فیلم و موزیک

بهترین فیلم های اقتباسی از نگاه سایت فیگار

از گنجینه های محبوب رنسانس دیزنی گرفته تا فانتزی های ترسناک و بهترین فیلم های اقتباسی در سراسر جهان مورد علاقه کاربران سایت مجله خبری آرادهستند.

این روزها، دیزنی در حال آماده شدن برای انتشار بازسازی لایو اکشن انیمیشن های خود مانند پینوکیو و پری دریایی کوچک است. ارزششو داره؟ بهترین فیلم های اقتباسی بازبینی یک افسانه؟ افسانه ها به اشکال مختلف در سراسر جهان وجود دارند و رایج ترین عناصر عبارتند از یک فضای تخیلی، ظاهر موجودات جادویی یا خارق العاده، یک درس اخلاقی و یک پایان خوش.

بهترین فیلم های اقتباسی از نگاه سایت فیگار

مهم ترین فیلم هایی که باید بدانید

بهترین فیلم های اقتباسی
بهترین فیلم های اقتباسی

سردبیران سایت فیگار، شرکت دیزنی، فیلم های سینمای جهان از هالیوود تا بالیوود را بررسی کردند. بهترین اقتباس های سینمایی به شما تقدیم می کنم. با ما بمان.

زیبای خفته (1959)

بهترین فیلم های اقتباسی
بهترین فیلم های اقتباسی

زیبای خفته دیزنی که بر اساس داستان پریان قرن هفدهمی توسط چارلز پرو و ​​داستان‌های عامیانه مشابه ساخته شده بود، به نظر می‌رسید که نقص‌های بزرگی داشته باشد. اما با این ایرادات، این فیلم یکی از بهترین اقتباس های سینمایی بود.

اگرچه دیزنی با فیلم های سفید برفی و هفت کوتوله، سیندرلا و پینوکیو به موفقیت دست یافت، اما در گیشه شکست خورد. واکنش های انتقادی به این انیمیشن در بهترین حالت نه منفی و نه مثبت بوده است. با وجود ناامیدی اولیه آنها، زیبای خفته آزمون زمان را پس داده است.

سبک انیمیشن او (که در اولین انتشارش مورد انتقاد قرار گرفت) اکنون در بین اسطوره های دیزنی بسیار عالی و منحصر به فرد به نظر می رسد. در همین راستا، Maleficent نیز به مجموعه فیلم های لایو اکشن و محبوب ترین شخصیت های دیزنی جان تازه ای بخشید.

پری دریایی کوچک (1989)

بهترین فیلم های اقتباسی
بهترین فیلم های اقتباسی

The Little Mermaid برای بازسازی لایو اکشن در سال 2023 در نظر گرفته شده است و دوره ای به نام رنسانس دیزنی را آغاز می کند. این انیمیشن بر اساس داستان پریان هانس کریستین اندرسن ساخته شده است.

نسخه دیزنی پایان غم انگیز فیلم را با “پایان خوش” جایگزین می کند و داستان را با برخی از بهترین آهنگ ها بسته می کند.

در ساخت پری دریایی کوچک، تکنیک‌های جلوه‌های بصری جدیدی برای خلق صحنه‌های زیر آب مورد نیاز بود. به همین دلیل با ساخت این فیلم نوآوری های فنی جدیدی ایجاد شد و این فیلم گنجانده شده است بهترین فیلم اقتباسی دیزنی قرار داده است

باکس آفیس، جایزه و موفقیت منتقدانه آن منجر به خلق فرانچایز رسانه ای پری دریایی کوچک شد. حتی پس از سی سال، این فیلم همچنان در ذهن بسیاری از طرفداران باقی مانده است.

شیطان و زیبایی (1991)

بهترین فیلم های اقتباسی
بهترین فیلم های اقتباسی

پس از موفقیت پری دریایی کوچولو و شروع رنسانس دیزنی، استودیو اقتباسی از داستان پریان قرن هجدهم ژان ماری لپرنس دو بومونت به نام شیطان و جادوگران کرد. بهترین فیلم اقتباسی همچنین Beauty and the Beast به خاطر انیمیشن، موسیقی، صداگذاری و داستانش مورد تحسین جهانی قرار گرفت.

«دیو و عشق» اولین انیمیشنی بود که برنده جایزه گلدن گلوب (در بخش بهترین موزیکال یا کمدی) شد و در فهرست ثبت ملی فیلم کتابخانه کنگره ثبت شد. دیو و عزیز دیزنی در سال 1994 یک اقتباس موزیکال داشت و در سال 2017 یک بازسازی لایو اکشن دریافت کرد.

گیسو کمند (2010)

بهترین فیلم های اقتباسی
بهترین فیلم های اقتباسی

فرمان Gesu، بخشی از اقتباس‌شده‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما توسط برادران گریم از افسانه راپونزل گرفته شد و از هیچ هزینه ای برای ساخت انیمیشن کامپیوتری با کیفیت بالا دریغ نکرد. این انیمیشن با ترکیب جنبه های CGI برای ایجاد زیبایی منحصر به فرد روکوکو، راه را برای موفقیت های دیگری مانند Frozen و Encanto هموار کرد.

داستان صمیمانه او موضوعاتی مانند امید و غرور را بررسی می کند که امروز مسائل ما هستند. آلن منکن، نابغه موسیقی پشت پری دریایی کوچک، شیطان و جادوگران و علاءالدین، با آهنگ هایی از گلن اسلیتر بازمی گردد. در آن زمان، آهنگ “I See the Light” برنده جایزه اسکار بهترین آهنگ اصلی شد.

علاءالدین (1992)

بهترین فیلم های اقتباسی
بهترین فیلم های اقتباسی

علاءالدین اقتباسی از یک داستان عامیانه از هزار و یک شب است که تمام ویژگی های یک فیلم انیمیشن موفق را دارد. این فیلم یکی از بهترین فیلم های اقتباسی این دنیاست هر چند با اجرای صدای بی نظیر رابین ویلیامز در نقش جینی نتوانست به موفقیت خود ادامه دهد و از اکران محو شد.

اگرچه علاءالدین به دلیل استفاده از کلیشه های قومی مورد انتقاد منتقدان قرار گرفت، به نظر می رسد طرفداران می توانند جنبه های مشکل ساز را نادیده بگیرند. انیمیشن علاءالدین برای موسیقی متن برنده دو جایزه اسکار شد. بازسازی لایو اکشن آن بیش از یک میلیارد دلار در گیشه فروش داشت.

شرک (2001)

بهترین فیلم های اقتباسی
بهترین فیلم های اقتباسی

پس از اخراج جفری کاتزنبرگ از شرکت والت دیزنی، دریم ورکس را تاسیس کرد و تصمیم گرفت از دیزنی انتقام بگیرد. این انتقام باعث ایجاد شرک بین آنها نیز شد بهترین فیلم های اقتباسی جهان واقع شده است. فیلم شرک ظاهرا از کتاب کودکان ویلیام استیگ اقتباس شده است.

شرک درباره یک غول سبز است که سعی می کند مجرد بماند اما درگیر یک داستان عاشقانه غیرمنتظره می شود. پس از 20 سال، شرک هنوز مورد علاقه مخاطبان است، و نه فقط به این دلیل که شخصیت او جالب است، بلکه به این دلیل که شخصیت او به یک الگو تبدیل شده است که در آگاهی عمومی باقی مانده است. این فیلم برنده اسکار پیامی ساده و شیرین در مورد عشق و اصالت زندگی ارائه می دهد.

جادوگر شهر اوز (1939)

بهترین فیلم های اقتباسی
بهترین فیلم های اقتباسی

جادوگر شهر اوز یکی از آن فیلم هایی است که همه باید ببینند. این فیلم یک نمونه واقعی از “جادوی سینمایی” است که مخاطبان را در هر سنی به سرزمین جادویی اوز می برد. جودی گارلند در این فیلم شانزده ساله بود و بازی منحصر به فرد، قوی و نمادینی از خود ارائه کرد.

کتابخانه کنگره، جادوگر شهر اوز را “بزرگترین و محبوب ترین داستان عامیانه آمریکایی” نامید. این فیلم در دسته بندی اقتباس‌شده‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما قرار داده شده. این فیلم رئالیستی قهوه ای قرن بیستم سعی دارد عناصر جادویی و فانتزی مانند جادوگران، حیوانات و پادشاهان را با هم ترکیب کند. این فیلم در پایان یک درس اخلاقی به بینندگان می دهد که: «هیچ جایی مثل خانه نیست».

لا بل و لا بته (1946)

بهترین فیلم های اقتباسی
بهترین فیلم های اقتباسی

مدت ها قبل از اینکه دیزنی به داستان هیولا و دختر خوشگل دست پیدا کند و دو فیلم با این عنوان بسازد، کارگردان سوررئالیست فرانسوی ژان کوکتو نسخه ای از هیولا و دختر خوشگل را ساخت. فیلم کوکتو عالی و عاشقانه است و تصاویر خاطره انگیز زیادی دارد، بنابراین بینندگان خارجی زبان دیگر نیازی به زیرنویس ندارند.

تصویر ترسناک از راهروهای قلعه دیو که با شمعدان ها پوشانده شده و توسط دستان بدون بدن انسان پشتیبانی می شود، یکی از ویژگی هایی است که اغلب برای بینندگان جذاب است. نسخه های بعدی تولید شده توسط شرکت دیزنی، تا حد زیادی مدیون این صحنه های خاص، به ویژه طراحی شخصیت ژان ماری است. استفاده کوکتو از جلوه های عملی به Beauty and the Beast کیفیتی رویایی می بخشد و فضایی افسانه ای را به تصویر می کشد.

عروس پرنسس (1987)

بهترین فیلم های اقتباسی
بهترین فیلم های اقتباسی

عروس شاهزاده خانم که از رمان ویلیام گلدمن در سال 1973 اقتباس شده است، به طرز لذت بخشی سنت های افسانه را در هم می آمیزد. داستان این فیلم شامل همه چیز از شمشیر بازی و جنگ گرفته تا معجزه و عشق واقعی است.

راب راینر عروس شاهزاده را رمانی عاشقانه برای قرن ها ساخته است و نمونه ای از عشق انسانی را به تصویر کشیده است تا همه بینندگان را مجذوب خود کند. این فیلم اگرچه در باکس آفیس چندان موفق نبود، اما در طول این سال ها شهرت و جایگاه خوبی به دست آورده و جزو بهترین فیلم های اقتباسی جهان است دیالوگ های بی نقص، رقص های تاثیرگذار و طنز مفرح و خانوادگی این فیلم شما را وادار به تماشای آن می کند.

هزارتوی پان (2006)

بهترین فیلم های اقتباسی
بهترین فیلم های اقتباسی

هزارتوی پان فیلمی فانتزی و گوتیک ساخته گیرمو دل تورو است. این فیلم نمونه ای عالی از فیلم های ترسناک و درام در داستان های پریان است که داستان های آن اغلب مملو از خشونت و غم است. در پس زمینه اسپانیای فرانکو، هزارتوی پان، بلوغ اوفلیا را از طریق افسانه موازی شاهزاده خانم در عالم اموات ردیابی می کند.

در بسیاری از آزمایشات، افلیا با موجودات جادویی و هیولاهای وحشتناک روبرو می شود. هزارتوی پان با قسمت های ترسناک و تراژیک تلخ و شیرین آغاز می شود و عناصر تاریک افسانه ها را به تصویر می کشد. هزارتوی پان به رویدادهایی از آلیس در سرزمین عجایب، جادوگر شهر اوز و تصاویر افسانه ای آرتور راکهام (از طریق گاردین) اشاره می کند. این فیلم برنده سه جایزه اسکار شد و هنوز هم یکی از آنهاست بهترین فیلم های اقتباسی خوب.

مقالات بیشتر:

از شرکت شما تا انتهای مقاله بهترین فیلم های اقتباسی ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظر خود را در مورد این مقاله به ما بگویید. شما می توانید نویسنده مهمان در سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، مشاهده فیلم ها ، نقد و بررسی سریال ، اخبار سینما و مطالب خود را منتشر کنید. برای خواندن تماس مرتبط با آن در پیوند نویسنده مهمان در ضمن شما همراهان عزیز می توانید کلیک کنید اینستاگرام فیگار فیلم‌های برتر در ژانرها و خلاصه‌ای از نقدهای امروزی فیلم را بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا