خودرو

بهترین موتور چهارسیلندر ساخته شده چیست ؟

در دنیای موتورهای احتراق داخلی، تعداد سیلندرها گویای قدرت موتور است. برای چندین دهه، موتورهای 12 سیلندر، 10 سیلندر و 8 سیلندر توربوشارژ حاکمان بلامنازع دنیای خودرو بودند، اما در همان زمان، تعداد زیادی از خودروهای چهار سیلندر معمولی در دسترس عموم قرار گرفت.

به گفته موسسه آمریکایی GD Power، نیمی از خودروهای فروخته شده در بازار آمریکا تا سال 2020 به موتورهای چهار سیلندر مجهز هستند. با توجه به قوانین سختگیرانه آلایندگی و افزایش راندمان موتور با توربوشارژرها، امروز می توانید شورولت سیلورادو، فورد موستانگ و پورشه 718 باکستر را با موتور چهار سیلندر خریداری کنید، در حالی که در سال های نه چندان دور چنین خودروهایی با موتورهای حجیم مشتریان وارد شدند.

مجله ماشین مجله ماشین  آرادمجله ماشین ماشین ها معرفی دنیای خودرو بهترین موتور ماشین قوی ترین موتور ماشین بهترین درایو انتخاب بهترین ماشین

موتورهای چهار سیلندر امروزه یکی از مدرن ترین موتورهای تولید شده در تاریخ صنعت خودروسازی هستند. به لطف توربوشارژر، کمپرسور و سیستم های تزریق مستقیم سوخت، این موتورها قدرت بیشتری نسبت به یک موتور V6 اتمسفر تولید می کنند.

با این حال، فقط خودروهای جدید نیستند که از موتورهای چهار سیلندر خوش ساخت بهره می برند. به عنوان مثال نیسان 240SX که در دهه 90 قرن گذشته تولید شد، از موتور معروف و قدرتمند چهار سیلندر SR20DET استفاده می کند.

یکی دیگر از موتورهای چهار سیلندر معروف دنیا، میتسوبیشی 4G63 است. این موتور که در میتسوبیشی لنسر اوولوشن و میتسوبیشی اکلیپس GSX استفاده شده است، یکی از کارآمدترین موتورهای چهار سیلندر تاریخ است که 350 مجله خبری آرادقدرت دارد. هوندا S2000 همچنین مجهز به مکانیزم محرک با قابلیت رسیدن به 9000 دور در دقیقه بود. با نگاهی به تاریخچه موتورهای چهار سیلندر تاریخی، اولین خودروی تولید انبوه جهان، یعنی فورد مدل T مر این خودرو مجهز به موتور چهار سیلندر با قدرت 20 مجله خبری آراداست که در آن زمان موتوری پیشگام و قدرتمند محسوب می شد.

ماشین بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا