تکنولوژی

برگزاری رفراندوم حجاب در ترکیه ؛ تلاش اردوغان برای برقراری حجاب اجباری!

همه پرسی درباره حجاب در ترکیه برگزار شد ; تلاش اردوغان برای معرفی حجاب اجباری! آیا ماجرای رفراندوم حجاب در ترکیه صحت دارد؟ برای بررسی این مشکل با ما در سایت خبری آرادهمراه باشید.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در یک سخنرانی تلویزیونی در روز شنبه 22 اکتبر پیشنهاد کرد که حق حجاب در موسسات دولتی، مدارس و دانشگاه ها به همه پرسی (رفراندم) و در صورت موافقت مردم ترکیه، قانون اساسی ارائه شود. این کشور باید اصلاح شود.

بیشتر بخوانید: رونمایی از حجاب شیرین صمدی مجری رادیو

همه پرسی درباره حجاب در ترکیه برگزار شد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تلاش است تا حد امکان حجاب را در ادارات و اماکن دولتی این کشور اصلاح کند. او پیشنهاد برگزاری همه پرسی برای تغییر قانون اساسی کشور را برای تضمین حق پوشش زنان در موسسات دولتی، مدارس و دانشگاه ها داد. این را اردوغان در یک برنامه تلویزیونی در واکنش به اظهارات کمال کولچداراوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه گفت.

«اگر آنها (اپوزیسیون) جرات دارند، این موضوع را به رفراندوم بگذاریم.

اما پس از سخنان رئیس جمهور ترکیه در این برنامه تلویزیونی، کولچداراوغلو به اردوغان پاسخ داد و گفت:

«از کجا ایده رفراندوم به ذهن شما رسید؟ آیا به ویکتور اوربان (نخست وزیر مجارستان) احترام می گذارید؟”

همه پرسی درباره حجاب در ترکیه برگزار شد
همه پرسی حجاب در ترکیه برگزار شد رفراندوم حجاب در اعتراض به حجاب رجب طیب اردوغان ترکیه حجاب اجباری

بحث و گفتگو حجاب در آستانه انتخابات آنقدر داغ شده که تاکنون هیچ جریان و تشکل سیاسی (در مورد تحریم حجاب) صحبتی نکرده است.
در ترکیه، حزب حاکم عدالت و توسعه قبلاً تلاش کرده است حداقل ها را انجام دهد ممنوعیت داشتن حجاب در دانشگاه ها، اما دادگاه قانون اساسی آن کشور در ژوئیه 2008 این تلاش ها را ناکام گذاشت و این اقدام را (ضد سکولار) اعلام کرد.

آمینه اردوغان، همسر رجب طیب اردوغان، هنگام همراهی همسرش در کمپین های انتخاباتی و مراسم رسمی، همیشه با حجاب است و آشکارا از صدای زنان محافظه کار در حمایت از حجاب حمایت می کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد همه پرسی درباره حجاب در ترکیه برگزار شد چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تکراری آن را به اشتراک بگذارید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا