فیلم و موزیک

بهترین فیلم‌های ساخته شده در دیزنی بر اساس کتاب از نگاه سایت فیگار

بسیاری از فیلم ها و شخصیت های دیزنی اغلب وجود خود را مدیون کتاب ها هستند. از این رو بهترین فیلم های دیزنی بر اساس کتاب ما آن را برای شما به اینجا آوردیم.

دیزنی با فیلم هایی مانند سفید برفی، زیبای خفته و پری دریایی کوچولو همیشه سعی کرده داستان کتاب ها را از صفحه کاغذی به پرده بزرگ بیاورد.

بسیاری از فیلم‌ها و شخصیت‌ها وجودشان را مدیون افسانه‌ها، داستان‌ها و ادبیات هستند، اما گاهی اوقات فراموش می‌کنید که نسخه کتاب اول منتشر شده است یا فیلم؟

بهترین فیلم های دیزنی بر اساس کتاب

بهترین فیلم های دیزنی که نمی دانستید بر اساس کتاب ساخته شده اند!

لیست بهترین فیلم های دیزنی بر اساس کتاب ها را در لیست زیر مشاهده می کنید:

بهترین فیلم های دیزنی بر اساس کتاب
بهترین فیلم های دیزنی بر اساس کتاب

خوب است بدانید که بسیاری از بهترین و درخشان ترین داستان های دیزنی منشأ ادبی دارند و حتی برخی از آنها به قبل از خود میکی موس نیز می رسند. در این مقاله بهترین فیلم های دیزنی بر اساس کتاب نمی دانستید که زمانی این داستان ها را برای شما در صفحات کاغذی کتاب فهرست کرده ایم.

مری پاپینز

فیلم های دیزنی بر اساس کتاب
فیلم های دیزنی بر اساس کتاب

هر کسی که Saving Mr. Banks را دیده باشد می‌داند که والت دیزنی مجبور شد برای ساخت فیلم مری پاپینز چنگ و دندان بجنگد. به خصوص که نویسنده آن، پی‌ال‌ تراورز، به‌طور باورنکردنی در دفاع از شخصیت محبوبش مصمم بود. در حالی که دیزنی روی پروژه هایی مانند سفید برفی و پینوکیو کار می کرد، تراورز در حال ایجاد یک پرستار بچه با یک چتر بود.

البته، بین نسخه کتاب مری پاپینز و فیلم ساخته شده توسط جولی اندروز چند تفاوت وجود دارد، اما به راحتی می توان فهمید که چرا والت دیزنی می خواست این کتاب را اقتباس کند. با توجه به شخصیت مری پاپینز از نظر طنز، شعر، شیطنت، این شخصیت به آرمان های والت دیزنی نزدیک بود و در نهایت این اقتباس سینمایی به لیست بهترین فیلم های ساخته شده توسط دیزنی بر اساس کتاب اضافه شد.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های بر اساس انیمیشن های محبوب

دیگ سیاه

فیلم های دیزنی بر اساس کتاب
فیلم های دیزنی بر اساس کتاب

اگرچه زمانی این انیمه در بدو اکران به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و همه معتقد بودند که اقتباس پنج کتاب در یک فیلم زیر 90 دقیقه یک کار احمقانه است، اما این بدان معنا نیست که هیچ تلاشی برای این فیلم صورت نگرفته است!

کتاب های لوید الکساندر مجموعه ای تاریک از شمشیرها و جادوهای برگرفته از اساطیر انگلیسی بود و البته شباهت زیادی به ارباب حلقه ها تالکین داشت. مطمئناً دیزنی شجاعانه تلاش کرد تا یک اقتباس بسازد، اما آنها در نهایت از عنصر خود خارج شدند تا یک اقتباس ناب خلق کنند.

کارآگاه بزرگ موش

بهترین فیلم دیزنی بر اساس یک کتاب
بهترین فیلم دیزنی بر اساس یک کتاب

یکی دیگر از فیلم های دیزنی بر اساس کتاب، کارگاه یک موش بزرگ است. بسیاری از فیلم‌های دیزنی وجود دارند که طرفداران در طول سال‌ها برای دنباله‌های آنها التماس کرده‌اند و یکی از این انتخاب‌ها بدون شک کارتون موش بزرگ بود.

این فیلم از چندین خلاقیت الهام گرفته شده است. شخصیت هایی مانند باسیل، پروفسور راتیگان، دکتر داوسون و حتی نقاشی از زندگی باسیل مستقیماً در پای شرلوک هلمز در کتاب ها ظاهر می شوند. با بسیاری از ماجراهای دیگر، جای تعجب است که چرا دیزنی دنباله ای برای این شاهکار اقتباسی نساخت.

101 دالماسی

بهترین فیلم دیزنی بر اساس یک کتاب
بهترین فیلم دیزنی بر اساس یک کتاب

برخلاف همکاری پرمخاطب دیزنی با پی‌ ال تراورز، مکاتبه دوستانه او با نویسنده دودی اسمیت منجر به یکی دیگر از بهترین فیلم‌های مبتنی بر کتاب دیزنی شد، همانطور که بعداً 101 سگ خالدار مستند شد. نتیجه نهایی یکی از شیک‌ترین کارتون‌های دهه 60 بود. پونگو، پردیتا و فرزندان خالدارشان برای اولین بار در سال 1956 در صفحات رمان اسمیت به همین نام ظاهر شدند و خیلی زود توجه انیماتور مشهور را به خود جلب کردند.

فیلم تنها از یک یا دو صحنه از کتاب اصلی الهام می گیرد و برای صرفه جویی در زمان، شخصیت ها و صحنه های خاصی را حذف می کند. اما فیلم به خوبی اتفاقات رمان را دنبال کرده است. حتی شخصیت ظالمانه کرولا برای اولین بار در این صفحات کتاب مشخص شد، قبل از اینکه او به یکی از نمادین ترین شخصیت های شرور دیزنی در فیلم تبدیل شود.

روباه و سگ شکاری

بهترین فیلم های دیزنی بر اساس کتاب
بهترین فیلم های دیزنی بر اساس کتاب

ممکن است تاد و کوپر بهترین دوستان در اقتباس دیزنی از رمان دنیل پی مانیکس باشند، اما منبع اصلی آنها را کمی متفاوت نشان می دهد.

این فیلم که در فهرست بهترین فیلم‌های دیزنی بر اساس این کتاب جای خوبی را به خود اختصاص داد، داستان یک روباه جوان و یک سگ شکاری است که در فصل تابستان و در فصل شکار با هم آشنا می‌شوند و با هم دوست می‌شوند.
اما با پایان فصل تابستان و پایان فصل شکار، از هم جدا می شوند و سگ شکار با اربابش به خانه می رود. در بهار سال بعد این دو بار دیگر همدیگر را ملاقات می کنند اما این بار این سگ به سگی تربیت شده تبدیل شده و ناخودآگاه دشمن روباه و دیگر حیوانات می شود.

بامبی

بهترین فیلم دیزنی از نظر کتاب
بهترین فیلم دیزنی از نظر کتاب

بامبی می تواند احساساتی باشد و بهترین فیلم دیزنی بر اساس یک کتاب مرگ مادر بامبی به دست یک شکارچی بداخلاق قطعا باعث گریه بسیاری شد. اما این در مقایسه با روایت خام و بی رحمانه ای که فلیکس سالتن در دهه 1920 نوشت، کم رنگ است.

البته وقایع زندگی بامبی در این فیلم برگرفته از کتاب است، اما با لبه بسیار تیزتری به آن پرداخته شده است.

توستر کوچک شجاع

بهترین فیلم دیزنی بر اساس یک کتاب
بهترین فیلم دیزنی بر اساس یک کتاب

صرف نظر از کتاب یا فیلم، توستر کوچک شجاع کمی عجیب است. دیزنی که در ابتدا این انیمیشن را به عنوان یک رمان علمی تخیلی توسط توماس ام دیش منتشر کرد، چیزی جز اعداد موسیقی و چند شخصیت و نام جدید اضافه نکرد، به عنوان مثال نام کربی هوور است.
توستر، بلنکی، کربی، لامپی و رادیو حضور دارند و به معنای ادبی توصیف می شوند، و تلاش آنها برای پیوستن دوباره به استاد محبوبشان به طرز عجیبی دلچسب است.

شاگرد جادوگر

بهترین فیلم دیزنی بر اساس یک کتاب
بهترین فیلم دیزنی بر اساس یک کتاب

دیمز تیلور آن را به بهترین شکل در سکانس آغازین توصیف می کند. داستان اول می آید و آهنگساز موسیقی آن را می نویسد، افسانه ای درباره جادوگری که شاگردی داشت. اگرچه میکی موس ممکن است این روزها چهره تاریخ باشد، شعر اصلی یوهان ولفگانگ فون گوته همان چیزی است که الهام بخش موسیقی و یکی از نمادین ترین نقش های میکی است. با توجه بهترین موسیقی دیزنیبخوانش.

اگرچه تفسیرها برای موسیقی ساخته شده توسط پل دوکاسه باز است، مجموعه انیمیشن Fantasia به طور کاملاً مؤثری از طرح پیروی می کند. اگر چه کلاه جادویی میکی 100٪ اضافه شده دیزنی است. اما جاروها، طلسم جادویی و ارباب عصبانی بخشی از متن اصلی هستند.

چه کسی راجر رابیت را تنظیم کرد

بهترین فیلم دیزنی بر اساس یک کتاب
بهترین فیلم دیزنی بر اساس یک کتاب

چه کسی پاپوش های راجر رابیت را ساخته است؟ یکی از خنده دارترین و بهترین فیلم هایی که دیزنی تا به حال ساخته است، بر اساس کتابی از دهه 1980 ساخته شده است، اما بیشتر بینندگان معمولی ممکن است ندانند که این فیلم از تمثیل گری کی وولف از اعمال نژادپرستانه در عصر طلایی هالیوود می آید. اثر اصلی در یک کتاب کمیک گنجانده شد، اما بسیاری از شخصیت ها حفظ شدند.

همانطور که گفته شد، دیزنی قطعا داستان را برای خود ساخت و از مسیر روایی منحرف شد. با این حال، ولف چنان طرفدار نمایش بود که دنباله آن، Who Ppp-plugged Roger Rabbit، رمان اصلی را به نفع وقایع فیلم بازنویسی کرد.

از شرکت شما تا انتهای مقاله بهترین فیلم های دیزنی بر اساس کتاب ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظر خود را در مورد این مقاله به ما بگویید. شما می توانید نویسنده مهمان در سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، مشاهده فیلم ها ، نقد و بررسی سریال ها، تازگی ها در سینما و مطالب خود را منتشر کنید. برای خواندن تماس مرتبط با آن در پیوند نویسنده مهمان در ضمن شما همراهان عزیز می توانید کلیک کنید اینستاگرام فیگار فیلم‌های برتر در ژانرها و خلاصه‌ای از نقدهای امروزی فیلم را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا