فیلم و موزیک

بهترین فیلم ها در قرون وسطی از نگاه سایت فیگار

از داستان های شاه آرتور و ویلیام والاس گرفته تا جنگ های صلیبی و مرگ سیاه، همه چیز بهترین فیلم های قرون وسطی توسط کاربران سایت مجله خبری آرادانتخاب می شوند.

در سال 2022 فیلم The Northman و در سال 2021 فیلم The Green Knight and the Last Duel را دیدیم. بهترین فیلم های قرون وسطی آنها بودند. قرون وسطی دوره بین سقوط امپراتوری روم غربی و رنسانس (طبق تاریخ) است. این دوره اغلب به اشتباه به عنوان “عصر تاریک” شناخته می شود.

بهترین فیلم های قرون وسطی از نگاه سایت فیگار

مهم ترین فیلم هایی که باید بدانید

بهترین فیلم های قرون وسطی
بهترین فیلم های قرون وسطی

در واقع، دوره قرون وسطی پر از پیشرفت های فرهنگی، علمی و هنری بود که شاهد آن فیلم های زیادی است که ساخته شد. فیلم‌های منتخب که در Letterboxd رتبه‌بندی شده‌اند، بالاترین رتبه‌بندی طرفداران را دارند.

پادشاهی بهشت ​​(2005)

بهترین فیلم های قرون وسطی
بهترین فیلم های قرون وسطی

پادشاهی بهشت ​​در سال 2005 بر اساس زندگی بالین آبلین، یک جنگجوی صلیبی فرانسوی در قرن دوازدهم است. این فیلم نقدهای متفاوتی دریافت کرد و نسخه تئاتری آن با نقدهای متفاوتی روبرو شد، اما نسخه توسعه یافته فیلم در سال 2006 با تحسین منتقدان و فیلم منتشر شد. بهترین فیلم در مورد قرون وسطی نام مستعار

محققان استدلال می کنند که این فیلم با کلیشه های خطرناک شرق شناسی در مورد خاورمیانه مطابقت دارد و بزرگترین نقطه قوت پادشاهی بهشت ​​هسته فلسفی آن است.

در داستان فیلم، شخصیت اصلی (بالیان) با یک دوگانگی اخلاقی مواجه می‌شود و باید بین صلحی که از طریق اعمال خشونت‌آمیز به دست می‌آید و پایبندی به آرمان‌گرایی اخلاقی خود یکی را انتخاب کند. این فیلم نتیجه کاوش – گاه مشکل ساز – در اخلاقیات جنگ های صلیبی است.

شوالیه سبز (2021)

بهترین فیلم های قرون وسطی
بهترین فیلم های قرون وسطی

کارگردان این فیلم دیوید لوری در اقتباسی از شعر (جوانمردی در قرون وسطی) در شوالیه سبز تجربه ای سورئال و رویایی خلق می کند. شوالیه سبز این اشعار را به شیوه ای شگفت انگیز به تصویر می کشد.

چهره ها و شخصیت های آشنای این فیلم (شاه آرتور، اکسکالیبور، مورگان لو فی و گاواین جوان مشتاق) با خلاقیتی جدید و پست مدرن به سینما بازمی گردند. شوالیه سبز انتزاعی و بهترین فیلم در مورد قرون وسطی است که توانسته تنش های موجود در ادبیات آن دوره را به زیبایی درک کند.

آخرین دوئل (2021)

بهترین فیلم های قرون وسطی
بهترین فیلم های قرون وسطی

ریدلی اسکات با فیلم خود (آخرین دوئل) به بررسی موضوعاتی مانند زن ستیزی و تبعیض جنسی در قرون وسطی می پردازد. این فیلم بر اساس کتاب اریک جگر و وقایع تاریخی واقعی ساخته شده است و یکی از آخرین جنگ های فرانسه را توصیف می کند.

آخرین دوئل با الهام از فیلم کلاسیک راشومون آکیرا کوروساوا، داستان خود را در سه فصل جداگانه روایت می‌کند که هر کدام از منظری متفاوت بررسی شده‌اند.

اگرچه آخرین دوئل اولین باکس آفیس ناامیدکننده ای بود، یکی از بهترین فیلم های قرون وسطایی اعتقاد بر این است که هم منتقدان و هم تماشاگران تا حد زیادی از فیلم استقبال کردند. کارگردانی ریدلی اسکات و فیلمنامه نیکول هولوفسنر و بازی مت دیمون و بن افلک مورد استقبال همه قرار گرفت.

ارتش تاریکی (1992)

بهترین فیلم های قرون وسطی
بهترین فیلم های قرون وسطی

قسمت سوم فرنچایز Evil Dead به طور کامل ژانرهای خود را نسبت به نسخه های قبلی تغییر داد. قهرمان داستان اش (یک یانکی کانکتیکات در دربار شاه آرتور) که به طور تصادفی به قرون وسطی منتقل شده و به دام افتاده است، مجبور می شود در جنگ های سیاسی قرون وسطی مداخله کند.

ارتش تاریکی یک طنز درخشان از دوره زمانی و فیلم های قبلی مردگان شیطانی است. Army of Darkness یک ماجراجویی گردبادی است که تبدیل به یک کلاسیک کالت خواهد شد. این فیلم هم یک فیلم ترسناک زامبی درجه یک است و هم یک طنز خنده دار از افسانه آرتورین.

شجاع دل (1995)

بهترین فیلم های قرون وسطی
بهترین فیلم های قرون وسطی

روایت حماسی مل گیبسون از زندگی ویلیام والاس چنان ناامیدکننده با تاریخ اسکاتلند سازگار است که به عنوان یکی از ضعیف ترین فیلم های تاریخی در رتبه بندی قرار می گیرد.

اما طرفداران آن فیلم آن را دوست ندارند (به دلیل دقت بالای تاریخی فیلم)، اما به دلیل بازی قوی گیبسون و بازیگران نقش مکمل، ارزش تولید بالا و صحنه های مبارزه خیره کننده، شجاع دل را واقعا دوست دارند.

این فیلم برنده اسکار شد و چنان دید زیبایی از اسکاتلند قرون وسطایی را در فیلم به نمایش گذاشت که این کشور پس از اکران فیلم رونق گردشگری عجیبی را تجربه کرد.

ماجراهای رابین هود (1938)

بهترین فیلم های قرون وسطی
بهترین فیلم های قرون وسطی

ماجراهای رابین هود در سال 1938 بر اساس داستانی در قرن چهاردهم از دزدی است که از ثروتمندان می دزدد تا به فقرا بدهد. ارول فلین با بازی رابین لاکسلی در این فیلم شگفت انگیز به شهرت رسید.

مخاطبان می توانند تاثیر ماجراهای رابین هود را در فیلم های مردان جوراب شلواری، رقص نبرد، شمشیر نوری در جنگ ستارگان ببینند. هشتاد و چهار سال بعد، این فیلم در سایت Rotten Tomatoes امتیاز 100% دارد.

عروس شاهزاده (1987)

بهترین فیلم های قرون وسطی
بهترین فیلم های قرون وسطی

«عروس شاهزاده خانم راب راینر» یکی از بهترین فیلم‌های قرون وسطایی تمام دوران است که مورد علاقه نسل‌ها است و رتبه‌بندی PG دارد. اگرچه این فیلم مملو از موارد عجیب و غریب و ارائه کمدی مدرن است، اما بیشتر ادای احترامی لذت بخش به فیلم های ماجراجویی اوایل قرن بیستم دارد.

صحنه قرون وسطایی عروس شاهزاده ممکن است یک کشور خیالی باشد، اما تصویری جامع از یک جامعه قرون وسطایی ارائه می دهد. مبارزات طبقاتی، جنبش های اجتماعی اولیه، جنگ استراتژیک، دزدی دریایی و خرافات همگی در شکل گیری این داستان نقش دارند.

مونتی پایتون و جام مقدس (1975)

بهترین فیلم های قرون وسطی
بهترین فیلم های قرون وسطی

گروه کمدی بریتانیایی مونتی پایتون به نوعی توانست یکی از بهترین اقتباس های سینمایی و یکی از بهترین فیلم های قرون وسطی از افسانه های آرتور از نارگیل‌های مهاجر گرفته تا شوالیه‌هایی که می‌گویند «نی»، این فیلم خنده‌های تقریباً دائمی همراه با پوچ را نشان می‌دهد.

این فیلم قرون وسطایی را به یک کمدی با پیچ و تاب تبدیل می کند که بیشتر آن مدیون کارگردان و یکی از اعضای تیم سر تری جونز است.

جونز فقید، جدا از شهرتش به عنوان کمدین، بازیگر، نویسنده و کارگردان، یک مورخ معتبر قرون وسطایی نیز بود. فیلم مونتی پایتون و جام مقدس همیشه جزو بهترین و دیدنی ترین کمدی های تاریخ و بهترین فیلم های قرون وسطی است.

مهر هفتم (1957)

بهترین فیلم های قرون وسطی
بهترین فیلم های قرون وسطی

در قرن چهاردهم، مرگ سیاه جان صدها میلیون نفر را در اروپا، شمال آفریقا و آسیا گرفت. این فیلم همچنین از تجربه جمعی آثار هنری مهمی مانند دکامرون بوکاچیو بیرون آمده است. در سال 1957، اینگمار برگمان، کارگردان مشهور سوئدی، پرتره خود از مرگ سیاه را در فیلم مهر هفتم خلق کرد. این فیلم که بیشتر به تمثیل می پردازد تا دقت تاریخی دقیق. این ناامیدی و امید ناشی از مرگ سیاه را به تصویر می کشد.

مهر هفتم که یکی از بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین فیلم‌های قرون وسطی به حساب می‌آید، شوالیه‌ای را دنبال می‌کند که از جنگ‌های صلیبی به کشوری ویران شده از طاعون بازمی‌گردد و در بازی شطرنج مرگ را شکست می‌دهد. ادای احترام به بازی شطرنج (از فیلم های ماپت تا بیل و تد) در فرهنگ آن دوره ظاهر شد.

مصائب ژان آو آرک (1928)

بهترین فیلم های قرون وسطی
بهترین فیلم های قرون وسطی

مصیبت ژان آو آرک اثر کارل تئودور درایر نقش مهمی در پیشرفت سینما داشت. این فیلم صامت از بهترین فیلم های قرون وسطی این در سال 1928 ایجاد شد و بر اساس محاکمه و اعدام ژان آو آرک است.

بازی جذاب فالکونتی جذابیت این فیلم را دوچندان کرد. کلوزآپ در این فیلم تکنیک جدیدی بود که بر بسیاری از کارگردانان مدرن از جمله کوئنتین تارانتینو تأثیر گذاشت.

این فیلم که پرتره ای از یک دوره تاریک از تاریخ قرون وسطی است، در تلاش برای دقت تاریخی در به تصویر کشیدن روزهای پایانی شخصیت اصلی است. با تأثیر ماندگارش، «مصائب ژان آرک» ادای احترامی مناسب برای نماد فرهنگی فرانسوی است.

مقالات بیشتر:

از شرکت شما تا انتهای مقاله بهترین فیلم های قرون وسطی ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظر خود را در مورد این مقاله به ما بگویید. شما می توانید نویسنده مهمان در سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، مشاهده فیلم ها ، نقد و بررسی سریال ، اخبار سینما و مطالب خود را ارسال کنید. برای خواندن تماس مرتبط با آن در پیوند نویسنده مهمان در ضمن شما همراهان عزیز می توانید کلیک کنید اینستاگرام فیگار فیلم‌های برتر در ژانرها و خلاصه‌ای از نقدهای امروزی فیلم را بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا