تکنولوژی

برش فلز در مدار زمین برای اولین بار ؛ تاریخ‌سازی شرکت آمریکایی!

شرکت فضایی Nanorex برای اولین بار در تاریخ موفق شد برش فلز در مدار زمین نبود برش فلز در فضا چه اهمیتی دارد؟

شرکت فضایی Nanoracks با تکمیل فرآیند برش فلز در مدار زمین برای اولین بار در زمینه ساخت و تولید فضا وارد تاریخ می شود. استفاده از این تکنیک در توسعه نسل بعدی ایستگاه های فضایی که در مقیاس بسیار بزرگتر انجام می شود از اهمیت بالایی برخوردار است.

گروه ها آرون

بیشتر بخوانید: مهندسی مواد و DNA؛ آیا انقلابی در صنعت الکترونیک رخ داده است؟

برش فلز در مدار زمین

نانوکس و شرکت مادر، Voyager Space، در ماه می و پس از رسیدن به فضا در پرتاب SpaceX Transporter 5، یک ماموریت برش فلز در مدار زمین به نام Outpost Mars Demo-1 انجام داد و اکنون اطلاعات بیشتری در مورد آن منتشر شده است. در طی این فرآیند، یک قطعه فلز مقاوم در برابر زنگ زدگی با استفاده از تکنیکی به نام فرز اصطکاکی بریده می شود.

کل فرآیند برش حدود 1 دقیقه طول کشید و دانشمندان توانستند آن را با موفقیت در این زمان کوتاه انجام دهند. این کار نیز با همکاری Maxar Technologies انجام شده است بازوی رباتیک برای برش فلز توسعه یافته

برش فلز برای اولین بار در مدار زمین؛  تاریخچه شرکت آمریکایی!

یک بازوی روباتیک ساخته شده از a کاتر اصطکاکی به صورت تجاری در دسترس بود و کل ساختار روی فضاپیمای Outpost قرار گرفت تا اطمینان حاصل شود که هیچ زباله وارد مدار نمی شود. در واقع یکی از اهداف اصلی این ماموریت تولید بدون زباله است که دانشمندان موفق به دستیابی به آن شدند.

Nanorex در ماموریت خود از نوعی فلز شبیه به مرحله بالایی موشک استفاده می کند، زیرا هدف بلندمدت این شرکت اصلاح مراحل بالای موشک و تبدیل آنها به سکوهای مداری است. مارشال اسمیت، معاون ارشد سیستم های فضایی نانوکس، گفت:

«ما مدام میله را بالا می گذاریم. در درازمدت، می‌توان چند مورد از اینها را فشرده و جابه‌جا کرد تا با یکدیگر در تماس باشند و ساختارهای بزرگی را ایجاد کنند که می‌توانند برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند.»

همانطور که اسمیت گفت، این تازه شروع یک مرحله بسیار بزرگتر است. در آینده، Nanoracks سعی خواهد کرد این کار را در مقیاس بزرگتر انجام دهد تا در نهایت بتوان از آن در ساختارهای فضایی بسیار بزرگتر استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد برش فلز در مدار زمین چیست؟ او در بخش نظرات نظرات خود را با سایت خبری آراددر میان گذاشت اخبار فناوری با ما همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا