بلکه شنیدن آنها را در زمانی غیر از تماشای فیلم بسیار لذت بخش می کنند.

این دلیل اصلی قرار گرفتن در لیست است بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما و اگر شما هم به موسیقی علاقه دارید می توانید مجله خبری آرادرا تا پایان نگارش بهترین موسیقی تاریخ سینما دنبال کنید. سپس تنها با گوش دادن به موسیقی ذکر شده می توانید دوباره وارد دنیای فانتزی فیلم های مذکور شوید.

جنگل گامپ

بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما
بهترین موسیقی متن تاریخ سینما، بهترین موسیقی متن فیلم های تاریخ

فارست گامپ یک درام کمدی محصول سال 1994 است. فارست گامپ اولین فیلم این فهرست است. بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما تنظیم. این فیلم داستان مردی جوان اما کم هوش از کودکی تا میانسالی را روایت می کند. در طول رویدادهای عجیب، فارست نقش مهمی در برخی از مهم ترین رویدادهای تاریخ بازی می کند.

این فیلم با جزئیات زیاد و لحظات شاد بسیار شما را می خنداند. البته این خنده با غم همراه است. همه این لحظات شاد و غمگین به لطف موسیقی بی نظیر آلن سیلوستر ممکن نشد. آلن سیلوستر تاکنون تعدادی از بهترین موسیقی فیلم های تاریخ را ساخته است و آثار او در لحظات شاد و غم انگیز این فیلم شنیده می شود.

بیشتر بخوانید:

خوب، بد و زشت

بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما
بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما، بهترین موسیقی فیلم تاریخ

انیو موریکونه در طول زندگی خود بیش از 400 مورد دارد بهترین موسیقی متن و سریال انجام شده. به این ترتیب انیو موریکونه به یکی از مشهورترین آهنگسازان تاریخ سینما تبدیل شد.

موریکونه رابطه کاری نزدیکی با سرجیو لئونه کارگردان بزرگ ایتالیایی داشت. و چند تا بهترین موسیقی متن تاریخ ساخته شده برای Leone. اما در بین همه همکاری های آنها، The Good، The Bad And The Ugly قرار دارد بهترین موسیقی متن تاریخ این فیلم داستان چند گاوچران را روایت می کند که به دنبال گنج پنهان هستند. اما از این طریق وارد داستان های بسیار بزرگ تری می شوند.

بیشتر بخوانید:

هند جونز

بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما
بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما، بهترین موسیقی فیلم تاریخ

جان ویلیامز به خاطر همکاری های متعددش با استیون اسپیلبرگ شناخته می شود. یکی از بهترین موسیقی متن های تاریخ نیز به لطف همکاری این دو ظاهر شد. سریال ایندیانا جونز یکی از معروف ترین فیلم های ماجراجویی تاریخ است.

قسمت اول این مجموعه داستان باستان‌شناسی به نام ایندیانا جونز را روایت می‌کند که در جستجوی گنجی مرموز است. جان ویلاس وظیفه ساخت بهترین موسیقی متن فیلم های ایندیانا جونز را بر عهده دارد. با این حال، موسیقی قسمت اول این مجموعه بسیار مشهورتر از فیلم های دیگر است. همچنین آثار زیادی در دنیای سینما وجود دارد که در این فیلم از جان ویلیامز الهام گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه می زند

بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما
بهترین موسیقی متن تاریخ سینما، بهترین موسیقی متن

قسمت دوم سری جنگ ستارگان با نام Star Wars: The Empire Strikes Back یکی از بهترین های این مجموعه است. البته مدافع این فیلم قسمت پنجم تاریخ جنگ ستارگان است. برای درک بهتر این موضوع می توانید بنویسید تماشای فیلم ها و سریال های جنگ ستارگان را سازماندهی کنید در فیگر بخوانید.

این قسمت داستان بسیار جالبی داشت. لوک اسکای واکر معروف قصد دارد با یافتن محل زندگی خود از استاد یودا بیاموزد. او قصد دارد به یک جدایی واقعی تبدیل شود و دارث ویدر را یک بار برای همیشه شکست دهد. این داستان گیرا با بهترین موسیقی متن فیلم تاریخ به سفارش جان ویلیامز همراه است.

بیشتر بخوانید:

آرواره ها

بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما
بهترین موسیقی متن تاریخ سینما، بهترین موسیقی متن تاریخ

موسیقی جان ویلیامز برای Jaws کاملاً قابل تشخیص است. هر بار که صدای این موسیقی را می شنوید، احتمالاً بلافاصله این فیلم را به یاد خواهید آورد. این موسیقی نه تنها باعث می شود به فیلم فکر کنید، بلکه احساس عجیبی از ترس و اضطراب را به شما القا می کند.

داستان آرواره ها درباره یک کوسه سفید بزرگ است که به جزیره می آید. تقریباً شکی وجود ندارد که این فیلم برای بسیاری از مردم اقیانوس را به وحشت انداخت. علیرغم تاثیر فک بر مردم، تاثیر این موسیقی در افزایش این وحشت کاملا غیر قابل انکار است. جان ویلیامز یکی از بهترین موسیقی فیلم های تاریخ سینما را در این فیلم ساخت.

بیشتر بخوانید:

بازگشت به آینده

بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما
بهترین موسیقی متن تاریخ سینما، بهترین موسیقی متن تاریخ

بازگشت به آینده یک فرنچایز علمی تخیلی کلاسیک است. با این حال، بهترین موسیقی متن تاریخ در این فیلم هم هست داستان قسمت اول این فیلم در مورد پسر جوانی به نام مارتی مک فلای است که با مخترع جیبی دوستش دکتر براون وارد ماجراجویی عجیبی می شود. آنها موفق شدند ماشین زمان بسازند و تا سال 1955 سفر کنند. اما اکنون آنها باید به دنبال راهی برای بازگشت به آینده باشند.

این فیلم تاثیر زیادی بر فیلم های علمی تخیلی داشت. از طرفی موسیقی متن این فیلم کاملا با فیلم های ماجرایی دهه 80 قرن گذشته همخوانی دارد. آلن سیلوستر موسیقی متن فیلم بازگشت به آینده است و مثل همیشه، او این کار را عالی انجام داد.

بیشتر بخوانید:

شوالیه سیاه

بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما
بهترین موسیقی متن تاریخ سینما، بهترین موسیقی متن تاریخ سینما

شوالیه تاریکی قسمت دوم فیلم بتمن نولان است. این بار هانس زیمر شروع به ساخت آن کرد و یکی از بهترین موسیقی متن های تاریخ را ساخت. همچنین موسیقی این فیلم یکی از بهترین موسیقی از فیلم های هانس زیمر نیز در نظر گرفته شده است.

هانس زیمر موضوع این فیلم را ثابت کرده است. این سکانس دارای همان حالت با تغییرات جزئی است که کاملاً متناسب با شخصیت بتمن است. همچنین لازم به ذکر است که هانس زیمر مانند هیث لجر فقید توانست شخصیت جوکر را به طور کامل درک کند و موسیقی را برای او شخصی تر کند. آهنگ های هانس زیمر با تمام سکانس های فیلم منطبق است و با کمی هیبت از فیلم هارمونی بسیار دلنشینی ایجاد می کند. به همین دلیل این موسیقی را بهترین موسیقی فیلم تاریخ می نامند.

بیشتر بخوانید:

جنگ ستارگان

بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما
بهترین موسیقی متن تاریخ سینما، بهترین موسیقی متن تاریخ سینما

اولین فیلم جنگ ستارگان، آغاز دنیای عظیمی از فیلم، سریال، انیمیشن و کمیک بود. تماشای لوک اسکای واکر، فردی به ظاهر عادی که در داستان خود به سرنوشت کل دنیا پی می برد، یکی از بهترین سناریوها در طول ساخت این فیلم بود. لوک باید به تیمی برای مبارزه با بزرگترین تهدید کهکشان تبدیل می شد.

موسیقی جان ویلیامز در این فیلم به خصوص تم اصلی آن بسیار نمادین است. یکی از احساسی ترین، نفس گیرترین، بدیع ترین و شناخته شده ترین موسیقی های تاریخ سینما در این فیلم است. موسیقی این مجموعه از بدو پیدایش بخشی از فرهنگ پاپ بوده است.

بیشتر بخوانید:

شیر شاه

بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما
بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما، بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما

شیر شاه یکی از بهترین و معروف ترین انیمیشن های تاریخ است. داستان این انیمیشن درباره شیر جوانی به نام سیمبا است که پس از مرگ پدرش وظیفه مدیریت جنگل را بر عهده دارد. اما همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود و داستان بسیار دلخراشی در حال رخ دادن است.

اگرچه انیمیشن شیر شاه پر از موسیقی خاص دیزنی است، هانس زیمر قسمت اعظم این انیمیشن را ساخته است. حضور هانس زیمر در این پروژه تعدادی از بهترین موسیقی فیلم های تاریخ سینما را خلق کرد.

بیشتر بخوانید:

ارباب حلقه ها: برادری حلقه

بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما
بهترین موسیقی متن تاریخ سینما، بهترین موسیقی متن

قسمت اول ارباب حلقه ها، The Fellowship Of The Ring، بر اساس کتاب های GAR Martin ساخته شده است. داستان فیلم درباره هابیت ها، کوتوله ها و الف هایی است که برای نابودی حلقه قدرت به موردور سفر می کنند. این سری به گسترش خود ادامه داد و منجر به تشکیل یک مثلث شد.

پس از سه گانه اصلی، یک سه گانه ماقبل تاریخ به نام هابیت برای سریال ساخته شد. سریال جدیدی از ارباب حلقه‌ها در حال ساخت است تحلیل تریلر سریال The Lord of the Rings The Power of the Rings ما با این موضوع برخورد کرده ایم. اما موسیقی قسمت اول ارباب حلقه ها ساخته هاوارد شور با کمک سازهای قرون وسطایی ساخته شده و اشتراکات زیادی با دنیای ارباب حلقه ها دارد. به همین دلیل این موسیقی را بهترین موسیقی فیلم تاریخ می نامند.

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظرات خود را در مورد این مقاله به اشتراک بگذارید. شما می توانید نویسنده مهمان سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، تماشای فیلم ، نقد و بررسی سریال، سینما نیوز و مطالب خود را منتشر کنید. برای خواندن پیوند متصل تماس بگیرید نویسنده مهمان کلیک. در ضمن شما دوستان عزیز می توانید اینستاگرام فیگار به مهم ترین فیلم ها در ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی فیلم های روز دنیا مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما

آهنگساز جنگ ستارگان کیست؟

جان ویلیامز وظیفه گردآوری سه گانه اصلی جنگ ستارگان را بر عهده دارد.

کدام فیلم بهترین موسیقی متن تاریخ است؟

بر اساس رتبه بندی محبوب Ranker، موسیقی متن «ارباب حلقه ها: برادری حلقه» به عنوان بهترین موسیقی متن تاریخ شناخته می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا