فیلم و موزیک

بهترین بیوگرافی های موزیکال شبیه Elvis از نگاه سایت مجله خبری آراد؛ با چاشنی موسیقی !

زندگی نامه های زیادی درباره شخصیت های تاریخی ساخته شده است. این بار بهترین بیوگرافی های موسیقی الویس از سایت مجله خبری آراددر این مقاله.

همه زندگی نامه ها حکایتی از تلاش ها و دردهای هنرمندان و بزرگان برای تقدیم بخشی از روح خود به مردم زمان خود است. مردان بزرگ راه جدیدی را که نمی دانیم به ما نشان نمی دهند. آنها فقط با تزریق بخشی از روح خود به دانش ما شکوهی جدید و غیرعادی می بخشند. زندگی پر از این شادی ها و غم هایی است که ما را همراهی می کند و این روح های بزرگی هستند که مانند فانوس در تاریکی راه را به ما نشان می دهند. با بهترین موزیکال های بیوگرافی سینما با ما بمان.

بیشتر بخوانید:

مهم ترین بیوگرافی های 2022 و 2021

بهترین بیوگرافی های موسیقی الویس از سایت فیگار

با موسیقی!

در این بخش لیست عناوین بهترین بیوگرافی های موسیقی الویس از سایت فیگار در یک نگاه می توانید ببینید:

  1. Bohemian Rhapsody (2018)
  2. Rise Up (2014)
  3. احترام (2021)
  4. Rocketman (2019)
  5. Straight Outta Compton (2015)
  6. ری (2004)
  7. Walk The Line (2005)
  8. La Vie En Rose (2007)
بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس
بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس

در زیر تعدادی از بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس نگاهی گذرا انداختیم تا از زحمات و زحمات آنها بیشتر بدانیم و از سرنوشت این پیرمردها بیشتر بدانیم.

Bohemian Rhapsody (2018)

بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس
بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس

داستان فیلم به زمانی برمی گردد که گروه «کوئین» در عرصه موسیقی مشغول بودند. فرخ (رامی ملک) خواننده ای است که به همراه دیگر نوازندگان گروه “کوئین” را تشکیل دادند و با تمام مشکلات مالی بر سر راه خود تصمیم گرفتند اولین آلبوم موسیقی خود را منتشر کنند.

آنها خیلی زود با EMI Records قرارداد بستند و در آن زمان فرخ نام خود را به فردی مرکوری تغییر داد و راه رویایی خود را با گروه خود برای رسیدن به موفقیت آغاز کرد که البته بدون فراز و نشیب نبود. اینجا با یکی از بهترین بیوگرافی موزیکال ما ایستاده ایم

Rise Up (2014)

بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس
بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس

فیلم “Rise” بر اساس داستان زندگی پادشاه فانک “جیمز براون” ساخته شده است. فیلمی 139 دقیقه ای که فراتر از بیوگرافی صرف است و آهنگ ها، اجراهای پرشور و خلاقانه این اسطوره موسیقی را بازسازی می کند.

«چادویک بوزمن» که در نقش «جیمز براون» ظاهر شد، توانست عملکرد خوب و چشمگیری از خود به نمایش بگذارد. به نوعی می توان بازی قدرتمند او را نقطه عطفی در فیلم دانست.

«چدویک بوزمن» توانست «جیمز براون» را از نوجوانی تا بزرگسالی به خوبی به تصویر بکشد. به گونه ای که به عنصری حیاتی در فیلم تبدیل شد.

احترام (2021)

بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس
بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس

فیلم Respect یکی از جدیدترین آثار بیوگرافی، نمایشی و موزیکال کمپانی Metro-Goldwyn-Mayer است که توسط کارگردان با استعداد و جدید به نام Lisle Tammy ساخته شده است. این کارگردان جدید و مستعد به تازگی پا به عرصه کارگردانی گذاشته است.

فیلم Respect بر اساس داستان واقعی ماجراجویی باورنکردنی آرتا فرانکلین نماد موسیقی است و نشان می دهد که او چگونه صدای خود را پیدا می کند. آریتا دختری بود که کار خوانندگی خود را در گروه کر کلیسای پدرش آغاز کرد و به شهرت جهانی رسید.

Rocketman (2019)

بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس
بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس

اکتمن بیوگرافی سر التون جان، نوازنده مشهور مدرن است و اگرچه کم و بیش زندگی کاری او را نشان می دهد، اما زندگی شخصی او را نیز برجسته می کند.

برای اینکه درام‌ها و جنجال‌های پیش رو انتقادی‌تر و معنادارتر شوند، فیلم فرار به گذشته و به جای دوران کودکی را انتخاب کرده است. در همان ابتدای کار یک لحظه مهم وجود دارد. برخلاف Bohemian Rhapsody که روایتی کلاسیک و خطی داشت، Rocketman سراغ روایتی شکسته و ناپیوسته می رود.

می بینیم که التون جان وارد مرکز خودیاری و ترک اعتیاد می شود و در جلسات گفتار درمانی به گذشته اشاره می کند و همه چیز از کودکی شروع می شود.

Straight Outta Compton (2015)

بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس
بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس

دسته NWA آنها یکی از اولین گروه های موسیقی هیپ هاپ هستند که از سال 1986 فعالیت خود را آغاز کردند و به شهرت زیادی دست یافتند.

سبک موسیقی این گروه که تا آن زمان کمتر کسی آن را شنیده بود گانگستا رپ نام دارد که به نوعی با فعالیت موسیقایی گروه مرتبط است. NWA به دنیا معرفی شد.

گانگستا رپ موسیقی است که بیشتر به مفاهیمی مانند مصرف مواد مخدر، باندهای مختلف و البته مبارزه با پلیس می پردازد که در این سبک موسیقی معمولا دشمن اصلی آزادی است.

داستان فیلم “مستقیم از کامپتون” از سال 1986 شروع می شود، در آن سال 5 دوست به نام های Dr. Derry، Ice Cube، Eazy A، McRae و DJ Yella تصمیم گرفتند یک گروه موسیقی هیپ هاپ به نام NWA می گیرند

هدف اعضای گروه این بود که بتوانند علاوه بر محدودیت ها و احساساتی که نسبت به شرایط اجتماعی دارند در قالب موسیقی رپ زندگی اجتماعی سخت خود را نیز توصیف کنند.

اولین آهنگ آنها به نام “بچه محلها” باعث شد جری هالر تصمیم بگیرد مدیر گروه شود. هالر که رابطه نزدیکی با ایزی داشت، برای کمک به توسعه موسیقی گروه به گروه پیوست، اما مشکلاتی پیش آمد.

ری (2004)

بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس
بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس

ری داستان زندگی خواننده و ترانه سرای افسانه ای بلوز ری چارلز است. این فیلم زندگینامه ای توسط تیلور هکفورد کارگردان شصت ساله نیویورکی و خالق فیلم های موفقی مانند افسر و جنتلمن ساخته شده است.

هاکفورد کار خود را در سال 1980 با فیلم Idol آغاز کرد. این فیلم حاوی برداشت متفاوت کارگردان از صنعت موسیقی پاپ آمریکا در اواخر دهه پنجاه است.

فیلم دیگر هکفورد، سلام بر چاک بری: راک اند رول، مجموعه ای از مصاحبه با بزرگان راک اند رول دهه 1960 است. و به خاطر همین داستان است که استودیوی فیلمسازی یونیورسال تیلور هاکفورد را برای کارگردانی فیلم ری انتخاب و استخدام کرد.

زندگی ری چارلز (با نام اصلی ری چارلز رابینسون) به دلیل جذابیت های فراوانش در شرف تبدیل شدن به یک فیلم زندگینامه ای است، اما متأسفانه تیلور هکفورد، با وجود سابقه طولانی در ساخت فیلم، نتوانست از این فیلم به طور کامل استفاده کند. منبع جذابیت..

نتیجه یک فیلم طولانی و خسته کننده است که ارزش دیدن را برای دو ویژگی به تنهایی دارد. و آن دو ویژگی عبارتند از: اول بازی عالی جیمی فاکس و دیگری آهنگ های اصلی و جاودانه ری چارلز که در طول فیلم اجرا می شوند.

Walk The Line (2005)

بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس
بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس

در پاییز 2005 فیلم Walk the line با بازی بی نظیر خواکین فینیکس و ریس ویترسپون اکران شد. فیلم سینمایی «بریم» به کارگردانی جیمز منگولد در ژانرهای بیوگرافی و موزیکال ساخته شده است و فیلمنامه این فیلم از زندگی جانی کش و کتاب او به نام «مرد سیاهپوش» اقتباس شده است.

در فیلم Walk the Line، جانی کش کوچکترین پسر یک خانواده چهار نفره در جنوب ایالات متحده است که با برادر کوچکترش برای تأمین درآمد خانواده کار می کند.

جانی از کودکی با گوش دادن به رادیو به موسیقی علاقه نشان داد. مرگ برادرش ضربه سختی به او زد و نگاه سنگین پدر را وادار کرد تا آخر عمر او را تماشا کند.

وقتی جانی بزرگتر شد، به نیروی هوایی پیوست و در آنجا آواز خواند. پس از پایان خدمت به شهر بازگشت و تشکیل خانواده داد.

او برای امرار معاش کار می کند اما آتش عشقش به موسیقی خاموش نشده است. او و گروه کوچکی از دوستانش به دنبال تهیه‌کننده‌ای برای ضبط آثارشان می‌گردند، در نهایت با یک استودیوی ضبط موسیقی مواجه می‌شوند و شانس خود را در ستاره شدن امتحان می‌کنند.

اتفاقات سخت و گاهی خوشایند برای ستاره جانی رخ می دهد، او پس از سال ها با عشق واقعی خود آشنا می شود و از همسرش طلاق می گیرد. فیلم Wal the line به توصیف درد و رنج جانی و زندگی سخت او در طول زندگی می‌پردازد. این فیلم یکی از بهترین بیوگرافی موزیکال اینجا سینماست

La Vie En Rose (2007)

بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس
بهترین بیوگرافی های موسیقی مانند الویس

زندگی مثل گل رز داستان زندگی بزرگترین خواننده فرانسوی است ادیت پیاف این فیلم فراز و نشیب زندگی او را از دهه بیست تا دهه شصت روایت می کند.

اگرچه هنرمند به نیروی خارق‌العاده و هیجان‌انگیزی از هنر خود مجهز است، اما به خاطر همین موهبت و شاخک‌های روحی حساس‌ترش، بیشتر در معرض طوفان آلام و غم‌های انسانی قرار می‌گیرد.

بزرگ‌ترین هنرمندان بیشترین درد را متحمل شده‌اند و با تلفیق آن درد و اندوه عمیق با هنرشان، توانسته‌اند تاثیر عمیقی بر زندگی افرادی بگذارند که در داستان ادیت کودکی ناخواسته بود.

فرشته ای که به طور تصادفی در گردباد می افتد. مادر و پدرش از او سوء استفاده می کنند. در این میان تنها کسی که او را دوست دارد یک فاحشه است.

سرنوشت او را نیز از او می گیرد، گویی مرتب با از دست دادن عزیزانش سروکار دارد، از دست دادن بینایی و بازیابی آن مانند معجزه ای عجیب در میانه زندگی عجیبش است.

ولی بزرگترین شگفتی صدای اوست، صدایی که به نظر می رسد از روح فرانسه برخاسته استصدایی مملو از عشق و امید، درد و شکست و فریاد روح ملتهب که اندوه خود را فریاد می زند.

ادیت با عشق و مرگ معشوق به اوج کار خود می رسد، این درد عمیق و جاودانه چنان در صدایش می آفریند که او را از گستره انسانی به صدایی از دنیایی دیگر می برد.

او درد خود را با تمام تاریخ و مردم در میان می گذارد و همه را در یک هارمونی زیبای موسیقایی قرار می دهد.لحظه ای که همه مردم بدون توجه به ظاهرشان در یک چیز کنار هم هستند و آن خاطره و درد کسانی است که از دست داده اند. شریک شوند

وقتی خبرنگار از او پیامی برای مردم می خواهد، فقط عشق را ذکر می کند و چرا که نه، زیرا عشق زندگی می آفریند وگرنه هیچ بهانه ای نمی تواند این زندگی سخت و دردناک را توجیه کند، جز عشق به امید، دوستی و زندگی و این. جایی است که در پایان زندگی اش از شروعی جدید در ترانه درباره تجربیات جدیدی از درد، امید، اشتیاق، مستی، شکست و خود زندگی صحبت می کند.

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله بهترین بیوگرافی های موسیقی الویس از سایت مجله خبری آرادما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظرات خود را با ما در میان بگذارید. شما می توانید نویسنده مهمان در سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، مشاهده فیلم ها ، نقد و بررسی سریال ، اخبار سینما و مطالب خود را ارسال کنید. برای خواندن تماس مرتبط با آن در پیوند نویسنده مهمان در ضمن شما همراهان عزیز می توانید کلیک کنید اینستاگرام فیگار فیلم‌های برتر در ژانرها و خلاصه‌ای از نقدهای امروزی فیلم را بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا